- Org.nr.
- 930 366 358
- Adresse
- Sjøgata 30, 6700 Måløy
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat1 342 77222,3 % margin
EBITDA1 876 266før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 028 58017,1 % margin
Egenkapital1 581 79065,9 % av eiendelene
Bryggen Tannklinikk AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 366 358
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.11.2022
- Registrert
- 06.12.2022
- Adresse
- Sjøgata 30, 6700 Måløy
- Kommune
- Kinn
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bryggen Tannklinikk AS930 456 225 · KINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannhelsetjenester, samt hva som naturlig hører inn under dette.
Tidligere navn
- TANNLEGE INGRI SELSTAD AS06.12.2022 til 20.12.2022
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 994 962 | 6 146 851 | 4 978 312 | 234 745 |
| Annen driftsinntekt | 36 500 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 031 462 | 6 146 851 | 4 978 312 | 234 745 |
| Varekostnad | 785 848 | 1 554 789 | 1 126 332 | 82 306 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 2 221 898 | 135 242 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 295 852 | 35 000 |
| Lønnskostnad | 2 308 497 | 2 170 563 | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 533 494 | 452 419 | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 060 851 | 1 238 274 | 988 705 | 179 414 |
| Sum driftskostnader | 4 688 690 | 5 416 045 | 4 632 788 | 431 962 |
| Driftsresultat | 1 342 772 | 730 806 | 345 524 | −197 217 |
| Annen renteinntekt | 10 448 | 8 865 | 388 | - |
| Annen finansinntekt | 5 251 | 1 120 | 3 675 | 93 |
| Sum finansinntekter | 15 699 | 9 985 | 4 063 | 93 |
| Annen rentekostnad | 37 692 | 99 302 | 121 967 | 0 |
| Annen finanskostnad | - | 43 | - | - |
| Sum finanskostnader | 37 692 | 99 345 | 121 967 | 0 |
| Netto finans | −21 993 | −89 360 | −117 904 | 93 |
| Resultat før skatt | 1 320 779 | 641 446 | 227 620 | −197 125 |
| Skattekostnad | - | - | 7 549 | 0 |
| Årsresultat 220 O71 | - | - | - | −197 125 |
| Udekket tap | - | - | 197 125 | −197 125 |
| Annen egenkapital | - | - | 22 946 | 0 |
| Skattekostnad på resultat | 292 199 | 141 183 | - | - |
| Årsresultat | 1 028 580 | 500 263 | - | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 028 580 | 500 263 | - | - |
| Totalresultat | 1 028 580 | 500 263 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 028 580 | 500 263 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 028 580 | 500 263 | 220 071 | −197 125 |
| Goodwill | 406 571 | 627 416 | 848 261 | 1 160 333 |
| Sum immaterielle eiendeler | 406 571 | 627 416 | 848 261 | 1 160 333 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 1 860 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 887 288 | 444 667 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 1 079 598 | 985 734 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 079 598 | 985 734 | 887 288 | 2 304 667 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 1 486 170 | 1 613 151 | 1 735 549 | 3 465 000 |
| Kundefordringer | 209 507 | 170 475 | 135 145 | 54 661 |
| Andre kortsiktige fordringer | 25 624 | 16 735 | 5 157 | 2 945 |
| Sum fordringer | 235 130 | 187 210 | 140 302 | 57 606 |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 316 636 | 92 030 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 678 816 | 209 182 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 678 816 | 209 182 | 316 636 | 92 030 |
| Sum omløpsmidler | 913 946 | 396 392 | 456 938 | 149 636 |
| Sum eiendeler | 2 400 116 | 2 009 543 | 2 192 487 | 3 614 636 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 551 790 | 523 209 | 22 946 | 0 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 197 125 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 551 790 | 523 209 | 22 946 | - |
| Sum egenkapital | 1 581 790 | 553 209 | 52 946 | −167 125 |
| Utsatt skatt | 28 905 | 65 463 | 7 549 | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 905 | 65 463 | 7 549 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 183 662 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 449 506 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 633 168 | 3 600 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 28 905 | 65 463 | 1 640 717 | 3 600 000 |
| Leverandørgjeld | 85 924 | 143 306 | 94 871 | 15 150 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 128 214 | 49 452 |
| Betalbar skatt | 328 757 | 83 269 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 140 288 | 153 860 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 234 451 | 1 010 436 | 275 738 | 117 158 |
| Sum kortsiktig gjeld | 789 421 | 1 390 871 | 498 823 | - |
| Sum gjeld | 818 326 | 1 456 334 | 2 139 540 | 3 781 760 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 400 116 | 2 009 543 | 2 192 487 | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,16▲ | 0,28 | 0,92 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▼ | 2,63 | 40,41 | −22,63 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 61,6 %▲ | 35,3 % | 12,0 % | −5,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 22,3 %▲ | 11,9 % | 6,9 % | −84,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 17,1 %▲ | 8,1 % | 4,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,9 %▲ | 27,5 % | 2,4 % | −4,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bryggen Tannklinikk AS22,3 %
6,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.808 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
Bryggen Tannklinikk AS22,3 % 6,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingri Selstad | 1995 |
| Styrets leder | Ingri Selstad | 1995 |
| Regnskapsfører | FJORD SERVICES AS999 578 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- INGRI SELSTAD100,0 %f. 1995 · Måløy · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.