- Org.nr.
- 918 050 183
- Adresse
- Markalleen 34, 1368 Stabekk
- Hovedeier
- Elkidio AS, 100 %
- Bransje
- Murerarbeid
Driftsresultat366 8444,0 % margin
Årsresultat293 1683,2 % margin
Egenkapital2 094 49058,0 % av eiendelene
Ansatte7i Aa‑registeret
CALLE ANDERSEN MURMESTER AS er et aksjeselskap innen murerarbeid, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 050 183
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 06.10.2016
- Registrert
- 14.11.2016
- Adresse
- Markalleen 34, 1368 Stabekk
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 43.910 MurerarbeidMurerarbeid i Bærum (19)
- Aksjekapital
- 30 000
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CALLE ANDERSEN MURMESTER AS972 188 387 · BÆRUM7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utføre alle typer murarbeid. Selskapet skal utføre byggeledelse, konsulentbistand og entreprenørvirksomhet, samt kjøp og salg av varer, tjenester og fast eiendom. Selskapet skal også erverve andeler i andre selskaper.
Tidligere navn
- CALLE ANDERSEN DATTER AS14.11.2016 til 11.01.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 11 557 890 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 72 000 |
| Sum driftsinntekter | 9 190 044 | 11 026 210 | 13 968 697 | 11 084 637 | 11 629 890 |
| Varekostnad | - | 2 616 969 | 4 402 884 | 2 804 190 | 3 089 152 |
| Lønnskostnad | - | 6 756 856 | 7 006 221 | 6 634 716 | 6 898 776 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 240 200 | 182 600 | 224 500 | 187 300 |
| Annen driftskostnad | - | 1 030 337 | 1 145 988 | 1 025 646 | 1 026 005 |
| Sum driftskostnader | 8 823 200 | 10 644 361 | 12 737 693 | 10 689 051 | 11 201 233 |
| Driftsresultat | 366 844 | 381 849 | 1 231 004 | 395 586 | 428 657 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 107 |
| Sum finansinntekter | 11 155 | 15 144 | 16 293 | 6 811 | 107 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 1 938 |
| Sum finanskostnader | 101 | 6 484 | 792 | 1 626 | 1 938 |
| Netto finans | 11 054 | 8 660 | 15 501 | 5 185 | −1 831 |
| Resultat før skatt | 377 898 | 390 509 | 1 246 505 | 400 771 | 426 826 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 88 984 | 276 375 | 91 963 | 97 675 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 329 151 |
| Årsresultat | 293 168 | 301 525 | 970 130 | 308 808 | 329 151 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 329 151 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 329 151 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 329 151 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 329 151 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 244 700 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 765 600 |
| Sum anleggsmidler | 377 381 | 615 900 | 622 300 | 541 100 | 765 600 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 583 113 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 126 812 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 50 000 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 759 925 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 2 445 096 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 2 445 096 |
| Sum omløpsmidler | 3 234 449 | 3 585 665 | 4 384 433 | 3 879 748 | 3 205 021 |
| Sum eiendeler | 3 611 830 | 4 201 565 | 5 006 733 | 4 420 848 | 3 970 621 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 1 490 859 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 064 490 | 2 071 322 | 1 769 797 | 1 799 667 | 1 490 859 |
| Sum egenkapital | 2 094 490 | 2 101 322 | 1 799 797 | 1 829 667 | 1 520 859 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 22 738 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 22 738 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 13 883 | 25 353 | 17 056 | 22 738 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 201 114 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 54 779 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 953 982 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 217 150 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 517 341 | 2 086 360 | 3 181 583 | 2 574 125 | 2 427 024 |
| Sum gjeld | 1 517 341 | 2 100 243 | 3 206 935 | 2 591 181 | 2 449 762 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 3 970 621 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,13▲ | 1,72 | 1,38 | 1,51 | 1,32 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,72▼ | 1,00 | 1,78 | 1,42 | 1,61 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,7 %▲ | 8,6 % | 26,5 % | 9,6 % | 10,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | 3,5 % | 8,8 % | 3,6 % | 3,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,2 %▲ | 2,7 % | 6,9 % | 2,8 % | 2,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 58,0 %▲ | 50,0 % | 35,9 % | 41,4 % | 38,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 312 863
- Resultat per ansatt, kroner
- 52 406
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CALLE ANDERSEN MURMESTER AS4,0 %
9,2 mill. 7 ansatte 2025
−10 %−5051015
SL Stenlegging AS−7,8 % 172,0 mill.89 ansatte 2025
MJØNDALEN MUR OG PUSS AS1,3 % 213,6 mill.109 ansatte 2025
CALLE ANDERSEN MURMESTER AS4,0 % 9,2 mill.7 ansatte 2025
FRONT ENTREPRENØR AS10,0 % 189,0 mill.50 ansatte 2025
−10 %−5051015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.910.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bendik Blekastad | 1972 |
| Styrets leder | Bendik Blekastad | 1972 |
| Styremedlem | Kristine Reithaug | 1970 |
| Revisor | ECHAS REVISJON AS980 906 965 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Elkidio AS100,0 %Stabekk · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Elkidio AS
- CALLE ANDERSEN MURMESTER AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.