- Org.nr.
- 923 211 721
- Adresse
- Holbergs gate 34, 4009 Stavanger
Driftsresultat−22 105ikke oppgitt
Årsresultat−22 105ikke oppgitt
Egenkapital−261 371−60,2 % av eiendelene
BYHAUGEN BYGG AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 211 721
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 01.07.2019
- Registrert
- 16.08.2019
- Adresse
- Holbergs gate 34, 4009 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Stavanger (1 826)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- BYHAUGEN BYGG AS923 381 791 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og utleie av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 22 105 | - | - | 7 140 | 25 000 |
| Sum driftskostnader | 22 105 | 1 140 | 4 395 | 7 140 | 25 000 |
| Driftsresultat | −22 105 | −1 140 | −4 395 | −7 140 | −25 000 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 2 745 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | - | 2 745 | 515 000 |
| Netto finans | - | 0 | 0 | −2 745 | −515 000 |
| Resultat før skatt | - | −1 140 | −4 395 | −9 885 | −540 000 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −9 885 | - |
| Resultat før skattekostnad | −22 105 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −22 105 | −1 140 | −4 395 | −9 885 | −540 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −22 105 | - | - | −9 885 | - |
| Totalresultat | −22 105 | - | - | −9 885 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −9 885 | - |
| Udekket tap | −22 105 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −22 105 | - | - | −9 885 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | 431 647 | - | - | 447 592 | - |
| Sum fordringer | 431 647 | - | - | 447 592 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 841 | - | - | 790 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 841 | - | - | 790 | - |
| Sum omløpsmidler | 434 487 | 435 152 | 436 292 | 448 382 | 449 475 |
| Sum eiendeler | 434 487 | 435 152 | 436 292 | 448 382 | 449 475 |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 291 371 | - | - | 263 731 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −291 371 | −269 266 | −268 126 | −263 731 | −253 846 |
| Sum egenkapital | −261 371 | −239 266 | −238 126 | −233 731 | −223 846 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 56 675 | - | - | 72 620 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 639 183 | - | - | 609 493 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 695 858 | 674 418 | 674 418 | 682 113 | 673 322 |
| Sum gjeld | 695 858 | 674 418 | 674 418 | 682 113 | 673 322 |
| Sum egenkapital og gjeld | 434 487 | - | - | 448 382 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,62▼ | 0,65 | 0,65 | 0,66 | 0,67 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,66▲ | −2,82 | −2,83 | −2,92 | −3,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,1 %▼ | −0,3 % | −1,0 % | −1,6 % | −5,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −60,2 %▼ | −55,0 % | −54,6 % | −52,1 % | −49,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Rune Sværen | 1966 |
| Styrets leder | Hanne Iren Pedersen | 1967 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNE SVÆREN100,0 %f. 1966 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.