- Org.nr.
- 919 392 916
- Adresse
- Øvre Kronavei 13, 1912 Enebakk
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat312 8996,8 % margin
EBITDA333 675før av- og nedskrivninger
Årsresultat325 7527,0 % margin
Egenkapital999 33858,1 % av eiendelene
Brødrene Stubberud Fjellsprengning AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 392 916
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 26.06.2017
- Registrert
- 21.08.2017
- Adresse
- Øvre Kronavei 13, 1912 Enebakk
- Kommune
- Enebakk
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Enebakk (44)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Brødrene Stubberud Fjellsprengning AS819 522 022 · ENEBAKK
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Grunnarbeid. Graving og sprengning og annen aktivitet som naturlig er knyttet til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 091 149 | 4 290 111 | 4 674 085 | 4 997 674 | 3 978 454 |
| Annen driftsinntekt | 536 761 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 627 910 | 4 290 111 | 4 674 085 | 4 997 674 | 3 978 454 |
| Varekostnad | 950 856 | 1 074 681 | 1 508 650 | 1 355 424 | 1 135 419 |
| Lønnskostnad | 2 333 182 | 2 211 963 | 2 249 819 | 2 086 620 | 1 904 513 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 29 678 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 20 776 | 20 295 | 19 902 | 27 192 | - |
| Annen driftskostnad | 1 010 197 | 1 289 652 | 1 341 587 | 1 253 931 | 1 124 621 |
| Sum driftskostnader | 4 315 011 | 4 596 591 | 5 119 958 | 4 723 167 | 4 194 231 |
| Driftsresultat | 312 899 | −306 480 | −445 873 | 274 507 | −215 777 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 1 521 |
| Annen renteinntekt | 20 924 | 22 093 | 29 993 | 9 117 | - |
| Sum finansinntekter | 20 924 | 22 093 | 29 993 | 9 117 | 1 521 |
| Annen rentekostnad | 7 977 | 13 745 | 8 826 | 2 637 | 3 089 |
| Sum finanskostnader | - | - | 8 826 | 2 637 | 3 089 |
| Sum finanskostnader 8 O71 | - | 13 745 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 94 | - | - | - | - |
| Netto finans | 12 853 | 8 348 | 21 167 | 6 481 | −1 568 |
| Resultat før skatt | 325 752 | −298 133 | −424 706 | 280 987 | −217 344 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 2 379 | 61 861 | −47 763 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −169 581 |
| Årsresultat | 325 752 | −298 133 | −427 085 | 219 126 | −169 581 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −169 581 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −169 581 |
| Udekket tap | 0 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 325 752 | −298 133 | −427 085 | 219 126 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −427 085 | 219 126 | −169 581 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 2 379 | 46 344 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 2 379 | 46 344 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 72 711 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 49 697 | 111 212 | 78 176 | 45 518 | - |
| Sum varige driftsmidler | 49 697 | - | 78 176 | 45 518 | 72 711 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 49 697 | 111 212 | 78 176 | 47 897 | 119 055 |
| Kundefordringer | 337 606 | 239 169 | 233 260 | 914 074 | 805 375 |
| Andre kortsiktige fordringer | 385 553 | 32 569 | 67 959 | 124 296 | 115 835 |
| Sum fordringer | 723 159 | 271 738 | 301 219 | 1 038 371 | 921 210 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 653 119 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 947 023 | 992 474 | 1 322 639 | 1 027 992 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 947 023 | 992 474 | 1 322 639 | 1 027 992 | 653 119 |
| Sum omløpsmidler | 1 670 182 | 1 264 212 | 1 623 858 | 2 066 362 | 1 574 329 |
| Sum eiendeler | 1 719 879 | 1 375 424 | 1 702 034 | 2 114 260 | 1 693 384 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 969 338 | 643 586 | 941 719 | 1 368 804 | 1 149 677 |
| Sum opptjent egenkapital | 969 338 | - | 941 719 | 1 368 804 | 1 149 677 |
| Sum egenkapital | 999 338 | 673 586 | 971 719 | 1 398 804 | 1 179 677 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 333 478 | - | 181 717 | - | 110 097 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 260 608 |
| Betalbar skatt | 0 | 0 | 0 | 17 896 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 155 539 | 285 649 | 225 373 | 255 561 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 231 524 | 184 510 | 323 226 | 172 607 | 143 004 |
| Sum kortsiktig gjeld | 720 542 | - | 730 315 | - | 513 709 |
| Sum gjeld | 720 542 | 701 838 | 730 315 | 715 456 | 513 709 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 719 880 | - | 1 702 034 | - | 1 693 386 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,32▲ | 1,80 | 2,22 | - | 3,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▼ | 1,04 | 0,75 | 0,51 | 0,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,6 %▲ | −18,5 % | −21,8 % | 14,9 % | −12,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | −7,1 % | −9,5 % | 5,5 % | −5,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▲ | −6,9 % | −9,1 % | 4,4 % | −4,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,1 %▲ | 49,0 % | 57,1 % | 66,2 % | 69,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Brødrene Stubberud Fjellsprengning AS6,8 %
4,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %2468
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.813 ansatte 2025
Brødrene Stubberud Fjellsprengning AS6,8 % 4,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.384 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Erik Stubberud | 1984 |
| Styrets leder | Lars-Andreas Stubberud | 1987 |
| Styremedlem | Frank Erik Stubberud | 1984 |
| Regnskapsfører | TRIO REGNSKAP AS951 228 400 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Lars-Andreas Stubberud50,0 %f. 1987 · Enebakk · 150 ordinære aksjer
- FRANK ERIK STUBBERUD50,0 %f. 1984 · Enebakk · 150 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.