Allmennlegetjenester i Stange

Næringskode 86.210 kommune 3413 oppdatert 10.10.2026

Bransjen i hele landet: 16 637Kommunen i alt: 3 363
Enheter53av 16 637 i næringen
Av bransjen0,3 %av 16 637 i hele landet
Av kommunen1,6 %av 3 363 enheter i Stange
Nest størst: Oslo3 384mot 53 her
Rangering i Stange11av 287 næringer i kommunen

Kort fortalt

Allmennlegetjenester har næringskode 86.210 i Enhetsregisteret, og i Stange står 53 enheter oppført på den. Det er 0,3 % av de 16 637 enhetene i næringen i hele landet. Næringen utgjør 1,6 % av alt næringsliv i Stange. Målt mot de andre næringene i kommunen er den nummer 11 av 287.

13 av dem har driftsinntekter i kroner i siste innsendte årsregnskap, som for de fleste er 2025. Til sammen omsetter de for 44,8 mill. kr. Størst er DR. Rattan Helsetjenester AS med 7,2 mill. kr, foran Stange Legesenter SA med 5,4 mill. kr. De ti største står for 94,3 % av omsetningen i utsnittet.

Vanligste selskapsform er enkeltpersonforetak, med 35 av enhetene (66 %). 1 har meldt inn ansatte, til sammen 6.

Nøkkeltall

NøkkeltallVerdiAndel
Enheter530,3 %
Med ansatte11,9 %
Ansatte til sammen6-
Har levert regnskap1324,5 %
Med omsetning i kroner1324,5 %
Omsetning i alt44,8 mill. kr-
Median omsetning3,6 mill. kr-
Største omsetning7,2 mill. kr-
MVA-registrert--
Median stiftelsesår2020-

De 9 største i Stange

Rangert på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap, ikke konsernjustert. Enheter uten innsendt regnskap er ikke med.

#SelskapOmsetning
1DR. Rattan Helsetjenester AS7,2 mill. kr
2Stange Legesenter SA5,4 mill. kr
3ENDRE BALAZS AS4,5 mill. kr
4KB HELSE AS4,4 mill. kr
5HEMA HELSE AS4,3 mill. kr
6Semyamed AS3,7 mill. kr
7Conate AS3,5 mill. kr
8Bekkelaget Legesenter AS3,5 mill. kr
9LEGE BENEDICTE SETERLUND AS3,2 mill. kr

Nøkkeltall

Næringskode
86.210
Kommune
3413 Stange
Enheter
53
Andel av næringen
0,3 %
Andel av kommunen
1,6 %
Enkeltpersonforetak
35
Med ansatte
1
Ansatte til sammen
6

Hvor ulike de er

Halvparten av dem som drev, omsatte for mindre enn 3,6 mill. kr, og halvparten for mer. Midtsjiktet ligger mellom 3 mill. kr og 4,4 mill. kr: en fjerdedel omsetter for mindre enn det laveste av de to, en fjerdedel for mer enn det høyeste. Avstanden fra minste til største er 48k kr mot 7,2 mill. kr. Den største omsetter 2 ganger medianen, og det er grunnen til at et gjennomsnitt ville gitt et misvisende bilde av allmennlegetjenester i Stange.

40 av de 53 enhetene har ingen driftsinntekter i kroner hos oss. Det er 75,5 % av utsnittet, og de fleste av dem er former uten regnskapsplikt eller selskaper som ennå ikke har levert. 1 har levert regnskap og står med null i driftsinntekter. De mangler ikke et tall, de har tallet null, og de er talt for seg nettopp derfor. Registeret oppgir at 13 enheter har levert årsregnskap, 24,5 % av utsnittet.

Geografi

I samme fylke finnes næringen også i 8 andre kommuner: Lillehammer med 141, Hamar med 137, Gjøvik med 107, Ringsaker med 66, Elverum med 66, Kongsvinger med 61. Størst i landet er Oslo med 3 384 enheter, mot 53 her.

Nærmeste næringskoder i samme område er aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers med 245 enheter, utleie av egen eller leid fast eiendom med 174 enheter, dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster med 146 enheter, utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk med 127 enheter.

Alder og tilvekst

Median stiftelsesår er 2020: halvparten av enhetene ble stiftet før det året, halvparten etter. Den eldste ble stiftet i 2001, den ferskeste i 2025.

5 enheter er stiftet de siste fem årene, 29,4 % av bestanden. 1 av dem kom til det siste året. 36 enheter mangler stiftelsesdato i registeret og er utelatt fra tallene i dette avsnittet. Tallene viser aldersfordelingen slik registeret står i dag.

Selskaper som selv oppgir «allmennleg»

Selskaper i næringsgruppe 86.2 med annen næringskode som oppgir «allmennleg» i formålet. Ikke med i tallene over.

#SelskapOmsetning
1Ehtrod Medical AS618k kr

Vanlige spørsmål

Hvor mange allmennlegetjenester finnes det i Stange?

53 enheter står oppført med næringskode 86.210, allmennlegetjenester, i Stange i Enhetsregisteret. Det er 0,3 % av de 16 637 i hele landet. Tallet gjelder enheter vi viser en egen side for, altså uten konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter.

Hvem er størst av allmennlegetjenester i Stange?

Målt på driftsinntekter i siste innsendte årsregnskap er de tre største 1. DR. Rattan Helsetjenester AS med 7,2 mill. kr, 2. Stange Legesenter SA med 5,4 mill. kr, 3. ENDRE BALAZS AS med 4,5 mill. kr. Rekkefølgen er regnet av registerets egne tall, ikke av omtale eller vurdering, og selskaper uten innsendt regnskap kan ikke rangeres og står ikke i lista.

Hva omsetter et typisk selskap i næringen?

Medianen blant de 13 enhetene med tall er 3,6 mill. kr. Midtre halvpart ligger mellom 3 mill. kr og 4,4 mill. kr. Median og ikke gjennomsnitt, fordi den største omsetter 2 ganger medianen.

Er dette store selskaper eller enkeltpersoner?

Vanligste selskapsform i Stange er enkeltpersonforetak, med 35 av 53 enheter. 1 enheter, 1,9 %, har meldt inn minst én ansatt, og til sammen er 6 ansatte meldt inn.

Hvor ellers i nærheten finnes allmennlegetjenester?

I samme fylke har 8 andre kommuner enheter i næringen, flest i Lillehammer med 141. Nabofylker og resten av landet ligger på næringssiden, der alle 16 637 enhetene er samlet.

Er dette en ny eller en etablert næring i Stange?

Median stiftelsesår er 2020, og 5 av enhetene er stiftet de siste fem årene (29,4 % av dem vi har stiftelsesdato for). Den eldste enheten ble stiftet i 2001.

Er lista komplett?

Lista er komplett for næringskode 86.210 slik registeret står i dag, og du kan bla gjennom alle 53 enhetene. Den er ikke nødvendigvis komplett for bransjen slik folk bruker ordet: et selskap har én primær næringskode, og den er valgt ved registrering. I samme næringsgruppe 86.2 står 1 selskaper som SELV skriver «allmennleg» i sin virksomhetsbeskrivelse i registeret, uten å ha denne koden. De er listet for seg, med koden de faktisk har.

Kilde og metode

Kilde: Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene. Sist oppdatert 10.10.2026. Kronebeløpene er driftsinntekter fra siste innsendte årsregnskap, som for de fleste i utsnittet er 2025. Beløpene er ikke konsernjusterte, så et morselskap og et datterselskap står begge med sine egne tall.

Konkursbo, enheter under avvikling og slettede enheter er ikke med i tallene. 40 enheter mangler driftsinntekter i kroner og er utelatt fra median, kvartiler og sum, men ikke fra antallet. Tomt felt betyr at tallet mangler.

Bransjen er avgrenset av næringskoden, og næringskoden alene er en upresis avgrensning: et selskap får én primær kode ved registrering, og den følger ikke nødvendigvis hva selskapet driver med i dag. Sekundærregelen vi bruker er den samme for alle: et selskap i samme næringsgruppe (86.2) som skriver ordet «allmennleg» i sitt eget aktivitets- eller formålsfelt i Enhetsregisteret, tas med i en EGEN liste. Ordet er utledet av registerets egen beskrivelse av næringskoden, ikke valgt av oss. De selvoppgitte er ikke med i tallene over.

Sidene viser aggregater over en næring, ikke vurderinger av enkeltselskaper, og ingenting her er en kredittvurdering. Ser du en feil i et tall, er kilden Brønnøysundregistrene, og feil hos oss kan meldes fra selskapssiden.

Nabonæringer i samme område: Aktiviteter i andre medlemsorganisasjoner ellers (245), Utleie av egen eller leid fast eiendom (174), Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster (146), Utøvende kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet innenfor musikk (127), Avvirkning (83), Oppføring av bygninger (81).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene.
firma.asEn tjeneste fra VODE AS
Org.nr 925 898 562