- Org.nr.
- 996 569 543
- Telefon
- 922 00 587
- Adresse
- Industriveien 4, 3300 Hokksund
- Hovedeier
- G & R Holding AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat2 529 7954,5 % margin
Årsresultat968 7081,7 % margin
Egenkapital2 911 2777,2 % av eiendelene
Ansatte21i Aa‑registeret
Byggfokus AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 996 569 543
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 14.02.2011
- Registrert
- 16.02.2011
- Adresse
- Industriveien 4, 3300 Hokksund
- Telefon
- 922 00 587
- Kommune
- Øvre Eiker
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Byggfokus AS996 575 683 · ØVRE EIKER21 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å drive entreprenørvirksomhet, herunder bygging og salg av bolig og næringsbygg, samt annen eiendomsrelatert virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette.
Tidligere navn
- VH BYGG AS16.02.2011 til 03.12.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt l, | - | - | 115 414 281 | 79 645 907 | - |
| Sum driftsinntekter | 55 852 200 | 54 655 507 | 115 414 281 | 79 645 907 | 121 467 653 |
| Varekostnad | - | 39 129 811 | 87 883 121 | 51 615 098 | 99 714 039 |
| Lønnskostnad | - | 16 721 816 | 19 408 746 | 20 804 925 | 21 685 795 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | 453 300 | - | - | 417 680 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 535 758 | 505 666 | - |
| Annen driftskostnad | - | 5 033 856 | 4 398 735 | 4 649 806 | 4 692 119 |
| Sum driftskostnader | 53 322 405 | 61 338 783 | 112 226 359 | 77 575 495 | 126 509 633 |
| Driftsresultat | 2 529 795 | −6 683 277 | 3 187 922 | 2 070 412 | −5 041 980 |
| Annen renteinntekt | - | - | 92 696 | 33 519 | 8 088 |
| Sum finansinntekter | 38 661 | 1 670 627 | 92 696 | 33 519 | 8 088 |
| Annen rentekostnad | - | - | 846 498 | 657 380 | 370 409 |
| Sum finanskostnader | 1 599 748 | 1 258 040 | 846 498 | 657 380 | 370 409 |
| Netto finans | −1 561 087 | 412 587 | −753 802 | −623 861 | −362 321 |
| Resultat før skatt | 968 708 | −6 270 689 | 2 434 121 | 1 446 551 | −5 404 301 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | −126 925 | - | - | −310 777 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 60 185 | −84 310 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 373 936 | 1 530 861 | −5 093 524 |
| Årsresultat | 968 708 | −6 143 764 | 2 373 936 | 1 530 861 | −5 093 524 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 2 373 936 | 1 530 861 | −5 093 524 |
| Totalresultat | - | - | 2 373 936 | 1 530 861 | - |
| Konsernbidrag | - | - | −236 622 | −298 919 | −676 626 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | −4 416 898 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 2 610 558 | 1 829 780 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 2 373 936 | 1 530 861 | −5 093 524 |
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 121 467 653 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 2 827 000 | 3 318 500 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 2 827 000 | 3 318 500 | 3 711 000 |
| Sum anleggsmidler | 2 322 094 | 2 695 074 | 2 827 000 | 3 318 500 | 3 711 000 |
| Kundefordringer | - | - | 33 132 325 | 27 064 763 | 24 197 651 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 112 045 | 471 690 | 560 253 |
| Konsernfordringer | - | - | 10 063 135 | 6 030 754 | 7 538 377 |
| Sum fordringer | - | - | 45 307 505 | 33 567 208 | 32 296 280 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 689 020 | 758 442 | 722 083 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 689 020 | 758 442 | 722 083 |
| Sum omløpsmidler | 38 160 041 | 41 966 503 | 45 996 525 | 34 325 650 | 33 018 364 |
| Sum eiendeler | 40 482 134 | 44 661 577 | 48 823 525 | 37 644 150 | 36 729 364 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 3 711 000 |
| Aksjekapital | - | - | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 7 086 333 | 4 475 776 | 2 645 996 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 911 277 | 942 569 | 7 086 333 | 4 475 776 | 2 645 996 |
| Sum egenkapital | 2 911 277 | 1 942 569 | 8 086 333 | 5 475 776 | 3 645 996 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 119 934 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 119 934 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 2 718 273 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | 1 654 861 | - | 3 473 305 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 1 654 861 | 1 947 389 | 2 718 273 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 163 999 | 1 599 855 | 1 781 786 | - | 2 718 273 |
| Leverandørgjeld | - | - | 26 100 900 | 20 460 001 | 19 052 857 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 1 188 100 | 1 587 614 | 1 515 328 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 2 092 955 | 2 106 846 | 6 323 604 |
| Sum kortsiktig gjeld | 36 406 858 | 41 119 154 | 38 955 406 | 30 220 984 | 30 365 095 |
| Sum gjeld | 37 570 857 | 42 719 009 | 40 737 192 | 32 168 374 | 33 083 368 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 48 823 525 | 37 644 150 | 36 729 364 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,05▲ | 1,02 | 1,18 | 1,14 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 12,91▼ | 21,99 | 5,04 | 5,87 | 9,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,0 %▲ | −10,7 % | 7,6 % | 5,7 % | −13,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,5 %▲ | −12,2 % | 2,8 % | 2,6 % | −4,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | −11,2 % | 2,1 % | 1,9 % | −4,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 7,2 %▲ | 4,3 % | 16,6 % | 14,5 % | 9,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 659 629
- Resultat per ansatt, kroner
- 120 466
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Byggfokus AS4,5 %
55,9 mill. 21 ansatte 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
Byggfokus AS4,5 % 55,9 mill.21 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Linn Rasten Gulliksen | 1984 |
| Styrets leder | Jon Gulliksen | 1956 |
| Styremedlem | Linn Rasten Gulliksen | 1984 |
| Styremedlem | Henrik Rasten Gulliksen | 1986 |
| Revisor | KOPSTAD OG KURE REVISJON AS922 176 647 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- G & R Holding AS100,0 %Hokksund · 100 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- G & R Holding AS
- G & R Eiendom AS100,0 %
- Stasjonsveien 25-29 AS100,0 %
- Dammen Eiendom AS100,0 %
- EIKER EIENDOM AS100,0 %
- Byggfokus AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.