- Org.nr.
- 999 229 476
- Adresse
- Prestagarden 78, 4130 Hjelmeland
Driftsresultat−48 480ikke oppgitt
Årsresultat−227 181ikke oppgitt
Egenkapital3 873 14044,5 % av eiendelene
C.A.T. MUNTHE HOLDING AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 999 229 476
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.09.2026
- Stiftet
- 22.11.2012
- Registrert
- 05.12.2012
- Adresse
- Prestagarden 78, 4130 Hjelmeland
- Kommune
- Hjelmeland
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i virksomheter tilknyttet bl.a. detaljhandelen, eiendom og alt som står i forbindelse med disse.
Tidligere navn
- Munthe AS05.12.2012 til 05.02.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 48 480 | - | - | 52 385 | 24 492 |
| Sum driftskostnader | 48 480 | 83 491 | 190 002 | 52 385 | 24 492 |
| Driftsresultat | −48 480 | −83 491 | −190 002 | −52 385 | −24 492 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 605 000 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 193 | - |
| Sum finansinntekter | - | 1 671 819 | 839 569 | 605 193 | 1 968 068 |
| Annen rentekostnad | 178 701 | - | - | 363 512 | - |
| Sum finanskostnader | 178 701 | 544 541 | 507 491 | 363 512 | 183 263 |
| Netto finans | −178 701 | 1 127 278 | 332 078 | 241 681 | 1 784 805 |
| Resultat før skatt | - | 1 043 787 | 142 076 | 189 296 | 1 760 314 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 189 296 | - |
| Resultat før skattekostnad | −227 181 | - | - | - | - |
| Årsresultat | −227 181 | 1 043 787 | 142 076 | 189 296 | 1 681 045 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −227 181 | - | - | 189 296 | - |
| Totalresultat | −227 181 | - | - | 189 296 | - |
| Overført til annen egenkapital | −227 181 | - | - | 189 296 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −227 181 | - | - | 189 296 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Skattekostnad | - | - | - | - | 79 269 |
| Investering i datterselskap | 6 303 246 | - | - | 8 219 903 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 303 246 | - | - | 8 219 903 | - |
| Sum anleggsmidler | 6 303 246 | 8 219 903 | 10 219 903 | 9 758 745 | 9 758 745 |
| Sum varer | - | - | - | 114 186 | - |
| Konsernfordringer | 1 916 657 | - | - | 1 155 543 | - |
| Sum fordringer | 1 916 657 | - | - | 1 155 543 | - |
| Bankinnskudd | 487 321 | - | - | 264 471 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 487 321 | - | - | 264 471 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 403 978 | 1 775 598 | 1 067 898 | 1 534 200 | 3 498 708 |
| Sum eiendeler | 8 707 224 | 9 995 501 | 11 287 801 | 11 292 945 | 13 257 453 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 1 538 842 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 1 538 842 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 3 843 140 | - | - | 3 213 477 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 843 140 | 4 070 321 | 3 355 552 | 3 213 477 | 3 024 181 |
| Sum egenkapital | 3 873 140 | 4 100 321 | 3 385 552 | 3 243 477 | 3 054 181 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 7 399 988 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 910 000 | - | - | 603 715 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 910 000 | - | - | 8 003 703 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 910 000 | 5 439 972 | 7 838 695 | 8 003 703 | 10 091 734 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 916 657 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 7 428 | - | - | 45 766 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 924 085 | 455 209 | 63 554 | 45 766 | 111 539 |
| Sum gjeld | 4 834 085 | 5 895 181 | 7 902 249 | 8 049 469 | 10 203 273 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 707 224 | - | - | 11 292 945 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▼ | 3,90 | 16,80 | 33,52 | 31,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,25▼ | 1,44 | 2,33 | 2,48 | 3,34 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −0,5 %▼ | 14,9 % | 5,8 % | 4,5 % | 14,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 44,5 %▲ | 41,0 % | 30,0 % | 28,7 % | 23,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tone Kristin Laugaland Munthe | 1977 |
| Styremedlem | Arild Munthe | 1971 |
| Varamedlem | Alexander Laugaland Munthe | 2000 |
| Revisor | REVISJON RYFYLKE AS983 549 896 | - |
| Regnskapsfører | RYGR ØKONOMI AS976 899 709 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARILD MUNTHE50,0 %f. 1971 · Hjelmeland · 15 000 ordinære aksjer
- TONE KRISTIN LAUGALAND MUNTHE50,0 %f. 1977 · Hjelmeland · 15 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Munthe Dagligvare AS100,0 %999 252 362 · 100 000 ordinære aksjer
- Tappen Stasjon AS100,0 %926 157 663 · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.