- Org.nr.
- 912 109 550
- Adresse
- Pråmstøveien 6, 4580 Lyngdal
Brødrene Staddeland AS er et aksjeselskap innen kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 109 550
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 12.06.2013
- Registrert
- 22.06.2013
- Adresse
- Pråmstøveien 6, 4580 Lyngdal
- Kommune
- Lyngdal
- Næring
- 81.100 Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdriftKombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift i Lyngdal (24)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Brødrene Staddeland AS991 821 791 · LYNGDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Vaktmestertjenester, entreprenørtjenester, veivedlikehold, utleie av maskiner og kjøp/ salg av tilhørende produkter, investeringer i aksjer, andeler og andre finans- og realobjekter, finansiell virksomhet, deltagelse i andre virksomheter samt alt hva som står i forbindelse med ovennevnte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 655 235 | 2 765 241 | 2 704 654 | 2 672 139 | 2 656 177 |
| Annen driftsinntekt | 18 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 673 235 | 2 765 241 | 2 704 654 | 2 672 139 | 2 656 177 |
| Varekostnad | 112 392 | 5 165 | 66 770 | 32 968 | 70 934 |
| Lønnskostnad | 1 916 700 | 2 041 574 | 1 874 559 | 1 928 712 | 1 844 276 |
| Avskrivninger | 93 042 | 93 042 | 51 042 | 47 806 | 63 550 |
| Annen driftskostnad | 498 008 | 578 294 | 590 569 | 633 379 | 652 672 |
| Sum driftskostnader | 2 620 143 | 2 718 075 | 2 582 940 | 2 642 865 | 2 631 432 |
| Driftsresultat | 53 092 | 47 167 | 121 714 | 29 273 | 24 745 |
| Annen renteinntekt | 291 | 6 165 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 291 | 6 165 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 30 128 | 45 195 | 25 892 | 26 589 | 16 861 |
| Sum finanskostnader | 30 128 | 45 195 | 25 892 | 26 589 | 16 861 |
| Netto finans | −29 837 | −39 030 | −25 892 | −26 589 | −16 861 |
| Resultat før skatt | - | - | 95 822 | 2 684 | 7 884 |
| Resultat før skattekostnad | 23 255 | 8 136 | - | - | - |
| Skattekostnad | 5 052 | 1 806 | 21 105 | 590 | 1 735 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 74 717 | 2 094 | 6 149 |
| Årsresultat | 18 203 | 6 330 | 74 717 | 2 094 | 6 149 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 18 203 | 6 330 | 74 717 | 2 094 | 6 149 |
| Totalresultat | 18 203 | 6 330 | 74 717 | 2 094 | 6 149 |
| Avsatt til annen egenkapital | 18 203 | 6 330 | 74 717 | 2 094 | 6 149 |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 203 | 6 330 | 74 717 | 2 094 | 6 149 |
| Maskiner og anlegg | 162 000 | 194 400 | 226 800 | 6 200 | 105 392 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 100 247 | 402 889 | 53 062 | 55 112 | 113 950 |
| Sum varige driftsmidler | 262 247 | 597 289 | 279 862 | 61 312 | 219 342 |
| Sum anleggsmidler | 262 247 | 597 836 | 282 215 | 69 153 | 219 342 |
| Sum varer | 15 984 | 15 984 | 18 984 | 84 575 | 84 575 |
| Kundefordringer | 434 724 | 284 398 | 271 678 | 534 652 | 494 701 |
| Andre kortsiktige fordringer | 49 063 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 483 787 | 284 398 | 271 678 | 534 652 | 494 701 |
| Bankinnskudd mv. | 334 995 | 409 007 | 435 965 | 551 248 | 367 724 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 334 995 | 409 007 | 435 965 | 551 248 | 367 724 |
| Sum omløpsmidler | 834 766 | 709 389 | 726 627 | 1 170 475 | 946 999 |
| Sum eiendeler | 1 097 012 | 1 307 225 | 1 008 841 | 1 239 628 | 1 166 341 |
| Utsatt skattefordel | - | 547 | 2 353 | 7 841 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 547 | 2 353 | 7 841 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Annen egenkapital | 427 651 | 409 449 | 403 118 | 328 402 | 326 307 |
| Sum opptjent egenkapital | 427 651 | 409 449 | 403 118 | 328 402 | 326 307 |
| Sum egenkapital | 447 651 | 429 449 | 423 118 | 348 402 | 346 307 |
| Utsatt skatt | 4 505 | - | - | - | 4 125 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 505 | - | - | - | 4 125 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 145 103 | 431 776 | 145 142 | 172 123 | 200 426 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 145 103 | 431 776 | 145 142 | 172 123 | 200 426 |
| Sum langsiktig gjeld | 149 608 | 431 776 | 145 142 | 172 123 | 204 551 |
| Leverandørgjeld | 153 229 | 90 932 | 64 077 | 171 113 | 177 753 |
| Betalbar skatt | - | - | 15 617 | 12 556 | 3 408 |
| Skyldig offentlige avgifter | 174 082 | 172 378 | 192 784 | 359 016 | 252 060 |
| Annen kortsiktig gjeld | 172 443 | 182 690 | 168 103 | 176 418 | 182 262 |
| Sum kortsiktig gjeld | 499 753 | 446 001 | 440 582 | 719 103 | 615 483 |
| Sum gjeld | 649 361 | 877 776 | 585 723 | 891 226 | 820 034 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 097 012 | 1 307 225 | 1 008 841 | 1 239 628 | 1 166 341 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,67▲ | 1,59 | 1,65 | 1,63 | 1,54 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,45▼ | 2,04 | 1,38 | 2,56 | 2,37 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,4 %▼ | 4,6 % | 10,8 % | 2,4 % | 2,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,0 %▲ | 1,7 % | 4,5 % | 1,1 % | 0,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▲ | 0,2 % | 2,8 % | 0,1 % | 0,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,8 %▲ | 32,9 % | 41,9 % | 28,1 % | 29,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 81.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Åge Staddeland | 1984 |
| Styrets leder | Bernt Staddeland | 1980 |
| Styremedlem | Åge Staddeland | 1984 |
| Styremedlem | Tor Harald Staddeland | 1977 |
| Styremedlem | Arnt Elias Nakkestad | 1983 |
| Regnskapsfører | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BERNT STADDELAND30,0 %f. 1980 · Lyngdal · 9 ordinære aksjer
- TOR HARALD STADDELAND30,0 %f. 1977 · Lyngdal · 9 ordinære aksjer
- ÅGE STADDELAND30,0 %f. 1984 · Lyngdal · 9 ordinære aksjer
- ARNT ELIAS NAKKESTAD10,0 %f. 1983 · Lyngdal · 3 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.