- Org.nr.
- 914 757 495
- Adresse
- Fjordvegen 4B, 9107 Kvaløya
Driftsresultat54 0582,7 % margin
EBITDA115 721før av- og nedskrivninger
Årsresultat155 1377,8 % margin
Egenkapital1 913 43482,2 % av eiendelene
Bunker & Service AS er et aksjeselskap innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 757 495
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 16.12.2014
- Registrert
- 07.01.2015
- Adresse
- Fjordvegen 4B, 9107 Kvaløya
- Kommune
- Tromsø
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bunker & Service AS981 672 992 · TROMSØ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av marine diesel og oljeprodukter, maskindrift samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 980 086 | 2 602 040 | 2 479 996 | 3 896 416 | 2 089 070 |
| Annen driftsinntekt | 1 036 | 315 | 105 | - | 75 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 981 122 | 2 602 355 | 2 480 101 | 3 896 416 | 2 164 070 |
| Varekostnad | 1 583 955 | 2 296 889 | 2 137 659 | 3 203 282 | 1 910 224 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 694 | 50 931 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 52 684 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 61 663 | 58 439 | 58 392 | 58 392 | - |
| Annen driftskostnad | 281 447 | 187 412 | 175 284 | 138 283 | 132 851 |
| Sum driftskostnader | 1 927 064 | 2 542 740 | 2 371 335 | 3 400 652 | 2 146 689 |
| Driftsresultat | 54 058 | 59 615 | 108 766 | 495 765 | 17 381 |
| Annen renteinntekt | 4 557 | 1 910 | 920 | 578 | - |
| Annen finansinntekt | 198 857 | 3 878 | - | 934 | 846 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 55 382 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | 245 025 | 84 385 | - | - |
| Sum finansinntekter | 203 414 | 250 813 | 85 305 | 1 512 | 56 228 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 69 044 | - | - | 72 792 | - |
| Annen rentekostnad | 29 285 | 14 708 | 3 961 | 3 941 | 785 |
| Sum finanskostnader | 98 329 | 14 708 | 3 961 | 76 732 | 785 |
| Netto finans | 105 085 | 236 105 | 81 344 | −75 220 | 55 443 |
| Resultat før skatt | - | - | 190 110 | 420 545 | 72 824 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 651 |
| Resultat før skattekostnad | 159 143 | 295 720 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 4 006 | 13 429 | 23 939 | 108 328 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 166 171 | 312 217 | 69 173 |
| Årsresultat | 155 137 | 282 291 | 166 171 | 312 217 | 69 173 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 155 137 | 282 291 | 166 171 | 312 217 | 69 173 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 69 173 |
| Totalresultat | 155 137 | 282 291 | 166 171 | 312 217 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 166 171 | 312 217 | - |
| Overført fra annen egenkapital | 155 137 | 282 291 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 155 137 | 282 291 | 166 171 | 312 217 | 69 173 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 623 307 | 488 700 | 547 139 | 605 531 | - |
| Sum varige driftsmidler | 623 307 | 488 700 | 547 139 | 605 531 | 663 923 |
| Sum anleggsmidler | 623 307 | 488 700 | 547 139 | 605 531 | 682 871 |
| Varer | - | - | - | - | 204 657 |
| Sum varer | 149 616 | 108 055 | 112 261 | 421 337 | 204 657 |
| Kundefordringer | 170 195 | 164 734 | 180 009 | 123 841 | 336 651 |
| Andre kortsiktige fordringer | 10 194 | 10 153 | 11 846 | 10 968 | - |
| Sum fordringer | 180 389 | 174 887 | 191 855 | 134 809 | 336 651 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | - | - | 297 622 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 019 796 | 1 132 956 | 900 414 | 222 631 | - |
| Sum investeringer | 1 019 796 | 1 132 956 | 900 414 | 222 631 | 297 622 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 353 674 | 559 730 | 185 045 | 667 908 | 307 721 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 353 674 | 559 730 | 185 045 | 667 908 | 307 721 |
| Sum omløpsmidler | 1 703 474 | 1 975 629 | 1 389 575 | 1 446 685 | 1 146 651 |
| Sum eiendeler | 2 326 781 | 2 464 329 | 1 936 714 | 2 052 216 | 1 829 522 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 18 948 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 18 948 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 663 923 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −8 266 | −8 266 | −8 266 | −8 266 | −8 266 |
| Sum innskutt egenkapital | 21 734 | 21 734 | 21 734 | 21 734 | 21 734 |
| Annen egenkapital | 1 891 700 | 1 736 563 | 1 454 272 | 1 288 101 | 975 884 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 891 700 | 1 736 563 | 1 454 272 | 1 288 101 | 975 884 |
| Sum egenkapital | 1 913 434 | 1 758 297 | 1 476 006 | 1 309 835 | 997 618 |
| Utsatt skatt | 4 | 316 | 4 975 | 6 894 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 316 | - | 4 975 | 6 894 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 363 809 | 395 840 | 234 541 | 245 172 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 363 809 | 395 840 | 234 541 | 245 172 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 364 125 | 395 840 | 239 516 | 252 066 | 0 |
| Leverandørgjeld | 28 321 | 263 691 | 167 590 | 388 371 | 467 711 |
| Betalbar skatt | 3 690 | 18 404 | 25 858 | 82 486 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 10 887 | 9 712 | 1 240 | 26 239 |
| Annen kortsiktig gjeld | 17 211 | 17 211 | 18 032 | 18 217 | 337 954 |
| Sum kortsiktig gjeld | 49 222 | 310 193 | 221 193 | 490 315 | 831 904 |
| Sum gjeld | 413 347 | 706 033 | 460 708 | 742 381 | 831 904 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 326 781 | 2 464 329 | 1 936 714 | 2 052 216 | 1 829 522 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 34,61▲ | 6,37 | 6,28 | 2,95 | 1,38 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,40 | 0,31 | 0,57 | 0,83 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 10,7 %▼ | 14,1 % | 9,7 % | 25,6 % | 4,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,7 %▲ | 2,3 % | 4,4 % | 12,7 % | 0,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,8 %▼ | 10,8 % | 6,7 % | 8,0 % | 3,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,2 %▲ | 71,3 % | 76,2 % | 63,8 % | 54,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bunker & Service AS2,7 %
2,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−6 %−4−2024
ESSO NORGE AS−4,8 % 15 250,0 mill.73 ansatte 2025
NORTH EUROPEAN OIL TRADE AS−0,8 % 14 821,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ST1 NORGE AS1,9 % 16 284,0 mill.132 ansatte 2025
Bunker & Service AS2,7 % 2,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−6 %−4−2024
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.810.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Odd Geir Lindrupsen | 1953 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ODD GEIR LINDRUPSEN100,0 %f. 1953 · Kvaløya · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.