Produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted i Kvinesdal

Næringskode 23.990 kommune 4227 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 38Kommunen i alt: 1 266
Enheter1av 38 i næringen
Av bransjen2,6 %av 38 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 1 266 enheter i Kvinesdal
Nest størst: Oslo6mot 1 her
Rangering i Kvinesdal125av 190 næringer i kommunen

Kort fortalt

Produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted har næringskode 23.990 i Enhetsregisteret, og i Kvinesdal står 1 enhet oppført på den. Det er 2,6 % av de 38 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Kvinesdal. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 125 av 190.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 112,3 mill. kr. Størst er ASFALT SØR AS med 112,3 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 1 av enhetene (100 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 21.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter12,6 %
Med ansatte1100 %
Ansatte til sammen21-
Har levert regnskap1100 %
Med omsetning i kroner1100 %
Omsetning i alt112,3 mill. kr-
Median omsetning112,3 mill. kr-
Største omsetning112,3 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2009-

De 1 største i Kvinesdal

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1ASFALT SØR AS112,3 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
23.990
Kommune
4227 Kvinesdal
Enheter
1
Andel av næringen
2,6 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
1
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
21

Samme bransje i nabokommunene

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 112,3 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 112,3 mill. kr og 112,3 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 112,3 mill. kr mot 112,3 mill. kr. Den største omsetter 1 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted i Kvinesdal.

Alle de 1 enhetene har driftsinntekter i kroner i siste årsregnskap. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 100 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 1 andre kommuner: Kristiansand med 4. Størst i landet er Oslo med 6 enheter, mot 1 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 97 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 90 enheter, sauehold med 59 enheter, oppføring av bygninger med 59 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2009: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2009, den ferskeste i 2009.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «produksjon»

Selskaper i næringsgruppe 23.9 med annen næringskode som oppgir «produksjon» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted finnes det i Kvinesdal?

1 enheter står oppført med næringskode 23.990, produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted, i Kvinesdal i Enhetsregisteret. Det er 2,6 % av de 38 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted i Kvinesdal?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. ASFALT SØR AS med 112,3 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 1 enhetene med tall er 112,3 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 112,3 mill. kr og 112,3 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 1 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Kvinesdal er aksjeselskap, med 1 av 1 enheter. 1 enheter, 100 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 21 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes produksjon av andre ikke-metalliske mineralprodukter ikke nevnt annet sted?

I samme fylke har 1 andre kommuner enheter i næringen, flest i Kristiansand med 4. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 38 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Kvinesdal?

Median stiftelsesår er 2009, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2009.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 23.990 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 1 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 23.9 utenfor denne koden skriver «produksjon» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (23.9) som skriver ordet «produksjon» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (97), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (90), Sauehold (59), Oppføring av bygninger (59), Grunnarbeid (59), Avvirkning (55).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562