Kort fortalt
Regnskapsføring og bokføring har næringskode 69.202 i Enhetsregisteret, og i Bamble står 11 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 4 299 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 0,5 % av alt næringsliv i Bamble. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 47 av 264.
7 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 16,9 mill. kr. Størst er Økoråd Bamble AS med 10,6 mill. kr, foran Økonomi- og administrasjonstjenester AS med 2,2 mill. kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 7 av enhetene (63,6 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 8.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 11 | 0,3 % | av 4 299 i næringen |
| Med ansatte | 1 | 9,1 % | av 11 enheter |
| Ansatte til sammen | 8 | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 7 | 63,6 % | av 11 enheter |
| Med omsetning i kroner | 7 | 63,6 % | av 11 enheter |
| Omsetning i alt | 16,9 mill. kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 1,4 mill. kr | - | blant 7 med tall |
| Største omsetning | 10,6 mill. kr | - | Økoråd Bamble AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2012 | - | av 4 med stiftelsesdato |
De 7 største i Bamble
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Økoråd Bamble AS | 821 551 692 | Bamble | 10,6 mill. kr | 8 |
| 2 | Økonomi- og administrasjonstjenester AS | 987 773 448 | Bamble | 2,2 mill. kr | - |
| 3 | Aastad Regnskap | 996 256 634 | Bamble | 1,4 mill. kr | - |
| 4 | HANNE NIELSEN | 961 447 879 | Bamble | 1,4 mill. kr | - |
| 5 | AKTIV REGNSKAP Torunn Sætre | 976 499 239 | Bamble | 1,1 mill. kr | - |
| 6 | H T CONSULT Halvor Thommesen | 845 348 162 | Bamble | 179,5k kr | - |
| 7 | IT ADVICE AS | 992 211 113 | Bamble | 0 kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 69.202
- Kommune
- 4012 Bamble
- Enheter
- 11
- Andel av næringen
- 0,3 %
- Andel av kommunen
- 0,5 %
- Enkeltpersonforetak
- 7
- Med ansatte
- 1
- Ansatte til sammen
- 8
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Bamble
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 1,4 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 1,2 mill. kr og 2 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 179,5k kr mot 10,6 mill. kr. Den største omsetter 8 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av regnskapsføring og bokføring i Bamble.
4 av de 11 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 36,4 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 7 enheter har levert årsregnskap, 63,6 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Skien med 42, Porsgrunn med 19, Notodden med 12, Midt-telemark med 10, Tokke med 7, Kragerø med 6. Størst i landet er Oslo med 763 enheter, mot 11 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 190 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 161 enheter, avvirkning med 112 enheter, oppføring av bygninger med 83 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2012: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2005, den ferskeste i 2018.
Ingen enheter i utsnittet er stiftet de siste fem årene. Ingen kom til det siste året. 7 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «regnskapsføring»
Selskaper i næringsgruppe 69.2 med annen næringskode som oppgir «regnskapsføring» i formålet. Ikke med i tallene over.
Ingen selskaper i næringsgruppen oppgir ordet.
Vanlige spørsmål
Hvor mange regnskapsføring og bokføring finnes det i Bamble?
11 enheter står oppført med næringskode 69.202, regnskapsføring og bokføring, i Bamble i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 4 299 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av regnskapsføring og bokføring i Bamble?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. Økoråd Bamble AS med 10,6 mill. kr, 2. Økonomi- og administrasjonstjenester AS med 2,2 mill. kr, 3. Aastad Regnskap med 1,4 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 7 enhetene med tall er 1,4 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 1,2 mill. kr og 2 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 8 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Bamble er enkeltpersonforetak, med 7 av 11 enheter. 1 enheter, 9,1 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 8 ansatte meldt inn.
Hvor ellers i nærheten finnes regnskapsføring og bokføring?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Skien med 42. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 4 299 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Bamble?
Median stiftelsesår er 2012, og 0 av enhetene er stiftet de siste fem årene (0 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2005.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 69.202 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 11 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. Ingen selskaper i næringsgruppe 69.2 utenfor denne koden skriver «regnskapsføring» i sin egen virksomhetsbeskrivelse i registeret.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 10.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 4 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (69.2) som skriver ordet «regnskapsføring» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (190), Utleie av egen eller leid fast eiendom (161), Avvirkning (112), Oppføring av bygninger (83), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (72), Annen teknisk konsulentvirksomhet (64).