- Org.nr.
- 934 817 001
- Telefon
- 22 50 88 67
- Adresse
- Ullernkammen 3, 0380 Oslo
Driftsresultat−623 922
Årsresultat804 368
Egenkapital38 806 58994,9 % av eiendelene
CAMA AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 1983.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 934 817 001
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 07.10.1983
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Ullernkammen 3, 0380 Oslo
- Telefon
- 22 50 88 67
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 507 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CAMA AS972 026 727 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utvikle og drive virksomhet innen handel, agenturvirksomhet, spedisjon, megling, shipping, eiendomsprosjekter, herunder eie fast eiendom, eller andre virksomhetsområder i Norge eller utlandet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 60 000 | 60 000 | 60 000 | 70 000 | 250 000 |
| Annen driftsinntekt | - | 29 279 | 6 381 112 | 217 978 | 208 488 |
| Sum driftsinntekter | 60 000 | 89 279 | 6 441 112 | 287 978 | 458 488 |
| Lønnskostnad | 343 891 | 379 595 | 323 036 | 308 482 | 596 142 |
| Annen driftskostnad | 340 031 | 579 058 | 635 220 | 501 133 | 468 759 |
| Sum driftskostnader | 683 922 | 958 654 | 958 256 | 809 616 | 1 064 901 |
| Driftsresultat | −623 922 | −869 375 | 5 482 856 | −521 638 | −606 413 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | 44 902 | 524 026 | 375 890 |
| Annen renteinntekt | 64 074 | 334 264 | 130 151 | 44 953 | 4 975 |
| Annen finansinntekt | 98 040 | 367 060 | 340 336 | 343 226 | 1 777 243 |
| Verdiendring markedsbaserte omløpsmidler | 1 290 943 | 11 082 690 | 8 562 456 | −4 993 511 | 1 417 347 |
| Sum finansinntekter | 1 453 057 | 11 784 014 | 9 077 844 | −4 081 306 | 3 575 455 |
| Verdiendring finansielle anleggsmidler | 31 102 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 10 509 | 1 181 | - | 289 | 299 |
| Annen finanskostnad | 66 923 | 441 503 | 519 922 | 486 034 | 497 695 |
| Sum finanskostnader | 108 534 | 442 684 | 519 922 | 486 323 | 497 994 |
| Netto finans | 1 344 523 | 11 341 330 | 8 557 922 | −4 567 630 | 3 077 461 |
| Resultat før skatt | - | - | 14 040 778 | −5 089 267 | 2 471 048 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 52 994 |
| Resultat før skattekostnad | 720 601 | 10 471 955 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −83 767 | 500 961 | 1 168 683 | −119 812 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 12 872 095 | −4 969 455 | 2 418 054 |
| Årsresultat | 804 368 | 9 970 994 | 12 872 095 | −4 969 455 | 2 418 054 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 804 368 | 9 970 994 | 12 872 095 | −4 969 455 | 2 418 054 |
| Totalresultat | 804 368 | 9 970 994 | 12 872 095 | −4 969 455 | 2 418 054 |
| Ordinært utbytte | - | - | 3 150 000 | - | - |
| Overført fra/til annen egenkapital | 804 368 | 9 970 994 | 9 722 095 | −4 969 455 | 2 418 054 |
| Sum overføringer og disponeringer | 804 368 | 9 970 994 | 12 872 095 | −4 969 455 | 2 418 054 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 25 430 300 | 21 965 300 | 21 965 300 | 21 965 300 | 21 965 300 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | 171 306 | 5 769 049 | 5 431 944 | 4 220 498 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 430 300 | 22 136 606 | 27 734 349 | 27 397 244 | 26 185 798 |
| Sum anleggsmidler | 25 430 300 | 22 136 606 | 27 734 349 | 28 473 551 | 27 262 105 |
| Andre kortsiktige fordringer | 2 613 | 4 096 | 10 558 | 7 691 861 | 18 383 314 |
| Sum fordringer | 2 613 | 4 096 | 10 558 | 7 691 861 | 18 383 314 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 23 317 | 23 317 | 23 317 | 25 675 | 22 016 |
| Markedsbaserte aksjer | 14 756 808 | 16 942 852 | 92 045 643 | 68 777 433 | 73 140 719 |
| Sum investeringer | 14 780 125 | 16 966 169 | 92 068 960 | 68 803 108 | 73 162 735 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 686 362 | 2 473 704 | 2 062 343 | 3 532 260 | 1 032 836 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 686 362 | 2 473 704 | 2 062 343 | 3 532 260 | 1 032 836 |
| Sum omløpsmidler | 15 469 100 | 19 443 969 | 94 141 861 | 80 027 230 | 92 578 885 |
| Sum eiendeler | 40 899 400 | 41 580 575 | 121 876 210 | 108 500 780 | 119 840 990 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | 1 076 307 | 1 076 307 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 1 076 307 | 1 076 307 |
| Aksjekapital | 507 000 | 507 000 | 2 028 000 | 2 028 000 | 2 028 000 |
| Overkurs | - | - | - | 1 262 147 | 1 262 147 |
| Sum innskutt egenkapital | 507 000 | 507 000 | 2 028 000 | 3 290 147 | 3 290 147 |
| Annen egenkapital | 38 299 589 | 37 495 221 | 116 003 227 | 105 018 985 | 109 988 440 |
| Sum opptjent egenkapital | 38 299 589 | 37 495 221 | 116 003 227 | 105 018 985 | 109 988 440 |
| Sum egenkapital | 38 806 589 | 38 002 221 | 118 031 227 | 108 309 132 | 113 278 587 |
| Utsatt skatt | 179 370 | 263 137 | 1 283 309 | 164 978 | 284 790 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 179 370 | 263 137 | 1 283 309 | 164 978 | 284 790 |
| Sum langsiktig gjeld | 179 370 | 263 137 | 1 283 309 | 164 978 | 284 790 |
| Leverandørgjeld | - | 8 104 | 8 104 | - | - |
| Betalbar skatt | - | 558 651 | 50 352 | - | 124 191 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 118 017 | 95 114 | 1 640 | 236 831 |
| Utbytte | - | - | 2 400 000 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 913 441 | 2 630 444 | 8 104 | 25 030 | 5 916 591 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 913 441 | 3 315 216 | 2 561 674 | 26 670 | 6 277 613 |
| Sum gjeld | 2 092 811 | 3 578 353 | 3 844 983 | 191 648 | 6 562 403 |
| Sum egenkapital og gjeld | 40 899 400 | 41 580 575 | 121 876 210 | 108 500 780 | 119 840 990 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 8,08▲ | 5,87 | 36,75 | 3 000,65 | 14,75 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,09 | 0,03 | 0,00 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,0 %▼ | 13,4 % | 12,6 % | −4,0 % | 2,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 039,9 %▼ | −973,8 % | 85,1 % | −181,1 % | −132,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1 340,6 %▼ | 11 168,4 % | 199,8 % | −1 725,6 % | 527,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 94,9 %▲ | 91,4 % | 96,8 % | 99,8 % | 94,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Cato Bryn | 1951 |
| Styremedlem | Margaret Anne Bryn | 1950 |
| Revisor | REVISJONSPARTNER AS967 645 354 | - |
| Regnskapsfører | MGI REGNSKAP AS996 413 764 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JULIE DIEZ BRYN32,1 %f. 1980 · Oslo · 25 B-aksjer
- Philip Bryn-Haugland32,1 %f. 1984 · Oslo · 25 B-aksjer
- MARTIN BRYN32,1 %f. 1978 · Oslo · 25 B-aksjer
- CATO BRYN3,85 %f. 1951 · Oslo · 3 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- HEAT PARTNERS AS18,8 %922 413 789 · 223 057 A-aksjer
- HAGA GOLF AS0,13 %981 630 238 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.