- Org.nr.
- 921 422 342
- Adresse
- Hetlebakkvegen 57, 5131 Nyborg
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat184 4408,4 % margin
EBITDA212 040før av- og nedskrivninger
Årsresultat144 1426,6 % margin
Egenkapital376 10334,1 % av eiendelene
BSR VVS og Industri AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 422 342
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 07.09.2018
- Registrert
- 24.09.2018
- Adresse
- Hetlebakkvegen 57, 5131 Nyborg
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Bergen (173)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BSR VVS og Industri AS821 443 822 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapet er en rørleggerbedrift. Rørleggertjenester og varmepumper, og alt som naturlig hører sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 067 230 | 1 948 920 | 1 948 707 | 1 783 727 | 1 587 908 |
| Annen driftsinntekt | 116 500 | - | −79 748 | 32 386 | 47 363 |
| Sum driftsinntekter | 2 183 730 | 1 948 920 | 1 868 959 | 1 816 113 | 1 635 271 |
| Varekostnad | 661 976 | 737 484 | 816 142 | 608 170 | 537 355 |
| Lønnskostnad | 901 747 | 809 860 | 747 363 | 863 343 | 772 456 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 27 600 | 56 000 | 56 000 | 50 000 | 50 000 |
| Annen driftskostnad | 407 968 | 346 821 | 299 012 | 239 041 | 237 869 |
| Sum driftskostnader | 1 999 290 | 1 950 166 | 1 918 517 | 1 760 554 | 1 597 681 |
| Driftsresultat | 184 440 | −1 245 | −49 558 | 55 559 | 37 590 |
| Annen renteinntekt | 4 | 426 | 2 | 53 | - |
| Annen finansinntekt | 732 | 939 | 730 | 738 | - |
| Sum finansinntekter | 736 | 1 365 | 732 | 791 | - |
| Annen rentekostnad | 13 577 | 2 980 | 4 833 | 5 988 | 6 445 |
| Annen finanskostnad | 73 | 33 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 13 650 | 3 013 | 4 833 | 5 988 | 6 445 |
| Netto finans | −12 914 | −1 649 | −4 101 | −5 197 | −6 445 |
| Resultat før skatt | - | - | −53 659 | 50 362 | 31 145 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 6 852 |
| Resultat før skattekostnad | 171 526 | −2 894 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 27 384 | 6 005 | −606 | 11 621 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −53 053 | 38 741 | 24 293 |
| Årsresultat | 144 142 | −8 899 | −53 053 | 38 741 | 24 293 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 144 142 | −8 899 | −53 053 | 38 741 | 24 293 |
| Totalresultat | 144 142 | −8 899 | −53 053 | 38 741 | 24 293 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −8 899 | −53 053 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 144 142 | - | - | 38 741 | 24 293 |
| Sum overføringer og disponeringer | 144 142 | −8 899 | −53 053 | 38 741 | 24 293 |
| Maskiner og anlegg | 315 400 | 30 500 | 86 500 | 112 500 | 162 500 |
| Sum varige driftsmidler | 315 400 | 30 500 | 86 500 | 112 500 | 162 500 |
| Sum anleggsmidler | 315 400 | 30 500 | 86 500 | 112 500 | 162 500 |
| Kundefordringer | 479 466 | 157 681 | 237 776 | 272 822 | 139 212 |
| Andre kortsiktige fordringer | 32 607 | 7 275 | 20 649 | 23 510 | 6 196 |
| Sum fordringer | 512 073 | 164 957 | 258 425 | 296 332 | 145 408 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 276 209 | 490 049 | 240 175 | 248 237 | 347 758 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 276 209 | 490 049 | 240 175 | 248 237 | 347 758 |
| Sum omløpsmidler | 788 282 | 655 005 | 498 600 | 544 569 | 493 166 |
| Sum eiendeler | 1 103 682 | 685 505 | 585 100 | 657 069 | 655 666 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −7 570 | −7 570 | −7 570 | −7 570 | −7 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 22 430 | 22 430 | 22 430 | 22 430 | 22 430 |
| Annen egenkapital | 353 673 | 209 531 | 218 431 | 271 483 | 232 743 |
| Sum opptjent egenkapital | 353 673 | 209 531 | 218 431 | 271 483 | 232 743 |
| Sum egenkapital | 376 103 | 231 961 | 240 861 | 293 913 | 255 173 |
| Utsatt skatt | 23 121 | - | - | 606 | 3 982 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 23 121 | - | - | 606 | 3 982 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 317 727 | 10 000 | 42 500 | 70 000 | 100 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 317 727 | 10 000 | 42 500 | 70 000 | 100 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 340 848 | 10 000 | 42 500 | 70 606 | 103 982 |
| Leverandørgjeld | 89 211 | 120 476 | 50 132 | 37 350 | 34 657 |
| Betalbar skatt | 4 263 | 6 005 | 1 | 14 997 | 7 820 |
| Skyldig offentlige avgifter | 156 997 | 177 138 | 107 217 | 114 476 | 109 159 |
| Annen kortsiktig gjeld | 136 259 | 139 925 | 144 389 | 125 726 | 144 876 |
| Sum kortsiktig gjeld | 386 731 | 443 544 | 301 739 | 292 550 | 296 512 |
| Sum gjeld | 727 579 | 453 544 | 344 239 | 363 156 | 400 494 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 103 682 | 685 505 | 585 100 | 657 069 | 655 666 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,04▲ | 1,48 | 1,65 | 1,86 | 1,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,93▼ | 1,96 | 1,43 | 1,24 | 1,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,7 %▲ | 0,0 % | −7,9 % | 8,6 % | 5,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,4 %▲ | −0,1 % | −2,7 % | 3,1 % | 2,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,6 %▲ | −0,5 % | −2,8 % | 2,1 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 34,1 %▲ | 33,8 % | 41,2 % | 44,7 % | 38,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
BSR VVS og Industri AS8,4 %
2,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.868 ansatte 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.670 ansatte 2025
BSR VVS og Industri AS8,4 % 2,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Brede Schei Rosvold | 1978 |
| Styremedlem | Malin Balland Rosvold | 1979 |
| Regnskapsfører | PRIMO REGNSKAP AS917 745 757 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BREDE SCHEI ROSVOLD100,0 %f. 1978 · Nyborg · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.