- Org.nr.
- 930 219 703
- Adresse
- Lilleakerveien 31B, 0283 Oslo
- Hovedeier
- RM1 HOLDING AS, 100 %
- Bransje
- Maler- og glassarbeid
Driftsresultat65 5671,0 % margin
EBITDA220 063før av- og nedskrivninger
Årsresultat44 7300,7 % margin
Egenkapital1 184 35549,4 % av eiendelene
Byggwise AS er et aksjeselskap innen maler- og glassarbeid, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 219 703
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 20.09.2022
- Registrert
- 15.11.2022
- Adresse
- Lilleakerveien 31B, 0283 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 26
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Byggwise AS930 274 089 · OSLO20 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Bygg og anlegg, oppussing og renovering av eiendom, sprøytemaler, maler, snekker, flislegging, mur- og betongarbeid, hagearbeid.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 326 238 | 12 321 361 | 4 584 456 | 562 322 |
| Annen driftsinntekt | 70 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 326 308 | 12 321 361 | 4 584 456 | 562 322 |
| Varekostnad | 2 352 494 | 4 338 931 | 1 970 868 | 0 |
| Lønnskostnad | 3 012 581 | 6 366 932 | 1 271 718 | 0 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 154 496 | 101 048 | 58 547 | - |
| Annen driftskostnad | 741 170 | 1 371 771 | 524 635 | - |
| Sum driftskostnader | 6 260 742 | 12 178 682 | 3 825 769 | 0 |
| Driftsresultat | 65 567 | 142 678 | 758 687 | 562 322 |
| Annen renteinntekt | 2 122 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 2 122 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 9 523 | 13 054 | 13 063 | 0 |
| Annen finanskostnad | 1 200 | 2 456 | 6 329 | - |
| Sum finanskostnader | 10 723 | 15 510 | 19 392 | 0 |
| Netto finans | −8 601 | −15 510 | −19 392 | 0 |
| Resultat før skatt | 56 965 | 127 168 | 739 295 | 562 322 |
| Skattekostnad | 12 236 | 28 426 | 162 679 | 122 486 |
| Årsresultat | 44 730 | 98 742 | 576 617 | 439 836 |
| Annen egenkapital | 44 730 | 98 742 | 576 617 | 439 836 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 576 617 | 439 836 |
| Utsatt skattefordel | 9 807 | 3 194 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 9 807 | 3 194 | 0 | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 303 589 | 380 539 | 258 639 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 303 589 | 380 539 | 258 639 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 39 624 | 30 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 39 624 | 30 000 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 353 020 | 413 732 | 258 639 | 0 |
| Kundefordringer | 1 537 193 | 638 219 | 1 118 977 | 65 625 |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 903 | 9 243 | 2 977 | - |
| Sum fordringer | 1 550 096 | 647 462 | 1 121 953 | 65 625 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 494 904 | 1 388 779 | 450 250 | 649 319 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 494 904 | 1 388 779 | 450 250 | 649 319 |
| Sum omløpsmidler | 2 045 000 | 2 036 241 | 1 572 204 | 714 944 |
| Sum eiendeler | 2 398 020 | 2 449 974 | 1 830 843 | 714 944 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 1 159 925 | 1 115 195 | 1 016 453 | 439 836 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 159 925 | 1 115 195 | 1 016 453 | 439 836 |
| Sum egenkapital | 1 184 355 | 1 139 625 | 1 040 883 | 464 266 |
| Utsatt skatt | - | - | 8 791 | 289 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 8 791 | 289 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 97 311 | 138 790 | 177 194 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 97 311 | - | 177 194 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 185 985 | - |
| Leverandørgjeld | −17 908 | −15 293 | 52 663 | 0 |
| Betalbar skatt | 18 849 | 40 410 | 154 177 | 122 197 |
| Skyldige offentlige avgifter | 602 013 | 449 687 | 166 074 | 128 192 |
| Annen kortsiktig gjeld | 513 399 | 696 754 | 231 061 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 116 354 | 1 171 558 | 603 974 | - |
| Sum gjeld | 1 213 665 | 1 310 348 | 789 959 | 250 678 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 398 020 | - | 1 830 843 | 714 944 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,83▲ | 1,74 | 2,60 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,02▼ | 1,15 | 0,76 | 0,54 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,8 %▼ | 6,7 % | 59,6 % | 78,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,0 %▼ | 1,2 % | 16,5 % | 100,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,7 %▼ | 0,8 % | 12,6 % | 78,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,4 %▲ | 46,5 % | 56,9 % | 64,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 243 320
- Resultat per ansatt, kroner
- 2 522
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Byggwise AS1,0 %
6,3 mill. 26 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
Byggwise AS1,0 % 6,3 mill.26 ansatte 2025
MALERCOMPAGNIET OSLO AS2,9 % 166,7 mill.65 ansatte 2025
Malerfirma Monsen AS8,7 % 162,1 mill.80 ansatte 2025
MALERMESTER BUER DRAMMEN AS9,9 % 168,7 mill.73 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.340.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Robert Wojciech Mainka | 1996 |
| Styrets leder | Robert Wojciech Mainka | 1996 |
| Styremedlem | Martyna Barbara Beben | 1994 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RM1 HOLDING AS100,0 %Oslo · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RM1 HOLDING AS
- BYGGWISE TEAM AS100,0 %
- Byggwise AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.