- Org.nr.
- 921 659 857
- Adresse
- Svartefjell 20, 4625 Flekkerøy
Driftsresultat−11 834
Årsresultat546 802
Egenkapital10 513 27899,2 % av eiendelene
CAMAK HOLDING AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 659 857
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 19.01.2018
- Registrert
- 03.11.2018
- Adresse
- Svartefjell 20, 4625 Flekkerøy
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kristiansand (1 850)
- Aksjekapital
- 450 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Handel med og investering i fast eiendom, verdipapirer og andre formuesobjekter. Selskapet skal også drive konsulentvirksomhet og salg av byggetjenester, og annet som står i naturlig forbindelse med dette, herunder deltagelse i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 10 000 | - | - | 13 125 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 33 333 | - |
| Sum driftsinntekter | 10 000 | 39 555 | 27 200 | 46 458 | - |
| Annen driftskostnad | 21 834 | - | - | 60 664 | - |
| Sum driftskostnader | 21 834 | 47 976 | 9 406 | 60 664 | - |
| Driftsresultat | −11 834 | −8 421 | 17 794 | −14 206 | - |
| Inntekt på investering i annet foretak i samme konsern | - | - | - | 3 000 000 | - |
| Annen renteinntekt | 876 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 583 334 | - | - | 2 623 434 | 2 854 |
| Sum finansinntekter | 584 210 | 1 683 333 | 1 020 000 | 5 623 434 | 2 854 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 353 |
| Annen rentekostnad | 25 574 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 25 574 | - | - | - | 353 |
| Netto finans | 558 636 | 1 683 333 | 1 020 000 | 5 623 434 | 2 501 |
| Resultat før skatt | - | 1 674 912 | 1 037 794 | 5 609 229 | 2 501 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 5 609 229 | 2 501 |
| Resultat før skattekostnad | 546 802 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 546 802 | 1 665 655 | 1 037 739 | 5 609 229 | 2 501 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 546 802 | - | - | 5 609 229 | 2 501 |
| Totalresultat | 546 802 | - | - | 5 609 229 | 2 501 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 5 609 229 | 2 501 |
| Tilleggsutbytte | 750 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −203 198 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 546 802 | - | - | 5 609 229 | 2 501 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 547 162 | - | - | 10 547 162 | 7 923 728 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 547 162 | - | - | 10 547 162 | 7 923 728 |
| Sum anleggsmidler | 10 547 162 | 10 547 162 | 10 547 162 | 10 547 162 | 7 923 728 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 48 877 | - | - | 103 799 | 206 116 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 48 877 | - | - | 103 799 | 206 116 |
| Sum omløpsmidler | 48 877 | 265 952 | 121 593 | 103 799 | 206 116 |
| Sum eiendeler | 10 596 039 | 10 813 114 | 10 668 755 | 10 650 961 | 8 129 844 |
| Aksjekapital | 450 000 | - | - | 450 000 | 450 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 | 450 000 |
| Annen egenkapital | 10 063 278 | - | - | 9 883 082 | 7 369 854 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 063 278 | 10 266 476 | 8 600 821 | 9 883 082 | 7 369 854 |
| Sum egenkapital | 10 513 278 | 10 716 476 | 9 050 821 | 10 333 082 | 7 819 854 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 130 498 | 122 610 |
| Annen kortsiktig gjeld | 82 761 | - | - | 187 380 | 187 380 |
| Sum kortsiktig gjeld | 82 761 | 96 637 | 1 617 933 | 317 878 | 309 990 |
| Sum gjeld | 82 761 | 96 637 | 1 617 933 | 317 878 | 309 990 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 596 039 | - | - | 10 650 961 | 8 129 844 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,59▼ | 2,75 | 0,08 | 0,33 | 0,66 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,18 | 0,03 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,3 %▼ | 15,6 % | 9,7 % | 59,7 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −118,3 %▼ | −21,3 % | 65,4 % | −30,6 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 5 468,0 %▲ | 4 211,0 % | 3 815,2 % | 12 073,8 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▲ | 99,1 % | 84,8 % | 97,0 % | 96,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Mesel | 1962 |
| Regnskapsfører | E&J RÅDGIVNING AS932 943 921 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TERJE MESEL100,0 %f. 1962 · Flekkerøy · 450 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MESEL INVEST AS30,0 %999 601 685 · 30 000 ordinære aksjer
- KONGSGÅRD ALLE 62 AS5,50 %997 661 818 · 11 ordinære aksjer
- Kongsgård AS5,50 %971 084 960 · 11 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.