- Org.nr.
- 919 518 324
- Adresse
- Speiderveien 22, 4514 Mandal
Driftsresultat−15 595ikke oppgitt
Årsresultat−4 364ikke oppgitt
Egenkapital184 14783,8 % av eiendelene
Breiviga Holding AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 518 324
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 30.08.2017
- Registrert
- 13.09.2017
- Adresse
- Speiderveien 22, 4514 Mandal
- Kommune
- Lindesnes
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Lindesnes (378)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering og deltagelse i selskaper og fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 120 000 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 265 988 | 20 000 | 120 000 | 120 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | 26 792 | 25 074 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 53 473 | 16 045 |
| Sum driftskostnader | 15 595 | 76 586 | 66 632 | 80 264 | 41 119 |
| Driftsresultat | −15 595 | 189 402 | −46 632 | 39 736 | 78 881 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 48 498 |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 38 939 | 48 498 |
| Netto finans | 10 000 | 0 | 15 000 | 4 001 061 | −48 498 |
| Resultat før skatt | −5 595 | 189 402 | −31 632 | 4 040 797 | 30 383 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | 176 | 6 683 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 23 700 |
| Årsresultat | −4 364 | 147 734 | −24 673 | 4 040 621 | 23 700 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 23 700 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 23 700 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 23 700 |
| Sum finansinntekter | 10 000 | - | 15 000 | 4 040 000 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 1 463 608 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 1 463 608 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | - | 180 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 132 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 312 500 |
| Sum anleggsmidler | - | 7 500 | 1 576 870 | 1 699 512 | 1 776 108 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 14 100 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 102 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 116 100 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 15 380 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 15 380 |
| Sum omløpsmidler | 219 726 | 325 321 | 571 406 | 2 425 538 | 131 480 |
| Sum eiendeler | 219 726 | 332 821 | 2 148 276 | 4 125 050 | 1 907 588 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −2 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 27 500 | 27 500 | 27 500 | 27 500 | 27 500 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 822 328 |
| Sum opptjent egenkapital | 156 647 | 266 011 | 2 118 277 | 2 292 949 | 822 328 |
| Sum egenkapital | 184 147 | 293 511 | 2 145 777 | 2 320 449 | 849 828 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 1 925 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 1 925 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 1 053 335 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 053 335 |
| Sum langsiktig gjeld | 35 579 | 36 810 | 0 | 2 101 | 1 055 260 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | 2 500 | 2 500 | 1 802 500 | 2 500 |
| Sum gjeld | 35 579 | 39 310 | 2 500 | 1 804 601 | 1 057 760 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 1 907 588 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | 130,13 | 228,56 | 1,35 | 52,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▲ | 0,13 | 0,00 | 0,78 | 1,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,0 %▼ | 15,3 % | −1,0 % | 135,3 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 71,2 % | −233,2 % | 33,1 % | 65,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 55,5 % | −123,4 % | 3 367,2 % | 19,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,8 %▼ | 88,2 % | 99,9 % | 56,3 % | 44,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans Petter Farestad | 1974 |
| Regnskapsfører | REVISORSENTERET MANDAL AS988 481 580 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- HANS PETTER FARESTAD100,0 %f. 1974 · Mandal · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.