Spesielle holdingselskaper i Indre Fosen

Næringskode 64.220 kommune 5054 oppdatert 19.08.2026

Bransjen i hele landet: 365Kommunen i alt: 2 158
Enheter2av 365 i næringen
Av bransjen0,5 %av 365 i hele landet
Av kommunen0,1 %av 2 158 enheter i Indre Fosen
Nest størst: Oslo201mot 2 her
Rangering i Indre Fosen124av 256 næringer i kommunen

Kort fortalt

Spesielle holdingselskaper har næringskode 64.220 i Enhetsregisteret, og i Indre Fosen står 2 enheter oppført på den. Det er 0,5 % av de 365 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,1 % av alt næringsliv i Indre Fosen. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 124 av 256.

1 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Størst er Riksdahler Invest AS med 0 kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 2 av enhetene (100 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter20,5 %
Med ansatte00 %
Ansatte til sammen--
Har levert regnskap150 %
Med omsetning i kroner150 %
Omsetning i alt0 kr-
Median omsetning--
Største omsetning0 kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2009-

De 1 største i Indre Fosen

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1Riksdahler Invest AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
64.220
Kommune
5054 Indre Fosen
Enheter
2
Andel av næringen
0,5 %
Andel av kommunen
0,1 %
Aksjeselskap
2
Med ansatte
-
Ansatte til sammen
-

Hvor ulike de er

1 av de 2 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 50 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 1 enheter har levert årsregnskap, 50 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 5 andre kommuner: Trondheim med 10, Stjørdal med 3, Steinkjer med 1, Melhus med 1, Skaun med 1. Størst i landet er Oslo med 201 enheter, mot 2 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 196 enheter, melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr med 136 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 134 enheter, avvirkning med 72 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2009: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2007, den ferskeste i 2010.

Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Vanlige spørsmål

Hvor mange spesielle holdingselskaper finnes det i Indre Fosen?

2 enheter står oppført med næringskode 64.220, spesielle holdingselskaper, i Indre Fosen i Enhetsregisteret. Det er 0,5 % av de 365 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av spesielle holdingselskaper i Indre Fosen?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Riksdahler Invest AS med 0 kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Indre Fosen er aksjeselskap, med 2 av 2 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.

Hvor ellers i nærheten finnes spesielle holdingselskaper?

I samme fylke har 5 andre kommuner enheter i næringen, flest i Trondheim med 10. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 365 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Indre Fosen?

Median stiftelsesår er 2009, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2007.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 64.220 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 2 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 19.08.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 1 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (196), Melkeproduksjon på storfe og oppdrett av melkekyr (136), Utleie av egen eller leid fast eiendom (134), Avvirkning (72), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (65), Eiendomsforvaltning på oppdrag (57).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562