- Org.nr.
- 910 917 455
- Telefon
- 52 79 71 48
- Adresse
- Nordenden 2, 4230 Sand
- Bransje
- Detaljhandel med klær
Driftsresultat169 0772,8 % margin
EBITDA175 940før av- og nedskrivninger
Årsresultat392 9966,4 % margin
Egenkapital6 476 90890,5 % av eiendelene
Bustad Herreekvipering AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med klær, stiftet 1977.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 910 917 455
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 15.05.1977
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Nordenden 2, 4230 Sand
- Telefon
- 52 79 71 48
- Kommune
- Suldal
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bustad Herreekvipering AS973 205 986 · SULDAL5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel innen manufakturbransjen og alt hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan og gjøre seg interessert i andre selskaper med liknende virk- somhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 138 756 | 6 267 093 | 6 118 748 | 5 963 590 | 5 959 576 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 27 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 138 756 | 6 294 093 | 6 118 748 | 5 963 590 | 5 959 576 |
| Varekostnad | 3 640 370 | 3 557 054 | 3 875 054 | 3 470 657 | 3 196 336 |
| Lønnskostnad | - | - | - | - | 1 157 416 |
| Lønnskostnad Il, | 1 700 133 | 1 649 811 | 1 483 922 | 1 191 365 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 6 863 | 6 863 | 1 716 | - | - |
| Annen driftskostnad | 622 313 | 609 751 | 631 152 | 472 809 | 554 868 |
| Sum driftskostnader | 5 969 679 | 5 823 480 | 5 991 844 | 5 134 831 | 4 908 621 |
| Driftsresultat | 169 077 | 470 614 | 126 904 | 828 758 | 1 050 955 |
| Annen renteinntekt | 55 062 | 57 235 | 40 381 | 12 095 | 2 234 |
| Annen finansinntekt | 153 460 | 13 857 | 16 551 | 14 989 | 26 253 |
| Verdiøkning av markedsb. finansielle oml.m | - | - | - | - | 256 159 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 88 872 | 235 958 | 213 546 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 297 394 | 307 050 | 270 478 | 27 084 | 284 646 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 361 258 | - |
| Annen rentekostnad | 3 312 | 1 484 | 352 | 1 300 | 270 |
| Annen finanskostnad | 19 240 | 10 850 | 9 800 | 9 703 | 2 852 |
| Sum finanskostnader | 22 552 | 12 334 | 10 152 | 372 261 | 3 122 |
| Netto finans | 274 841 | 294 716 | 260 326 | −345 177 | 281 524 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 1 332 480 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 232 890 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 099 590 |
| Resultat før skattekostnad | 443 918 | 765 329 | 387 230 | 483 582 | - |
| Skattekostnad | 50 922 | 116 652 | 41 445 | 186 361 | - |
| Årsresultat | 392 996 | 648 677 | 345 785 | 297 221 | 1 099 590 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 099 590 |
| Ordinært utbytte | 0 | 0 | 0 | 300 000 | 400 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 699 590 |
| Annen egenkapital | 392 996 | 648 677 | 345 785 | −2 779 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 345 785 | 297 221 | 1 099 590 |
| Utsatt skattefordel | 66 982 | 67 147 | 67 711 | 70 631 | 58 319 |
| Sum immaterielle eiendeler | 66 982 | 67 147 | 67 711 | 70 631 | 58 319 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 5 148 | - | 18 874 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 5 148 | 12 011 | 18 874 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 72 129 | 79 158 | 86 585 | 70 631 | 58 319 |
| Varer | 2 786 489 | 2 855 014 | 2 810 155 | 2 889 472 | 2 385 818 |
| Sum varer | - | - | 2 810 155 | 2 889 472 | 2 385 818 |
| Kundefordringer | 0 | 350 | 6 765 | 4 101 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 18 107 | 14 495 | 13 307 | 12 583 | 2 767 |
| Sum fordringer | 18 107 | 14 845 | 20 072 | 16 684 | 2 767 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 35 400 |
| Andre finansielle instrumenter | 1 919 139 | 1 701 731 | 1 462 766 | 1 247 592 | 1 550 925 |
| Sum investeringer | 1 919 139 | 1 701 731 | 1 462 766 | 1 247 592 | 1 586 325 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 502 989 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 359 058 | 2 129 258 | 1 965 252 | 1 981 997 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 359 058 | 2 129 258 | 1 965 252 | 1 981 997 | 2 502 989 |
| Sum omløpsmidler | 7 082 793 | 6 700 848 | 6 258 245 | 6 135 746 | 6 477 899 |
| Sum eiendeler | 7 154 922 | 6 780 006 | 6 344 831 | 6 206 377 | 6 536 218 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 6 376 908 | 5 983 912 | 5 335 235 | 4 989 450 | 4 992 229 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 376 908 | 5 983 912 | 5 335 235 | 4 989 450 | 4 992 229 |
| Sum egenkapital | 6 476 908 | 6 083 912 | 5 435 235 | 5 089 450 | 5 092 229 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 114 412 | 125 546 | 350 199 | 217 496 | 281 000 |
| Betalbar skatt | 50 757 | 116 088 | 38 525 | 198 673 | 239 484 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 374 454 |
| Skyldige offentlige avgifter | 308 531 | 279 324 | 379 732 | 288 207 | - |
| Utbytte | - | - | 0 | 300 000 | 400 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 204 314 | 175 136 | 141 140 | 112 552 | 149 052 |
| Sum kortsiktig gjeld | 678 014 | 696 094 | 909 596 | - | 1 443 990 |
| Sum gjeld | 678 014 | 696 094 | 909 596 | 1 116 927 | 1 443 990 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 154 922 | 6 780 006 | 6 344 831 | - | 6 536 218 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 10,45▲ | 9,63 | 6,88 | - | 4,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▼ | 0,11 | 0,17 | 0,22 | 0,28 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,7 %▼ | 11,9 % | 6,3 % | 13,4 % | 20,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,8 %▼ | 7,5 % | 2,1 % | 13,9 % | 17,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▼ | 10,3 % | 5,7 % | 5,0 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 90,5 %▲ | 89,7 % | 85,7 % | 82,0 % | 77,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 227 751
- Resultat per ansatt, kroner
- 33 815
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bustad Herreekvipering AS2,8 %
6,1 mill. 5 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Bustad Herreekvipering AS2,8 % 6,1 mill.5 ansatte 2025
H & M Hennes & Mauritz AS4,2 % 4 845,1 mill.2 480 ansatte 2025
VOICE NORGE AS7,1 % 2 271,0 mill.1 621 ansatte 2025
CUBUS AS8,0 % 2 535,6 mill.1 513 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.710.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Norunn Nordmark Nerheim | 1973 |
| Styrets leder | Norunn Nordmark Nerheim | 1973 |
| Varamedlem | Kristina Nordmark | 1973 |
| Regnskapsfører | ECIT FORRETNINGSPARTNER AS990 945 748 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kristina Nordmark50,0 %f. 1973 · Erfjord · 25 ordinære aksjer
- Norunn Nordmark Nerheim50,0 %f. 1973 · Sand · 25 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Texcon AS0,22 %912 247 031 · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.