- Org.nr.
- 927 448 882
- Adresse
- Fossingtrøa 18, 7630 Åsen
- Hovedeier
- Avantis Invest AS, 100 %
- Bransje
- Detaljhandel med motorvogner
Driftsresultat52 3975,9 % margin
Årsresultat41 6744,7 % margin
Egenkapital123 18923,9 % av eiendelene
BRUKTBIL2 AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med motorvogner, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 448 882
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 16.06.2021
- Registrert
- 21.07.2021
- Adresse
- Fossingtrøa 18, 7630 Åsen
- Kommune
- Levanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BRUKTBIL2 AS927 676 184 · LEVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge varer og tjenester innen salg av bil/varebil/campingbil og utleie, - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 892 900 | 1 234 219 | - | - | 277 500 |
| Sum driftsinntekter | 892 900 | 1 234 219 | 859 701 | 1 948 370 | 277 500 |
| Varekostnad | 688 054 | 1 174 963 | 700 391 | 1 555 228 | 259 320 |
| Lønnskostnad | - | 2 443 | 2 700 | 3 834 | - |
| Annen driftskostnad | 152 449 | 156 539 | 153 160 | 183 260 | 58 149 |
| Sum driftskostnader | 840 503 | 1 333 945 | 856 251 | 1 742 323 | 317 469 |
| Driftsresultat | 52 397 | −99 726 | 3 450 | 206 047 | −39 969 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 705 | 205 837 | −39 969 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 1 128 | 44 059 | −8 793 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −31 176 |
| Annen renteinntekt | - | 732 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 033 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 033 | 732 | 2 070 | - | - |
| Annen rentekostnad | 2 | 50 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 | 50 | 815 | 211 | - |
| Netto finans | 1 031 | 682 | 1 255 | −210 | - |
| Resultat før skattekostnad | 53 429 | −99 044 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 11 755 | −21 951 | - | - | - |
| Årsresultat | 41 674 | −77 093 | 3 577 | 161 778 | −31 176 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −31 176 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 41 674 | −77 093 | - | - | - |
| Totalresultat | 41 674 | −77 093 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 41 674 | −77 093 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 41 674 | −77 093 | - | - | −31 176 |
| Utsatt skattefordel | 10 196 | 21 951 | - | - | 8 793 |
| Sum immaterielle eiendeler | 10 196 | 21 951 | - | - | 8 793 |
| Andre langsiktige fordringer | 1 295 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 295 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 11 491 | 21 951 | 2 035 | 0 | 8 793 |
| Sum varer | 463 700 | 263 034 | - | - | 206 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 13 464 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 649 | 19 366 | - | - | - |
| Sum fordringer | 25 649 | 19 366 | - | - | 13 464 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 15 020 | 156 189 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 15 020 | 156 189 | - | - | 170 810 |
| Sum omløpsmidler | 504 369 | 438 589 | 556 111 | 562 662 | 390 274 |
| Sum eiendeler | 515 860 | 460 540 | 558 146 | 562 662 | 399 067 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 93 189 | 51 516 | - | - | −31 176 |
| Sum opptjent egenkapital | 93 189 | 51 516 | 128 609 | 125 032 | −31 176 |
| Sum egenkapital | 123 189 | 81 516 | 158 609 | 155 032 | −6 746 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 400 000 |
| Langsiktig konserngjeld | 390 000 | 370 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 390 000 | 370 000 | - | - | 400 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 390 000 | 370 000 | 370 000 | 369 992 | 400 000 |
| Leverandørgjeld | 2 671 | 9 024 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 671 | 9 024 | 29 537 | 37 638 | 5 813 |
| Sum gjeld | 392 671 | 379 024 | 399 537 | 407 630 | 405 813 |
| Sum egenkapital og gjeld | 515 860 | 460 540 | - | - | 399 067 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 188,83▲ | 48,60 | 18,83 | 14,95 | 67,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,19▼ | 4,65 | 2,52 | 2,63 | −60,16 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,9 %▲ | −19,4 % | 1,0 % | 42,8 % | −10,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,9 %▲ | −8,1 % | 0,4 % | 10,6 % | −14,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | −6,2 % | 0,4 % | 8,3 % | −11,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 23,9 %▲ | 17,7 % | 28,4 % | 27,6 % | −1,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BRUKTBIL2 AS5,9 %
0,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %246
TESLA NORWAY AS1,5 % 18 627,3 mill.1 120 ansatte 2025
HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS2,3 % 4 060,0 mill.379 ansatte 2025
Rutebileiernes Standardiseringsaksjeselskap5,4 % 5 491,3 mill.350 ansatte 2025
BRUKTBIL2 AS5,9 % 0,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Franck Harald Ude | 1964 |
| Styrets leder | Franck Harald Ude | 1964 |
| Styremedlem | Turid Langås | 1973 |
| Regnskapsfører | ARIF CONSULT936 933 432 | - |
| Regnskapsfører | ØKORÅD TRONDHEIM AS989 299 352 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Avantis Invest AS100,0 %Åsen · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Avantis Invest AS
- BRUKTBIL2 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.