- Org.nr.
- 915 072 895
- Telefon
- 57 85 55 00
- Adresse
- Skoravegen 40, 6700 Måløy
- Hovedeier
- Mareba Holding AS, 91 %
BRM Norway AS er et aksjeselskap innen produksjon av tauverk, rep, hyssing og nett, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 072 895
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 01.03.2015
- Registrert
- 05.03.2015
- Adresse
- Skoravegen 40, 6700 Måløy
- Telefon
- 57 85 55 00
- Postadresse
- Øvregardsbakkane 41
- Kommune
- Kinn
- Aksjekapital
- 260 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.brmnorway.no
Underenheter
2
- BRM NORWAY AS AVD FLATRAKET922 022 534 · STAD
- BRM NORWAY AS AVD MÅLØY815 095 952 · KINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import, produksjon, salg og markedsføring av produkter og tjenester innen tauverk, herunder også andre tau relaterte produkter og det som faller naturlig sammen med dette. Selskapet kan også ved kjøp av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 817 945 | - | - | - | 4 439 140 |
| Sum driftsinntekter | 4 817 945 | 6 450 301 | 6 478 382 | 7 032 358 | 4 439 140 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | −367 517 | - | - | - | 2 088 842 |
| Varekostnad | 2 789 463 | - | - | 4 976 481 | 898 305 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | - | 689 546 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 355 044 | 357 947 |
| Lønnskostnad | 1 182 447 | - | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 309 032 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 909 295 | - | - | 779 908 | 815 829 |
| Sum driftskostnader | 4 822 721 | 6 235 154 | 6 152 256 | 7 312 005 | 4 850 469 |
| Driftsresultat | −4 775 | 215 147 | 326 126 | −279 647 | −411 330 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 87 497 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 290 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 5 711 | - | - | - | 33 924 |
| Sum finansinntekter | 93 497 | 15 011 | 5 170 | 62 422 | 33 924 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 91 036 | - | - | - | 73 025 |
| Annen rentekostnad | 82 690 | - | - | - | 107 649 |
| Annen finanskostnad | 43 040 | - | - | - | 17 514 |
| Sum finanskostnader | 216 766 | 231 797 | 280 567 | 266 376 | 198 188 |
| Netto finans | −123 268 | −216 786 | −275 397 | −203 954 | −164 264 |
| Resultat før skatt | - | −1 638 | 50 729 | −483 601 | −575 593 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | −36 391 | −126 631 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −448 962 |
| Resultat før skattekostnad | −128 044 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −128 044 | −1 638 | 50 729 | −447 210 | −448 962 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | −448 962 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −128 044 | - | - | - | - |
| Totalresultat | −128 044 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | −128 044 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −128 044 | - | - | - | −448 962 |
| Maskiner og anlegg | 110 686 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 110 686 | - | - | - | 1 436 309 |
| Investering i datterselskap | 1 700 000 | - | - | - | 1 700 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 250 | - | - | - | 1 250 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 200 000 | - | - | - | 200 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 901 250 | - | - | - | 1 901 250 |
| Sum anleggsmidler | - | 2 320 968 | 2 645 599 | 2 982 515 | 3 337 559 |
| Sum varer | 1 533 471 | - | - | - | 1 752 805 |
| Kundefordringer | 127 077 | - | - | - | 552 469 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 200 709 |
| Andre kortsiktige fordringer | 11 358 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 87 497 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 225 932 | - | - | - | 753 179 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 375 928 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 221 507 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 221 507 | - | - | - | 375 928 |
| Sum omløpsmidler | 1 980 910 | 2 127 103 | 2 470 411 | 3 476 324 | 2 881 912 |
| Sum eiendeler | 3 992 846 | 4 448 071 | 5 116 010 | 6 458 839 | 6 219 471 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 1 436 309 |
| Aksjekapital | 260 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 | 260 000 |
| Annen egenkapital | 829 739 | - | - | - | 1 355 901 |
| Sum opptjent egenkapital | 829 739 | 957 783 | 959 421 | 908 691 | 1 355 901 |
| Sum egenkapital | 1 089 739 | 1 217 783 | 1 219 421 | 1 168 691 | 1 615 901 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 36 391 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 36 391 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 325 000 | - | - | - | 725 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 1 490 031 | - | - | - | 2 209 814 |
| Ansvarlig lånekapital | - | - | - | - | 343 117 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 815 031 | - | - | - | 3 277 932 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 815 031 | 1 963 473 | 2 540 019 | 2 806 528 | 3 314 323 |
| Leverandørgjeld | 125 802 | - | - | - | 354 629 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 179 869 |
| Skyldig offentlige avgifter | 51 035 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 911 239 | - | - | - | 754 748 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 088 075 | 1 266 815 | 1 356 570 | 2 483 620 | 1 289 246 |
| Sum gjeld | 2 903 107 | 3 230 288 | 3 896 589 | 5 290 148 | 4 603 569 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 6 219 471 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 260 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,82▲ | 1,68 | 1,82 | 1,40 | 2,24 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,66▲ | 2,65 | 3,20 | 4,53 | 2,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,1 %▼ | 4,8 % | 5,7 % | −3,4 % | −6,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,1 %▼ | 3,3 % | 5,0 % | −4,0 % | −9,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −2,7 %▼ | −0,0 % | 0,8 % | −6,4 % | −10,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 27,3 %▼ | 27,4 % | 23,8 % | 18,1 % | 26,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 13.940.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Linda Vetrhus | 1978 |
| Styrets leder | Linda Vetrhus | 1978 |
| Styremedlem | Terje Grytting | 1972 |
| Revisor | HOVDEN & VATNE STATSAUTORISERTE REVISORAR AS987 832 916 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Mareba Holding AS91,0 %Flatraket · 2 366 ordinære aksjer
- STEPHAN VENØY LEXAU9,00 %f. 1977 · Flatraket · 234 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Mareba Holding AS
- Mareba AS100,0 %
- BRM Norway AS91,0 %
- Vågsøy Lagerbygg AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vågsøy Lagerbygg AS100,0 %915 388 213 · 60 000 ordinære aksjer
- Proaqua AS50,0 %918 367 268 · 1 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.