- Org.nr.
- 917 894 280
- Telefon
- 24 02 20 33
- Adresse
- Mørkveien 142, 1821 Spydeberg
- Hovedeier
- Gyllensteen Investment AS, 100 %
BTS Rørfornying AS er et aksjeselskap innen oppsamling og behandling av avløpsvann, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 894 280
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.09.2026
- Stiftet
- 12.09.2016
- Registrert
- 26.10.2016
- Adresse
- Mørkveien 142, 1821 Spydeberg
- Telefon
- 24 02 20 33
- Kommune
- Indre Østfold
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.btsrorfornying.no
Underenheter
1
- BTS Rørfornying AS914 551 374 · INDRE ØSTFOLD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Inspeksjon og renovasjon av avløpsrør. Rørfornying og spyling av rør. Produkstutvikling og konsultasjoner. Epoxybehandling samt utføring av andre oppgaver i forbindelse med dette. Kjøp og salg av produkter. Deltagelse i andre selskaper, samt hva herved står i forbindelse.
Tidligere navn
- BTS RØRFORNYING I NORGE AS26.10.2016 til 08.02.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 5 811 199 | 5 122 013 | 7 804 845 | 11 492 840 | 21 429 001 |
| Annen driftsinntekt | 29 323 | 393 141 | 304 150 | 35 070 | 40 595 |
| Sum driftsinntekter | 5 840 522 | 5 515 154 | 8 108 996 | 11 527 910 | 21 469 596 |
| Varekostnad | 875 028 | 492 526 | 1 058 908 | 1 869 519 | 4 251 186 |
| Lønnskostnad | 2 710 134 | 2 882 476 | 3 828 637 | 7 773 686 | 8 863 869 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 118 900 | 177 776 | 303 812 | 574 594 | 563 381 |
| Annen driftskostnad | 1 607 160 | 2 352 343 | 3 206 338 | 4 604 335 | 5 842 740 |
| Sum driftskostnader | 5 311 222 | 5 905 121 | 8 397 695 | 14 822 133 | 19 521 176 |
| Driftsresultat | 529 300 | −389 967 | −288 700 | −3 294 224 | 1 948 420 |
| Annen renteinntekt | 954 | 3 549 | 5 923 | 1 952 | 95 |
| Annen finansinntekt | 23 211 | 27 180 | 20 005 | 17 905 | 20 876 |
| Sum finansinntekter | 24 165 | 30 729 | 25 928 | 19 857 | 20 971 |
| Annen rentekostnad | 12 080 | 32 942 | 51 820 | 49 919 | 46 001 |
| Annen finanskostnad | 4 081 | 8 225 | 30 779 | 30 759 | 37 338 |
| Sum finanskostnader | 16 161 | 41 166 | 82 599 | 80 679 | 83 338 |
| Netto finans | 8 004 | −10 437 | −56 671 | −60 822 | −62 367 |
| Resultat før skatt | - | - | −345 370 | −3 355 046 | 1 886 053 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 424 428 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −345 370 | −3 355 046 | 1 461 625 |
| Resultat før skattekostnad | 537 304 | −400 404 | - | - | - |
| Årsresultat | 537 304 | −400 404 | −345 370 | −3 355 046 | 1 461 625 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 537 304 | −400 404 | −345 370 | −3 355 046 | 1 461 625 |
| Totalresultat | 537 304 | −400 404 | −345 370 | −3 355 046 | 1 461 625 |
| Ordinært utbytte | - | 100 000 | - | - | 1 000 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −500 404 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 537 304 | - | −345 370 | −3 355 046 | 461 625 |
| Sum overføringer og disponeringer | 537 304 | −400 404 | −345 370 | −3 355 046 | 1 461 625 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 58 655 | 190 232 | 72 477 | 692 179 | 1 124 803 |
| Sum varige driftsmidler | 58 655 | - | 283 981 | 972 283 | 1 546 877 |
| Andre langsiktige fordringer | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 50 000 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 108 655 | 190 232 | 283 981 | 972 283 | 1 546 877 |
| Lager av varer og annen beholdning | 209 374 | 311 150 | 230 186 | 299 803 | 669 028 |
| Sum varer | 209 374 | 311 150 | 230 186 | 299 803 | 669 028 |
| Kundefordringer | 680 829 | 591 799 | 850 234 | 1 561 178 | 2 445 080 |
| Andre kortsiktige fordringer | 104 928 | 87 465 | 118 403 | 194 472 | 265 453 |
| Sum fordringer | 785 757 | 679 264 | 968 638 | 1 755 650 | 2 710 533 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 152 564 | 662 288 | 1 248 913 | 1 376 146 | 5 276 429 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 152 564 | 662 288 | 1 248 913 | 1 376 146 | 5 276 429 |
| Sum omløpsmidler | 2 147 695 | 1 652 702 | 2 447 736 | 3 431 599 | 8 655 990 |
| Sum eiendeler | 2 256 350 | 1 842 934 | 2 731 717 | 4 403 882 | 10 202 867 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 211 504 | - | 422 074 |
| Aksjekapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Annen egenkapital | 1 398 581 | 861 277 | 1 361 681 | 1 707 051 | 4 062 097 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 398 581 | 861 277 | 1 361 681 | 1 707 051 | 4 062 097 |
| Sum egenkapital | 1 438 581 | 901 277 | 1 401 681 | 1 747 051 | 4 102 097 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 26 222 | 126 068 | 333 582 | 853 790 | 1 168 871 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 129 980 | 333 555 | 133 555 |
| Langsiktig konserngjeld | 96 392 | 86 722 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 122 614 | 212 790 | 463 561 | 1 187 345 | 1 302 426 |
| Sum langsiktig gjeld | 122 614 | 212 790 | 463 561 | 1 187 345 | 1 302 426 |
| Leverandørgjeld | 147 128 | 117 487 | 235 198 | 284 912 | 1 079 864 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 380 428 |
| Skyldig offentlige avgifter | 310 869 | 243 435 | 221 828 | 498 875 | 1 354 641 |
| Utbytte | - | 100 000 | - | - | 1 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 200 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 237 158 | 267 946 | 409 448 | 685 699 | 783 411 |
| Sum kortsiktig gjeld | 695 155 | 728 867 | 866 474 | 1 469 486 | 4 798 344 |
| Sum gjeld | 817 769 | 941 658 | 1 330 036 | 2 656 831 | 6 100 770 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 256 350 | 1 842 934 | 2 731 717 | 4 403 882 | 10 202 867 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,09▲ | 2,27 | 2,82 | 2,34 | 1,80 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,57▼ | 1,04 | 0,95 | 1,52 | 1,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 27,0 %▲ | −15,7 % | −7,4 % | −44,8 % | 19,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,1 %▲ | −7,1 % | −3,6 % | −28,6 % | 9,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 9,2 %▲ | −7,3 % | −4,3 % | −29,1 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 63,8 %▲ | 48,9 % | 51,3 % | 39,7 % | 40,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 37.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christer Mathias Gyllensteen Söderström | 1981 |
| Styrets leder | Christer Mathias Gyllensteen Söderström | 1981 |
| Styremedlem | Birthe Gyllensteen Söderström | 1959 |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Gyllensteen Investment AS100,0 %Askim · 40 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Gyllensteen Investment AS
- BTS Rørfornying AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.