- Org.nr.
- 920 368 549
- Adresse
- Bygget 3, 7290 Støren
- Hovedeier
- JORO INVEST AS, 100 %
Driftsresultat718 97557,1 % margin
EBITDA1 139 045før av- og nedskrivninger
Årsresultat−338 624−26,9 % margin
Egenkapital172 7960,9 % av eiendelene
Bygget 3 Støren AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 368 549
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 17.01.2018
- Registrert
- 02.02.2018
- Adresse
- Bygget 3, 7290 Støren
- Kommune
- Midtre Gauldal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Midtre Gauldal (109)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Bygget 3 Støren AS920 444 628 · MIDTRE GAULDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie, utvikle og drifte/selge fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper som aksjeeier eller på annen måte.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 260 000 | 1 260 000 | 765 000 | 600 000 | 508 800 |
| Sum driftsinntekter | 1 260 000 | 1 260 000 | 765 000 | 600 000 | 508 800 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 153 277 |
| Varekostnad | 9 880 | 12 096 | - | - | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 420 070 | 391 970 | 385 480 | 153 277 | - |
| Annen driftskostnad | 111 075 | 124 082 | 267 306 | 78 941 | 74 433 |
| Sum driftskostnader | 541 025 | 528 148 | 652 786 | 232 218 | 227 711 |
| Driftsresultat | 718 975 | 731 852 | 112 214 | 367 782 | 281 089 |
| Annen renteinntekt | 29 821 | 28 320 | 6 452 | 1 498 | 209 |
| Sum finansinntekter | 29 821 | 28 320 | 6 452 | 1 498 | 209 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 139 553 | 154 471 | 149 972 | 86 400 | - |
| Annen rentekostnad | 1 043 377 | 1 110 381 | 656 622 | 173 593 | 164 891 |
| Sum finanskostnader | 1 182 930 | 1 264 852 | 806 594 | 259 993 | 164 891 |
| Netto finans | −1 153 109 | −1 236 532 | −800 142 | −258 495 | −164 683 |
| Resultat før skatt | - | - | −687 927 | 109 287 | 116 407 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 25 609 |
| Resultat før skattekostnad | −434 134 | −504 680 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −95 510 | −114 365 | −148 009 | 24 043 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −539 918 | 85 244 | 90 797 |
| Årsresultat | −338 624 | −390 315 | −539 918 | 85 244 | 90 797 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −338 624 | −390 315 | −539 918 | 85 244 | 90 797 |
| Totalresultat | −338 624 | −390 315 | −539 918 | 85 244 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 95 056 | 98 023 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −7 225 |
| Udekket tap | −338 624 | −390 315 | −494 943 | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −44 975 | −9 812 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −338 624 | −390 315 | −539 918 | 85 244 | 90 797 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 17 037 243 | 17 407 663 | 17 546 284 | 6 300 771 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 364 350 | 308 383 | 119 635 | 139 295 | - |
| Sum varige driftsmidler | 17 401 593 | 17 716 046 | 17 665 919 | 6 440 066 | 6 593 343 |
| Sum anleggsmidler | 17 401 593 | 17 716 046 | 17 665 919 | 6 440 066 | 6 593 343 |
| Kundefordringer | - | - | 165 750 | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 19 713 | 20 740 | 1 244 991 | 16 204 | −7 595 |
| Konsernfordringer | 514 183 | 709 175 | 655 850 | - | - |
| Sum fordringer | 533 896 | 729 915 | 2 066 591 | 16 204 | −7 595 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 290 865 | 1 367 977 | 122 718 | 426 061 | 213 362 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 290 865 | 1 367 977 | 122 718 | 426 061 | 213 362 |
| Sum omløpsmidler | 1 824 761 | 2 097 891 | 2 189 308 | 442 265 | 205 767 |
| Sum eiendeler | 19 226 354 | 19 813 938 | 19 855 227 | 6 882 331 | 6 799 110 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 6 434 383 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 158 960 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 366 678 | 1 010 382 | 501 992 | −9 570 | −9 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 396 678 | 1 040 382 | 531 992 | 20 430 | 20 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 44 975 | 54 787 |
| Udekket tap | 1 223 882 | 885 258 | 494 943 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 223 882 | −885 258 | −494 943 | 44 975 | 54 787 |
| Sum egenkapital | 172 796 | 155 124 | 37 049 | 65 405 | 75 217 |
| Utsatt skatt | 34 011 | 29 027 | - | 3 721 | 6 489 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 34 011 | 29 027 | - | 3 721 | 6 489 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 14 131 958 | 14 272 661 | 14 400 000 | 3 192 914 | 3 337 807 |
| Langsiktig konserngjeld | 2 707 453 | 3 280 377 | 3 184 832 | 3 457 476 | 3 248 166 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 839 411 | 17 553 038 | 17 584 832 | 6 650 389 | 6 585 974 |
| Sum langsiktig gjeld | 16 873 422 | 17 582 065 | 17 584 832 | 6 654 110 | 6 592 463 |
| Leverandørgjeld | 45 020 | 13 438 | 269 128 | 11 624 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 48 278 | - | - | 23 564 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 083 839 | 2 023 144 | 1 964 218 | 124 628 | 128 430 |
| Annen kortsiktig gjeld | 3 000 | 40 166 | - | 3 000 | 3 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 180 136 | 2 076 748 | 2 233 346 | 162 815 | 131 430 |
| Sum gjeld | 19 053 558 | 19 658 813 | 19 818 178 | 6 816 925 | 6 723 893 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 226 354 | 19 813 938 | 19 855 227 | 6 882 331 | 6 799 110 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,84▼ | 1,01 | 0,98 | 2,72 | 1,57 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 110,27▼ | 126,73 | 534,92 | 104,23 | 89,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,8 % | 3,8 % | 0,9 % | 5,4 % | 4,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 57,1 %▼ | 58,1 % | 14,7 % | 61,3 % | 55,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −26,9 %▲ | −31,0 % | −70,6 % | 14,2 % | 17,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,9 %▲ | 0,8 % | 0,2 % | 1,0 % | 1,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Bygget 3 Støren AS57,1 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Bygget 3 Støren AS57,1 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Roar Øien | 1969 |
| Styremedlem | Jon Olav Rosøy | 1959 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JORO INVEST AS100,0 %Støren · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JORO INVEST AS
- Bygget 2 Støren AS100,0 %
- CAPRO CASES AS100,0 %
- NORSK EMBALLASJE AS100,0 %
- NORSK FOLIERING AS100,0 %
- Bygget 3 Støren AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.