Rørleggerarbeid i Levanger

Næringskode 43.221 kommune 5037 oppdatert 09.10.2026

Bransjen i hele landet: 4 875Kommunen i alt: 3 533
Enheter14av 4 875 i næringen
Av bransjen0,3 %av 4 875 i hele landet
Av kommunen0,4 %av 3 533 enheter i Levanger
Nest størst: Oslo551mot 14 her
Rangering i Levanger57av 289 næringer i kommunen

Kort fortalt

Rørleggerarbeid har næringskode 43.221 i Enhetsregisteret, og i Levanger står 14 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 4 875 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Levanger. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 57 av 289.

7 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 72,6 mill. kr. Størst er T-RØR AS med 29,8 mill. kr, foran Mesterrør AS med 17,6 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 7 av enhetene (50 %). 3 har meldt inn ansatte, til sammen 28.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter140,3 %
Med ansatte321,4 %
Ansatte til sammen28-
Har levert regnskap750 %
Med omsetning i kroner750 %
Omsetning i alt72,6 mill. kr-
Median omsetning6 mill. kr-
Største omsetning29,8 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2013-

De 7 største i Levanger

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1T-RØR AS29,8 mill. kr
2Mesterrør AS17,6 mill. kr
3LEVANGER RØR AS9,2 mill. kr
4Dahlen VVS AS6 mill. kr
5Levanger Varmesenter AS5,4 mill. kr
6Helmersen VVS og Varmepumper AS4,5 mill. kr
7Enerec Limited NUF152,5k kr

Nøkkeltall

Næringskode
43.221
Kommune
5037 Levanger
Enheter
14
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
0,4 %
Aksjeselskap
7
Med ansatte
3
Ansatte til sammen
28

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 6 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 4,9 mill. kr og 13,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 152,5k kr mot 29,8 mill. kr. Den største omsetter 5 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av rørleggerarbeid i Levanger.

7 av de 14 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 7 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Trondheim med 142, Melhus med 25, Verdal med 19, Steinkjer med 18, Indre Fosen med 15, Stjørdal med 13. Størst i landet er Oslo med 551 enheter, mot 14 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 284 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 207 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 160 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 115 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2013: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1981, den ferskeste i 2026. 1 av dem er fra før år 2000, 14,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

1 enheter er stiftet de siste fem årene, 14,3 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 7 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «rørleggerarbeid»

Selskaper i næringsgruppe 43.2 med annen næringskode som oppgir «rørleggerarbeid» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange rørleggerarbeid finnes det i Levanger?

14 enheter står oppført med næringskode 43.221, rørleggerarbeid, i Levanger i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 4 875 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av rørleggerarbeid i Levanger?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. T-RØR AS med 29,8 mill. kr, 2. Mesterrør AS med 17,6 mill. kr, 3. LEVANGER RØR AS med 9,2 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 7 enhetene med tall er 6 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 4,9 mill. kr og 13,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 5 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Levanger er aksjeselskap, med 7 av 14 enheter. 3 enheter, 21,4 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 28 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes rørleggerarbeid?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Trondheim med 142. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 875 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Levanger?

Median stiftelsesår er 2013, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (14,3 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1981.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 43.221 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 14 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 43.2 utenfor denne koden skriver «rørleggerarbeid» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 7 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (43.2) som skriver ordet «rørleggerarbeid» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (284), Utleie av egen eller leid fast eiendom (207), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (160), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (115), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (114), Allmennlegetjenester (96).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562