- Org.nr.
- 923 153 616
- Adresse
- c/o Carl van den Boom, Bavallsvegen 48, 5710 Skulestadmo
Driftsresultat−15 150ikke oppgitt
Årsresultat423 356ikke oppgitt
Egenkapital2 431 103100,0 % av eiendelene
CAAST HOLDING AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 153 616
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 10.07.2019
- Registrert
- 02.08.2019
- Adresse
- c/o Carl van den Boom, Bavallsvegen 48, 5710 Skulestadmo
- Kommune
- Voss
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Voss (10)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 15 150 | - | 13 905 | 38 972 | 25 426 |
| Sum driftskostnader | 15 150 | 18 875 | 13 905 | 38 972 | 25 426 |
| Driftsresultat | −15 150 | −18 875 | −13 905 | −38 972 | −25 426 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 430 000 | - | - | - | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 3 239 | - | 43 000 | 34 000 | 10 000 |
| Annen renteinntekt | 5 267 | - | 620 | 92 | - |
| Sum finansinntekter | 438 506 | 10 173 | 43 620 | 34 092 | 10 000 |
| Netto finans | 438 506 | 10 125 | 43 620 | 34 092 | 10 000 |
| Resultat før skatt | - | −8 750 | 29 715 | −4 880 | −15 426 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 2 070 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 27 645 | −4 880 | −15 426 |
| Resultat før skattekostnad | 423 356 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 423 356 | −8 750 | 27 645 | −4 880 | −15 426 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 423 356 | - | 27 645 | −4 880 | −15 426 |
| Totalresultat | 423 356 | - | 27 645 | −4 880 | −15 426 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 27 645 | - | −15 426 |
| Tilleggsutbytte | 500 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −76 644 | - | - | −4 880 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 423 356 | - | 27 645 | −4 880 | −15 426 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 48 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 70 000 | - | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 300 000 | - | 2 187 000 | 2 144 000 | 1 010 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 370 000 | - | 2 227 000 | 2 184 000 | 1 050 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 370 000 | 312 200 | 2 227 000 | 2 184 000 | 1 050 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 061 103 | - | 291 567 | 304 852 | 1 443 733 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 061 103 | - | 291 567 | 304 852 | 1 443 733 |
| Sum omløpsmidler | 1 061 103 | 2 195 547 | 291 567 | 304 852 | 1 443 733 |
| Sum eiendeler | 2 431 103 | 2 507 747 | 2 518 567 | 2 488 852 | 2 493 733 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 2 406 673 | - | 2 492 067 | 2 464 422 | 2 469 303 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 406 673 | 2 483 317 | 2 492 067 | 2 464 422 | 2 469 303 |
| Sum egenkapital | 2 431 103 | 2 507 747 | 2 516 497 | 2 488 852 | 2 493 733 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 3 |
| Betalbar skatt | - | - | 2 070 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 2 070 | - | - |
| Sum gjeld | - | 0 | 2 070 | 0 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 431 103 | - | 2 518 567 | 2 488 852 | 2 493 733 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | - | - | 140,85 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | - | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,1 %▲ | −0,3 % | 1,2 % | −0,2 % | −0,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 % | 100,0 % | 99,9 % | 100,0 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Raymond Carl Franciscus Van Den Boom | 1985 |
| Styrets leder | Raymond Carl Franciscus Van Den Boom | 1985 |
| Styremedlem | Stine Lyng Van Den Boom | 1984 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STINE LYNG VAN DEN BOOM50,0 %f. 1984 · Skulestadmo · 15 ordinære aksjer
- RAYMOND CARL FRANCISCUS VAN DEN BOOM50,0 %f. 1985 · Skulestadmo · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Vallerret AS100,0 %917 719 144 · 1 000 ordinære aksjer
- Dirbie AS100,0 %935 241 634 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.