- Org.nr.
- 926 277 693
- Adresse
- Industriveien 3, 1890 Rakkestad
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat−3 219ikke oppgitt
Årsresultat15 415ikke oppgitt
Egenkapital1 876 71983,1 % av eiendelene
C-Lundeby Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 277 693
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 24.11.2020
- Registrert
- 21.12.2020
- Adresse
- Industriveien 3, 1890 Rakkestad
- Postadresse
- Postboks 10
- Kommune
- Rakkestad
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Rakkestad (69)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie og videreutvikle tomter og eiendommer, og å tilby tjenester som naturlig faller sammen med dette, herunder kjøp og salg av aksjer, samt deltakelse og investering i enhver annen virksomhet og annet som faller naturlig sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Lønnskostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 3 219 | 2 683 | 500 | - | 6 |
| Sum driftskostnader | 3 219 | 2 683 | 500 | - | 6 |
| Driftsresultat | −3 219 | −2 683 | −500 | −516 | −6 |
| Annen renteinntekt | 239 | 332 | 331 | 80 | 10 |
| Annen finansinntekt | 40 620 | 194 204 | 198 063 | 119 101 | 44 350 |
| Sum finansinntekter | 40 859 | 194 535 | 198 394 | 119 181 | 44 360 |
| Annen rentekostnad | 0 | 38 | 0 | 5 | - |
| Annen finanskostnad | 22 225 | 47 844 | 15 682 | 125 856 | 28 441 |
| Sum finanskostnader | 22 225 | 47 882 | 15 682 | 125 861 | 28 441 |
| Netto finans | 18 634 | 146 653 | 182 712 | −6 680 | 15 919 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 15 913 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 2 369 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 13 544 |
| Resultat før skattekostnad | 15 415 | 143 970 | 182 212 | −7 196 | - |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 1 656 | 0 | - |
| Årsresultat | 15 415 | 143 970 | 180 556 | −7 196 | 13 544 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 15 415 | 143 970 | 180 556 | −7 196 | 13 544 |
| Sum overføringer og disponeringer | 15 415 | 143 970 | 180 556 | −7 196 | 13 544 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 509 000 | 1 509 000 | 1 509 000 | 1 509 000 | 9 000 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 437 359 | 424 123 | 443 299 | 423 990 | 490 417 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 946 359 | 1 933 123 | 1 952 299 | 1 932 990 | 499 417 |
| Sum anleggsmidler | 1 946 359 | 1 933 123 | 1 952 299 | 1 932 990 | 499 417 |
| Andre fordringer | 556 | 556 | - | - | - |
| Sum fordringer | 556 | 556 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 312 411 | 395 | 550 130 | 337 226 | 49 548 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 312 411 | 395 | 550 130 | 337 226 | 49 548 |
| Sum omløpsmidler | 312 967 | 951 | 550 130 | 337 226 | 49 548 |
| Sum eiendeler | 2 259 326 | 1 934 074 | 2 502 428 | 2 270 216 | 548 965 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 430 | 430 | 430 | 430 | 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 430 | 30 430 | 30 430 | 30 430 | 30 430 |
| Annen egenkapital | 1 846 289 | 1 830 874 | 1 686 904 | 1 506 348 | 13 544 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 846 289 | 1 830 874 | 1 686 904 | 1 506 348 | 13 544 |
| Sum egenkapital | 1 876 719 | 1 861 304 | 1 717 334 | 1 536 778 | 43 974 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | 1 656 | 0 | 2 369 |
| Kortsiktig gjeld til ansatte eiere | - | - | - | - | 453 438 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 49 184 |
| Leverandørgjeld | −50 | 713 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 382 657 | 72 057 | 783 438 | 733 438 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 382 607 | 72 770 | 785 094 | 733 438 | 504 991 |
| Sum gjeld | 382 607 | 72 770 | 785 094 | 733 438 | 504 991 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 259 326 | 1 934 074 | 2 502 428 | 2 270 216 | 548 965 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,82▲ | 0,01 | 0,70 | 0,46 | 0,10 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▲ | 0,04 | 0,46 | 0,48 | 11,48 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,8 %▼ | 8,6 % | 8,3 % | 8,4 % | 8,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,1 %▼ | 96,2 % | 68,6 % | 67,7 % | 8,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Lundeby | 1991 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Christian Lundeby100,0 %f. 1991 · Ski · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VITRIUM RØD INVEST AS33,3 %930 374 997 · 10 000 ordinære aksjer
- Vitrium Utvikling AS25,0 %926 278 061 · 75 ordinære aksjer
- Sydaksen Eiendom AS2,00 %932 729 962 · 600 ordinære aksjer
- AKER SOLUTIONS ASA0,00 %913 748 174 · 11 639 ordinære aksjer
- LERØY SEAFOOD GROUP ASA0,00 %975 350 940 · 880 ordinære aksjer
- Europris ASA0,00 %997 639 588 · 85 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.