- Org.nr.
- 921 657 277
- Adresse
- Ellingsrudlia 17A, 1424 Ski
Driftsresultat−15 004ikke oppgitt
Årsresultat87 093ikke oppgitt
Egenkapital−686 298−183,4 % av eiendelene
C. LUND HOLDING AS er et aksjeselskap innen produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 657 277
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.09.2026
- Stiftet
- 12.10.2018
- Registrert
- 03.11.2018
- Adresse
- Ellingsrudlia 17A, 1424 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Utøve investeringsaktiviteter, herunder å investere i aksjer og andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Annen driftskostnad | 15 004 | - | - | 13 070 | 11 358 |
| Sum driftskostnader | 15 004 | 13 032 | 12 692 | 13 070 | 11 358 |
| Driftsresultat | −15 004 | −13 032 | −12 692 | −13 070 | −11 358 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 102 097 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 87 093 | 38 022 | −12 692 | −13 070 | 79 510 |
| Årsresultat | 87 093 | 38 022 | −12 692 | −13 070 | 79 510 |
| Totalresultat | 87 093 | - | - | −13 070 | - |
| Udekket tap | 87 093 | - | - | −13 070 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 87 093 | - | - | −13 070 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 270 069 | - | - | 270 069 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 270 069 | - | - | 270 069 | - |
| Sum anleggsmidler | 270 069 | 270 069 | 270 069 | 270 069 | 270 069 |
| Sum varer | 0 | - | - | 0 | - |
| Andre fordringer | 102 100 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 102 100 | - | - | 0 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 033 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 033 | - | - | 10 | - |
| Sum omløpsmidler | 104 133 | 52 040 | 18 | 10 | 192 279 |
| Sum eiendeler | 374 202 | 322 109 | 270 087 | 270 079 | 462 348 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 716 298 | - | - | 828 721 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −716 298 | −803 391 | −841 413 | −828 721 | −815 652 |
| Sum egenkapital | −686 298 | −773 391 | −811 413 | −798 721 | −785 652 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 032 800 | - | - | 1 068 800 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 032 800 | - | - | 1 068 800 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | 27 700 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 700 | 27 700 | 12 700 | 0 | 0 |
| Sum gjeld | 1 060 500 | 1 095 500 | 1 081 500 | 1 068 800 | 1 248 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 374 202 | - | - | 270 079 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,76▲ | 1,88 | 0,00 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,55▼ | −1,42 | −1,33 | −1,34 | −1,59 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,3 %▲ | −4,4 % | −4,7 % | −3,6 % | −2,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −183,4 %▲ | −240,1 % | −300,4 % | −295,7 % | −169,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Totland Lund | 1977 |
| Styrets leder | Christian Totland Lund | 1977 |
| Revisor | VALDRESREVISORENE AS992 897 104 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CHRISTIAN TOTLAND LUND100,0 %f. 1977 · Ski · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Powertrain Europe AS51,1 %965 432 825 · 97 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.