Regnskapsføring og bokføring i Modum

Næringskode 69.202 kommune 3316 oppdatert 14.10.2026

Bransjen i hele landet: 4 300Kommunen i alt: 2 954
Enheter12av 4 300 i næringen
Av bransjen0,3 %av 4 300 i hele landet
Av kommunen0,4 %av 2 954 enheter i Modum
Nest størst: Oslo764mot 12 her
Rangering i Modum56av 289 næringer i kommunen

Kort fortalt

Regnskapsføring og bokføring har næringskode 69.202 i Enhetsregisteret, og i Modum står 12 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 4 300 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,4 % av alt næringsliv i Modum. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 56 av 289.

10 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 41,6 mill. kr. Størst er MODUM REGNSKAPSKONTOR AS med 12,4 mill. kr, foran MODUM REGNSKAP AS med 8,5 mill. kr.

Vanligste selskapsform er aksjeselskap, med 8 av enhetene (66,7 %). 5 har meldt inn ansatte, til sammen 37.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter120,3 %
Med ansatte541,7 %
Ansatte til sammen37-
Har levert regnskap1083,3 %
Med omsetning i kroner1083,3 %
Omsetning i alt41,6 mill. kr-
Median omsetning5,8 mill. kr-
Største omsetning12,4 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2014-

De 9 største i Modum

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1MODUM REGNSKAPSKONTOR AS12,4 mill. kr
2MODUM REGNSKAP AS8,5 mill. kr
3MSK Regnskapsservice Bjertnes7,9 mill. kr
4VA-RA REGNSKAPSSERVICE AS5,8 mill. kr
5Account Regnskap AS5,8 mill. kr
6LEREN AS829,2k kr
7Kirsebom Regnskapsservice AS366,6k kr
8Authentic AS0 kr
9Innsikt Regnskap AS0 kr

Nøkkeltall

Næringskode
69.202
Kommune
3316 Modum
Enheter
12
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
0,4 %
Aksjeselskap
8
Med ansatte
5
Ansatte til sammen
37

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 5,8 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 3,3 mill. kr og 8,2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 366,6k kr mot 12,4 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av regnskapsføring og bokføring i Modum.

2 av de 12 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 16,7 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 2 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 10 enheter har levert årsregnskap, 83,3 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Drammen med 122, Lier med 35, Ringerike med 28, Kongsberg med 17, Øvre Eiker med 15, Gol med 8. Størst i landet er Oslo med 764 enheter, mot 12 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 212 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 188 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 147 enheter, avvirkning med 123 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2014: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 1952, den ferskeste i 2024. 3 av dem er fra før år 2000, 33,3 % av dem vi har stiftelsesdato for.

2 enheter er stiftet de siste fem årene, 22,2 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 3 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «regnskapsføring»

Selskaper i næringsgruppe 69.2 med annen næringskode som oppgir «regnskapsføring» i formålet. Ikke med i tallene over.

Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.

Vanlige spørsmål

Hvor mange regnskapsføring og bokføring finnes det i Modum?

12 enheter står oppført med næringskode 69.202, regnskapsføring og bokføring, i Modum i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 4 300 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av regnskapsføring og bokføring i Modum?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. MODUM REGNSKAPSKONTOR AS med 12,4 mill. kr, 2. MODUM REGNSKAP AS med 8,5 mill. kr, 3. MSK Regnskapsservice Bjertnes med 7,9 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 10 enhetene med tall er 5,8 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 3,3 mill. kr og 8,2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Modum er aksjeselskap, med 8 av 12 enheter. 5 enheter, 41,7 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 37 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes regnskapsføring og bokføring?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Drammen med 122. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 300 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Modum?

Median stiftelsesår er 2014, og 2 av enhetene er stiftet de siste fem årene (22,2 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 1952.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 69.202 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 12 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 69.2 utenfor denne koden skriver «regnskapsføring» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 14.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 2 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (69.2) som skriver ordet «regnskapsføring» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (212), Utleie av egen eller leid fast eiendom (188), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (147), Avvirkning (123), Oppføring av bygninger (108), Grunnarbeid (86).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562