- Org.nr.
- 926 807 080
- Adresse
- Slemdalsvingen 21, 0776 Oslo
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat569 66997,4 % margin
Årsresultat562 63596,2 % margin
Egenkapital1 861 03788,1 % av eiendelene
Camasi AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 807 080
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 28.01.2021
- Registrert
- 17.03.2021
- Adresse
- Slemdalsvingen 21, 0776 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Oslo (14 328)
- Aksjekapital
- 37 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Camasi AS926 900 757 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer og/eller andeler i PricewaterhouseCoopers, i tillegg til at selskapet kan inneha andre finansielle eiendeler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 585 000 | - | - | 306 000 | 195 000 |
| Sum driftsinntekter | 585 000 | 585 000 | 292 500 | 306 000 | 195 000 |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | 0 | - |
| Annen driftskostnad | 15 331 | - | - | 11 288 | 319 |
| Sum driftskostnader | 15 331 | 14 046 | 13 145 | 11 288 | 319 |
| Driftsresultat | 569 669 | 570 954 | 279 355 | 294 712 | 194 681 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 362 |
| Annen renteinntekt | 7 410 | - | - | 112 | - |
| Sum finansinntekter | 7 410 | 210 | 1 443 | 112 | 362 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 3 156 |
| Annen rentekostnad | 14 444 | - | - | 11 811 | - |
| Sum finanskostnader | 14 444 | 36 559 | 16 331 | −11 811 | 3 156 |
| Netto finans | −7 034 | −36 349 | −14 888 | −11 699 | −2 794 |
| Resultat før skatt | - | 534 605 | 264 467 | - | 191 887 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 191 887 |
| Resultat før skattekostnad | 562 635 | - | - | 283 013 | - |
| Årsresultat | 562 635 | 534 605 | 264 467 | 283 013 | 191 887 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 191 887 |
| Annen egenkapital | 562 635 | - | - | 283 013 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 283 013 | 191 887 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 500 000 | - | - | 750 000 | 750 000 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 500 000 | - | - | 750 000 | 750 000 |
| Sum anleggsmidler | 1 500 000 | 1 500 000 | 1 500 000 | 750 000 | 750 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 362 |
| Sum varer | - | - | - | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 0 | 362 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 611 562 | - | - | 131 474 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 611 562 | - | - | 131 474 | 225 000 |
| Sum omløpsmidler | 611 562 | 111 561 | 25 397 | 131 474 | 225 362 |
| Sum eiendeler | 2 111 562 | 1 611 561 | 1 525 397 | 881 474 | 975 362 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | - | - | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 1 836 607 | - | - | 474 900 | 191 887 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 836 607 | 1 273 972 | 739 367 | 474 900 | 191 887 |
| Sum egenkapital | 1 861 037 | 1 298 402 | 763 797 | 499 330 | 216 317 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 250 525 | - | - | 382 144 | 759 045 |
| Sum kortsiktig gjeld | 250 525 | 313 159 | 761 600 | 382 144 | 759 045 |
| Sum gjeld | 250 525 | 313 159 | 761 600 | 382 144 | 759 045 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 111 562 | - | - | 881 474 | 975 362 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,44▲ | 0,36 | 0,03 | 0,34 | 0,30 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,13▼ | 0,24 | 1,00 | 0,77 | 3,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,0 %▼ | 36,4 % | 23,3 % | 31,8 % | 20,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 97,4 %▼ | 97,6 % | 95,5 % | 96,3 % | 99,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 96,2 %▲ | 91,4 % | 90,4 % | 92,5 % | 98,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 88,1 %▲ | 80,6 % | 50,1 % | 56,6 % | 22,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Camasi AS97,4 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Camasi AS97,4 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kjersti Aksnes Gjesdahl | 1973 |
| Regnskapsfører | MOSJØEN REGNSKAPSKONTOR AS914 409 527 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kjersti Aksnes Gjesdahl100,0 %f. 1973 · Oslo · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- 987 009 713 · 2 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.