- Org.nr.
- 819 392 382
- Adresse
- Kolåsvegen 122, 5955 Lindås
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat224 3285,3 % margin
Årsresultat175 9464,2 % margin
Egenkapital1 765 74465,6 % av eiendelene
Byggmester Romarheim AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 819 392 382
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 01.07.2017
- Registrert
- 11.08.2017
- Adresse
- Kolåsvegen 122, 5955 Lindås
- Kommune
- Alver
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Byggmester Romarheim AS919 484 349 · ALVER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å drive med oppføring, prosjektering og sal av fast eigedom og tømrartenester, samt alt som naturlig har sammenheng med dette. Selskapet kan også investere i andre selskape
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salsinntekter | - | 1 068 232 | 2 081 284 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 4 195 157 | 1 068 232 | 2 081 284 | 7 703 547 | 5 270 197 |
| Varekostnad | - | 311 213 | 1 373 406 | 5 520 529 | 4 027 130 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | - | 809 259 | 274 067 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 78 852 | 75 077 |
| Nedskriving av varige driftsmiddel og immaterielle eigedelar | - | - | - | 0 | 0 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 225 298 | 243 427 |
| Lønnskostnad | - | 484 443 | 727 770 | - | - |
| Avskriving på varige driftsmiddel og immaterielle eigedelar | - | 87 471 | 30 485 | - | - |
| Annan driftskostnad | - | 297 271 | 223 059 | - | - |
| Sum driftskostnader | 3 970 830 | 1 180 398 | 2 354 720 | 6 633 938 | 4 619 701 |
| Driftsresultat | 224 328 | −112 166 | −273 436 | 1 069 609 | 650 497 |
| Anna renteinntekt | - | 5 814 | 6 460 | 5 116 | 2 627 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | 2 172 | - |
| Anna finansinntekt | - | 6 851 | 4 274 | - | - |
| Sum finansinntekter | 1 668 | 12 665 | 10 734 | 7 288 | 2 627 |
| Annan rentekostnad | - | 70 | 1 216 | 100 700 | 387 |
| Sum finanskostnader | 59 | 70 | 1 216 | 100 700 | 387 |
| Netto finans | 1 609 | 12 595 | 9 518 | −93 412 | 2 240 |
| Resultat før skatt | 225 937 | - | - | 976 197 | 652 737 |
| Resultat før skattekostnad | - | −99 571 | −263 918 | - | - |
| Skattekostnad | - | −22 176 | −57 835 | 214 805 | 143 603 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 761 392 | 509 133 |
| Årsresultat | 175 946 | −77 395 | −206 083 | 761 392 | 509 134 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 761 392 | 509 134 |
| Overføring til/frå annan eigenkapital | - | −77 395 | −206 083 | - | - |
| Sum overføringar og disponeringar | - | −77 395 | −206 083 | 761 392 | 509 134 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 7 700 332 | 5 270 197 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 3 215 | - |
| Utsett skattefordel | - | 93 113 | 70 937 | 13 101 | 1 100 |
| Sum immaterielle eigedelar | - | 93 113 | 70 937 | 13 101 | 1 100 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 0 | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | - | - | - | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | 21 081 | 73 147 |
| Driftslausøyre, inventar, verktøy, kontormaskinar og liknande | - | 796 456 | 554 839 | - | - |
| Sum varige driftsmiddel | - | 796 456 | 554 839 | 21 081 | 276 718 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Investeringar i tilknytt selskap | - | 1 | 0 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmiddel | - | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmiddel | 726 747 | 889 571 | 625 776 | 34 182 | 277 818 |
| Varer | - | 918 257 | 918 257 | 918 257 | 368 418 |
| Sum varer | - | 918 257 | 918 257 | 918 257 | 368 418 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 119 678 | 13 304 |
| Kundekrav | - | 142 410 | 273 205 | - | - |
| Andre krav | - | 9 072 | 19 628 | - | - |
| Sum krav | - | 151 482 | 292 833 | 119 678 | 13 304 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 2 773 586 | 811 314 |
| Bankinnskot, kontantar og liknande | - | 141 500 | 679 617 | - | - |
| Sum bankinnskot, kontantar og liknande | - | 141 500 | 679 617 | 2 773 586 | 811 314 |
| Sum omløpsmiddel | 1 964 715 | 1 211 239 | 1 890 707 | 3 811 521 | 1 193 036 |
| Sum eiendeler | 2 691 462 | 2 100 810 | 2 516 483 | 3 845 703 | 1 470 854 |
| Utvikling | - | - | - | 0 | 0 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | - | 0 | 0 |
| Selskapskapital | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Ikke registrert aksjekapital | - | - | - | 0 | 0 |
| Behaldning av eigne aksjar | - | - | - | 0 | 0 |
| Overkurs | - | - | - | 0 | 0 |
| Annan innskoten eigenkapital | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskoten eigenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Fond | - | - | - | 0 | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 1 848 846 | 1 087 454 |
| Udekt tap | - | - | - | 0 | 0 |
| Annan eigenkapital | - | 1 565 368 | 1 642 763 | - | - |
| Sum opptent eigenkapital | 1 741 314 | 1 565 368 | 1 642 763 | 1 848 846 | 1 087 454 |
| Sum egenkapital | 1 765 744 | 1 589 798 | 1 667 193 | 1 873 276 | 1 111 884 |
| Utsett skatt | - | - | - | 0 | 0 |
| Sum avsetjingar for plikter | - | - | - | 0 | 0 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | 296 000 | 0 | 0 | - |
| Sum anna langsiktig gjeld | - | 296 000 | 0 | 0 | 56 542 |
| Sum langsiktig gjeld | 296 000 | 296 000 | 0 | 0 | 56 542 |
| Leverandørgjeld | - | 54 163 | 11 798 | 796 572 | 28 630 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 226 806 | 144 354 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | 56 385 | 47 561 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | 892 664 | 81 883 |
| Skuldige offentlege avgifter | - | 51 639 | −54 064 | - | - |
| Anna kortsiktig gjeld | - | 109 210 | 891 557 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 629 719 | 215 012 | 849 290 | 1 972 427 | 302 428 |
| Sum gjeld | 925 719 | 511 012 | 849 290 | 1 972 427 | 358 970 |
| Sum eigenkapital og gjeld | - | 2 100 810 | 2 516 483 | 3 845 703 | 1 470 854 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,12▼ | 5,63 | 2,14 | 1,93 | 3,94 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,52▲ | 0,32 | 0,55 | 1,05 | 0,32 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,4 %▲ | −4,3 % | −8,2 % | 40,5 % | 44,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,3 %▲ | −10,5 % | −13,1 % | 13,9 % | 12,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,2 %▲ | −7,2 % | −9,9 % | 9,9 % | 9,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,6 %▼ | 75,7 % | 64,6 % | 48,7 % | 75,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Byggmester Romarheim AS5,3 %
4,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %246
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 918 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 925 ansatte 2025
Byggmester Romarheim AS5,3 % 4,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 410 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Torbjørn Romarheim | 1979 |
| Styrets leder | Torbjørn Romarheim | 1979 |
| Varamedlem | Marlen Kolås Romarheim | 1984 |
| Regnskapsfører | REKNAR AS928 470 660 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Torbjørn Romarheim100,0 %f. 1979 · Lindås · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Fløssvika Utvikling AS33,0 %999 005 136 · 66 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.