- Org.nr.
- 929 779 525
- Adresse
- Sandsoppsvingen 25, 3320 Vestfossen
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat−22 330ikke oppgitt
Årsresultat2 843 767ikke oppgitt
Egenkapital1 688 80250,2 % av eiendelene
BUDAK HOLDING AS er et aksjeselskap innen tannlegetjenester, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 779 525
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 04.08.2022
- Registrert
- 06.09.2022
- Adresse
- Sandsoppsvingen 25, 3320 Vestfossen
- Kommune
- Øvre Eiker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad | 22 330 | 588 | 47 |
| Sum driftskostnader | 22 330 | 588 | 47 |
| Driftsresultat | −22 330 | −588 | −47 |
| Resultat før skatt | - | - | −47 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −47 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 2 859 249 | 211 743 | - |
| Annen renteinntekt | 8 599 | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 867 848 | 211 743 | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | - |
| Netto finans | 2 867 848 | 211 743 | - |
| Resultat før skattekostnad | 2 845 519 | 211 155 | - |
| Skattekostnad | 1 752 | 0 | - |
| Årsresultat | 2 843 767 | 211 155 | −47 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | −47 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −47 |
| Tilleggsutbytte | 1 396 073 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | 47 | - |
| Annen egenkapital | 1 447 694 | 211 108 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 60 000 | 30 000 | 30 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 629 949 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 689 949 | 30 000 | 30 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 689 949 | 30 000 | 30 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 228 | 211 743 | - |
| Konsernfordringer | 1 674 919 | 0 | - |
| Sum fordringer | 1 675 147 | 211 743 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 377 | 265 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 377 | - | −47 |
| Sum omløpsmidler | 1 675 524 | 212 008 | −47 |
| Sum eiendeler | 3 365 473 | 242 008 | 29 953 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 658 802 | 211 108 | −47 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 658 802 | 211 108 | −47 |
| Sum egenkapital | 1 688 802 | 241 108 | 29 953 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 674 919 | 900 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 674 919 | 900 | - |
| Betalbar skatt | 1 752 | 0 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 752 | 0 | - |
| Sum gjeld | 1 676 671 | 900 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 365 473 | 242 008 | 29 953 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 956,35 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,99▲ | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 157,8 %▲ | 155,3 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,2 %▼ | 99,6 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Simon Budak | 1994 |
| Styrets leder | Simon Budak | 1994 |
| Revisor | RE REVISJON AS818 091 702 | - |
| Regnskapsfører | WEFILE AS924 505 036 | - |
| Regnskapsfører | REGNSKAP MR AS935 750 075 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SIMON BUDAK100,0 %f. 1994 · Vestfossen · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Accept Dental AS100,0 %930 081 523 · 300 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.