Kort fortalt
Undervisning innenfor idrett og rekreasjon har næringskode 85.510 i Enhetsregisteret, og i Vestby står 69 enheter oppført på den. Det er 0,5 % av de 14 122 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,7 % av alt næringsliv i Vestby. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 8 av 325.
4 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 574,5k kr. Størst er MYSEN TENNISAKADEMI AS med 392,7k kr, foran HOUSE OF LIFESTYLE AS med 147,6k kr.
Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 64 av enhetene (92,8 %). Ingen av enhetene har meldt inn ansatte til registeret.
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | Verdi | Andel | |
|---|---|---|---|
| Enheter | 69 | 0,5 % | av 14 122 i næringen |
| Med ansatte | 0 | 0 % | av 69 enheter |
| Ansatte til sammen | - | - | innmeldt til registeret |
| Har levert regnskap | 4 | 5,8 % | av 69 enheter |
| Med omsetning i kroner | 4 | 5,8 % | av 69 enheter |
| Omsetning i alt | 574,5k kr | - | siste årsregnskap, oftest 2025 |
| Median omsetning | 83,4k kr | - | blant 4 med tall |
| Største omsetning | 392,7k kr | - | MYSEN TENNISAKADEMI AS |
| MVA-registrert | - | - | mangler |
| Median stiftelsesår | 2020 | - | av 5 med stiftelsesdato |
De 4 største i Vestby
Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.
| # | Selskap | Omsetning | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MYSEN TENNISAKADEMI AS | 925 521 868 | Vestby | 392,7k kr | - |
| 2 | HOUSE OF LIFESTYLE AS | 927 395 282 | Vestby | 147,6k kr | - |
| 3 | Renedykk AS | 923 713 182 | Vestby | 19,2k kr | - |
| 4 | Mestringsnøkkelen AS | 922 723 184 | Vestby | 15k kr | - |
Nøkkeltall
- Næringskode
- 85.510
- Kommune
- 3216 Vestby
- Enheter
- 69
- Andel av næringen
- 0,5 %
- Andel av kommunen
- 1,7 %
- Enkeltpersonforetak
- 64
- Med ansatte
- -
- Ansatte til sammen
- -
Samme bransje andre steder
Samme bransje i nabokommunene
Andre bransjer i Vestby
Hvor ulike de er
Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 83,4k kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 18,1k kr og 208,9k kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 15k kr mot 392,7k kr. Den største omsetter 5 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Vestby.
65 av de 69 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 94,2 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. Registeret oppgir at 4 enheter har levert årsregnskap, 5,8 % av utsnittet.
Geografi
I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Bærum med 543, Asker med 375, Lillestrøm med 234, Nordre Follo med 194, Lørenskog med 157, Ullensaker med 105. Størst i landet er Oslo med 2 943 enheter, mot 69 her.
Nærmeste næringskoder i samme område er utleie av egen eller leid fast eiendom med 263 enheter, aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 209 enheter, oppføring av bygninger med 120 enheter, bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning med 120 enheter.
Alder og tilvekst
Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2019, den ferskeste i 2025.
1 enheter er stiftet de siste fem årene, 20 % av bestanden. Ingen kom til det siste året. 64 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.
Selskaper som selv oppgir «undervisning»
Selskaper i næringsgruppe 85.5 med annen næringskode som oppgir «undervisning» i formålet. Ikke med i tallene over.
| # | Selskap | Omsetning | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SANS TRAFIKKSKOLE VESTBY AS | 932 323 567 | 85.531 | Vestby | 5,1 mill. kr | - |
| 2 | Trafikkskole Vestby AS | 914 429 536 | 85.531 | Vestby | 3,2 mill. kr | - |
| 3 | VESTBY OG SON TRAFIKKSKOLE AS | 913 327 683 | 85.531 | Vestby | 2,3 mill. kr | - |
| 4 | Mester A. Larsen AS | 832 437 492 | 85.597 | Vestby | 777,5k kr | - |
| 5 | MORX AS | 925 374 547 | 85.597 | Vestby | 242,1k kr | - |
| 6 | Suksess i Utdanning AS | 825 596 682 | 85.597 | Vestby | 127,6k kr | - |
| 7 | Autismelivet AS | 826 626 682 | 85.597 | Vestby | 0 kr | - |
| 8 | Bautamind AS | 934 047 885 | 85.597 | Vestby | 0 kr | - |
Vanlige spørsmål
Hvor mange undervisning innenfor idrett og rekreasjon finnes det i Vestby?
69 enheter står oppført med næringskode 85.510, undervisning innenfor idrett og rekreasjon, i Vestby i Enhetsregisteret. Det er 0,5 % av de 14 122 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.
Hvem er størst av undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Vestby?
Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. MYSEN TENNISAKADEMI AS med 392,7k kr, 2. HOUSE OF LIFESTYLE AS med 147,6k kr, 3. Renedykk AS med 19,2k kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.
Hva omsetter et typisk selskap i næringen?
Medianen blant de 4 enhetene med tall er 83,4k kr. Midtre halvpart ligger mellom 18,1k kr og 208,9k kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 5 ganger medianen.
Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?
Vanligste selskapsform i Vestby er enkeltpersonforetak, med 64 av 69 enheter. Ingen av enhetene har meldt inn ansatte.
Hvor ellers i nærheten finnes undervisning innenfor idrett og rekreasjon?
I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Bærum med 543. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 14 122 enhetene er samlet.
Er dette en ny eller en etablert næring i Vestby?
Median stiftelsesår er 2020, og 1 av enhetene er stiftet de siste fem årene (20 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2019.
Er lista komplett?
Lista er komplett for næringskode 85.510 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 69 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 85.5 står 49 selskaper som SELV skriver «undervisning» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.
Kilde og metode
Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 09.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.
Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 65 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.
Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (85.5) som skriver ordet «undervisning» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.
Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.
Nabonæringer i samme område: Utleie av egen eller leid fast eiendom (263), Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (209), Oppføring av bygninger (120), Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning (120), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (83), Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer (79).