- Org.nr.
- 921 741 995
- Adresse
- Nedre Fiksnesvika 7B, 5378 Klokkarvik
- Bransje
- Reklamebyråvirksomhet
Driftsresultat−21 778ikke oppgitt
Årsresultat49 869ikke oppgitt
Egenkapital449 58339,3 % av eiendelene
BSC Holding AS er et aksjeselskap innen reklamebyråvirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 741 995
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 04.11.2018
- Registrert
- 19.12.2018
- Adresse
- Nedre Fiksnesvika 7B, 5378 Klokkarvik
- Kommune
- Øygarden
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Konsulentvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 21 778 | 15 046 | 9 793 | 5 055 | 4 117 |
| Sum driftskostnader | 21 778 | 15 046 | 9 793 | 5 055 | 4 117 |
| Driftsresultat | −21 778 | −15 046 | −9 793 | −5 055 | −4 117 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −4 117 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −4 117 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 57 700 | 73 200 | 71 000 | 120 000 | - |
| Annen renteinntekt | 14 293 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 71 993 | 73 200 | 71 000 | 120 000 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 71 993 | 73 200 | 71 000 | 120 000 | - |
| Resultat før skattekostnad | 50 215 | 58 154 | 61 207 | 114 945 | - |
| Skattekostnad | 346 | −42 | 42 | 0 | - |
| Årsresultat | 49 869 | 58 196 | 61 165 | 114 945 | −4 117 |
| Annen egenkapital | 49 869 | 58 196 | 61 165 | 114 945 | −4 117 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 61 165 | 114 945 | −4 117 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 300 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 109 000 | 109 000 | 109 000 | 59 000 | 9 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 409 000 | 209 000 | 209 000 | 159 000 | 9 000 |
| Sum anleggsmidler | 409 000 | 209 000 | 209 000 | 159 000 | 9 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 487 100 | 182 000 | 50 000 | 20 000 | - |
| Konsernfordringer | 243 994 | 196 394 | 141 000 | 106 000 | - |
| Sum fordringer | 731 094 | 378 394 | 191 000 | 126 000 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 529 | 11 015 | 45 561 | 4 354 | 165 408 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 529 | 11 015 | 45 561 | 4 354 | 165 408 |
| Sum omløpsmidler | 734 623 | 389 408 | 236 561 | 130 354 | 165 408 |
| Sum eiendeler | 1 143 623 | 598 408 | 445 561 | 289 354 | 174 408 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 419 583 | 369 715 | 311 519 | 250 354 | 135 408 |
| Sum opptjent egenkapital | 419 583 | 369 715 | 311 519 | 250 354 | 135 408 |
| Sum egenkapital | 449 583 | 399 715 | 341 519 | 280 354 | 165 408 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 0 |
| Betalbar skatt | 346 | 0 | 42 | 0 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 200 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 493 694 | 198 694 | 104 000 | 9 000 | 9 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 694 040 | 198 694 | 104 042 | 9 000 | 9 000 |
| Sum gjeld | 694 040 | 198 694 | 104 042 | 9 000 | 9 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 143 623 | 598 408 | 445 561 | 289 354 | 174 408 |
| å kr 300,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,06▼ | 1,96 | 2,27 | 14,48 | 18,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,54▲ | 0,50 | 0,30 | 0,03 | 0,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,8 %▼ | 11,1 % | 16,7 % | 49,6 % | −2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,3 %▼ | 66,8 % | 76,6 % | 96,9 % | 94,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Benjamin Schøll | 1995 |
| Styrets leder | Benjamin Schøll | 1995 |
| Regnskapsfører | ES REVISJON AS997 820 266 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Benjamin Schøll100,0 %f. 1995 · Steinsland · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- BSC Eiendom AS100,0 %929 952 987 · 100 000 ordinære aksjer
- SCH Eiendom AS50,0 %930 790 095 · 50 000 ordinære aksjer
- NORDIC BOATS AS30,0 %921 267 193 · 9 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.