- Org.nr.
- 994 486 616
- Adresse
- Stasjonsveien 46, 4460 Moi
- Hovedeier
- Nordan Gruppen AS, 100 %
Driftsresultat−118 965ikke oppgitt
Årsresultat17 509 700ikke oppgitt
Egenkapital40 566 67089,8 % av eiendelene
Byggleverandørene AS er et aksjeselskap innen produksjon av dører og vinduer i tre, stiftet 2009.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 994 486 616
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.09.2026
- Stiftet
- 30.06.2009
- Registrert
- 03.09.2009
- Adresse
- Stasjonsveien 46, 4460 Moi
- Kommune
- Lund
- Aksjekapital
- 7 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 118 965 | 113 224 | 101 894 | 116 899 | 64 755 |
| Sum driftskostnader | 118 965 | 113 224 | 101 894 | 116 899 | 64 755 |
| Driftsresultat | −118 965 | −113 224 | −101 894 | −116 899 | −64 755 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 17 705 250 | - | - | 14 628 750 | - |
| Annen renteinntekt | 96 281 | 21 091 | 26 488 | 49 151 | - |
| Annen finansinntekt | 292 542 | 325 455 | 663 | 767 366 | - |
| Sum finansinntekter | 18 094 072 | 346 546 | 27 151 | 15 445 268 | 9 297 541 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 294 306 | 459 332 | 526 657 | 418 318 | - |
| Annen rentekostnad | 22 594 | 472 | - | 62 316 | - |
| Annen finanskostnad | 203 663 | 276 | 561 | 112 256 | - |
| Sum finanskostnader | 520 563 | 460 079 | 527 218 | 592 889 | 424 938 |
| Netto finans | 17 573 510 | −113 533 | −500 067 | 14 852 378 | 8 872 603 |
| Resultat før skatt | - | - | −601 961 | 14 735 479 | 8 807 848 |
| Resultat før skattekostnad | 17 454 545 | −226 757 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −55 155 | −121 387 | −132 431 | 23 456 | −71 527 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −469 530 | 14 712 023 | - |
| Årsresultat | 17 509 700 | −105 370 | −469 530 | 14 712 023 | 8 879 375 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 17 509 700 | −105 370 | −469 530 | 14 712 023 | - |
| Totalresultat | 17 509 700 | −105 370 | −469 530 | 14 712 023 | - |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | 12 000 000 | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 96 013 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −105 370 | −469 530 | 2 616 010 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 17 509 700 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 509 700 | −105 370 | −469 530 | 14 712 023 | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | - | 0 |
| Investering i datterselskap | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 | - |
| Sum anleggsmidler | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 | 30 332 712 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 12 538 | - |
| Konsernfordringer | 14 851 377 | 547 202 | 1 197 942 | 2 000 000 | - |
| Sum fordringer | 14 851 377 | 547 202 | 1 197 942 | 2 012 538 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 1 207 131 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 207 131 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 14 851 377 | 547 202 | 1 197 942 | 3 219 668 | 3 121 721 |
| Sum eiendeler | 45 184 088 | 30 879 913 | 31 530 654 | 33 552 380 | 33 454 432 |
| Aksjekapital | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | 7 000 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 2 939 841 | 2 749 559 | 2 325 773 | 1 874 735 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 9 939 841 | 9 749 559 | 9 325 773 | 8 874 735 | 8 874 735 |
| Annen egenkapital | 30 626 829 | 13 117 130 | 13 222 500 | 13 692 030 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 30 626 829 | 13 117 130 | 13 222 500 | 13 692 030 | 11 076 020 |
| Sum egenkapital | 40 566 670 | 22 866 689 | 22 548 273 | 22 566 765 | 19 950 755 |
| Utsatt skatt | 5 943 | 7 429 | 9 287 | 14 502 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 943 | 7 429 | 9 287 | 14 502 | - |
| Gjeld til selskap i samme konsern | 4 500 000 | 6 500 000 | 8 500 000 | 10 500 000 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 500 000 | 6 500 000 | 8 500 000 | 10 500 000 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 4 505 943 | 6 507 429 | 8 509 287 | 10 514 502 | 13 159 642 |
| Leverandørgjeld | 31 250 | 25 000 | 25 000 | 23 019 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 80 225 | 1 480 796 | 123 094 | 123 094 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 325 000 | 325 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 111 475 | 1 505 796 | 473 094 | 471 113 | 344 035 |
| Sum gjeld | 4 617 418 | 8 013 225 | 8 982 381 | 10 985 615 | 13 503 677 |
| Sum egenkapital og gjeld | 45 184 088 | 30 879 913 | 31 530 654 | 33 552 380 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 133,23▲ | 0,36 | 2,53 | 6,83 | 9,07 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,11▼ | 0,35 | 0,40 | 0,49 | 0,68 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,3 %▲ | 0,7 % | −0,2 % | 45,8 % | 27,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 89,8 %▲ | 74,1 % | 71,5 % | 67,3 % | 59,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingve Rasmussen | 1993 |
| Styrets leder | Smiljana Divjak | 1984 |
| Styremedlem | Ingve Rasmussen | 1993 |
| Styremedlem | Trond Magnar Unhammer | 1973 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nordan Gruppen AS100,0 %Moi · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- JOHS RASMUSSEN AS
- Nordan Gruppen AS70,0 %
- ID LOCK AS100,0 %
- Nordan AS100,0 %
- Nordan Trading AS100,0 %
- Byggleverandørene AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.