- Org.nr.
- 917 805 938
- Adresse
- Øvergårdveien 104, 9158 Storslett
- Hovedeier
- Nyvoll Invest AS, 100 %
CAMP ARCTIC AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 917 805 938
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 20.08.2016
- Registrert
- 29.09.2016
- Adresse
- Øvergårdveien 104, 9158 Storslett
- Postadresse
- Rydningen 11
- Kommune
- Nordreisa
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Nordreisa (63)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CAMP ARCTIC AS925 644 730 · NORDREISA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og utvikle eiendom samt drive med utleie av bygg og eiendom. Selskapets skal videre drive med investering i og drift av reiselivsvirksomhet samt andre produkter som naturlig faller sammen med dette. Herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Tidligere navn
- Mountains Safety AS29.09.2016 til 03.12.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 20 200 | 240 652 | 120 000 | 0 | 135 000 |
| Annen driftsinntekt | 5 456 023 | 4 529 546 | 836 504 | 314 800 | 420 000 |
| Sum driftsinntekter | 5 476 223 | 4 770 198 | 956 504 | 314 800 | 555 000 |
| Varekostnad | 11 517 | 0 | - | - | - |
| Lønnskostnad Il, | 397 | 21 400 | 12 274 | 19 877 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 031 961 | 2 413 753 | 64 724 | 124 186 | 134 001 |
| Annen driftskostnad | 1 486 801 | 1 287 199 | 769 257 | 127 259 | 223 203 |
| Sum driftskostnader | 4 530 676 | 3 722 352 | 846 255 | 271 322 | 357 204 |
| Driftsresultat | 945 546 | 1 047 846 | 110 249 | 43 478 | 197 796 |
| Annen finansinntekt | 925 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 925 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 576 374 | 483 391 | 2 543 | 58 | - |
| Sum finanskostnader | 576 374 | 483 391 | 2 543 | 58 | - |
| Netto finans | −575 449 | −483 391 | −2 543 | −58 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 197 796 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 43 514 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 154 282 |
| Resultat før skattekostnad | 370 097 | 564 455 | 107 706 | 43 420 | - |
| Skattekostnad | 108 460 | 124 181 | 18 493 | 15 398 | - |
| Årsresultat | 261 637 | 440 274 | 89 213 | 28 022 | 154 282 |
| Udekket tap | - | - | 16 664 | 28 022 | 154 282 |
| Annen egenkapital | 261 637 | 440 274 | 72 549 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 89 213 | 28 022 | 154 282 |
| Utvikling | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 398 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 4 934 120 | 3 588 500 | - | 1 146 825 | 1 172 460 |
| Maskiner og anlegg | 19 783 | 60 806 | 105 962 | 52 286 | 100 892 |
| Skip, rigger, fly og lignende | 58 333 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 3 787 750 | 8 313 327 | 0 | 39 955 | 13 621 |
| Sum varige driftsmidler | 8 799 986 | 11 962 632 | 105 962 | 1 239 065 | 1 286 973 |
| Andre langsiktige fordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 8 799 986 | 11 962 632 | 105 962 | 1 239 065 | 1 302 371 |
| Kundefordringer | - | - | 239 000 | 24 750 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 449 746 | 639 089 | 8 717 | 6 966 | 9 436 |
| Sum fordringer | 449 746 | 639 089 | 247 717 | 31 716 | 9 436 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 268 041 | 285 747 | 1 169 847 | 109 194 | 35 855 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 268 041 | 285 747 | 1 169 847 | 109 194 | 35 855 |
| Sum omløpsmidler | 717 787 | 924 836 | 1 417 564 | 140 910 | 45 291 |
| Sum eiendeler | 9 517 773 | 12 887 468 | 1 523 527 | 1 379 976 | 1 347 662 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 15 398 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 11 070 | 11 070 | 11 070 | 11 070 | 11 070 |
| Annen innskutt egenkapital | 0 | 0 | −9 905 | −9 905 | −9 905 |
| Sum innskutt egenkapital | 41 070 | 41 070 | 31 165 | 31 165 | 31 165 |
| Annen egenkapital | 764 555 | 502 918 | 72 549 | 0 | - |
| Udekket tap | 0 | 0 | 0 | 16 664 | 44 686 |
| Sum opptjent egenkapital | 764 555 | 502 918 | 72 549 | −16 664 | −44 686 |
| Sum egenkapital | 805 625 | 543 988 | 103 714 | 14 501 | −13 521 |
| Pensjonsforpliktelser | 0 | - | 0 | - | - |
| Utsatt skatt | 0 | 50 102 | 18 211 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 50 102 | 18 211 | 0 | - |
| Konvertible lån | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 6 519 920 | 10 824 715 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 1 400 000 | 450 000 | 0 | 0 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 0 | 0 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 919 920 | 11 274 715 | 1 350 000 | 1 350 000 | 1 350 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 368 211 | 1 350 000 | 1 350 000 |
| Leverandørgjeld | 492 592 | 699 286 | 13 027 | 13 121 | 11 183 |
| Betalbar skatt | 158 562 | 92 290 | 282 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 95 382 | 202 882 | - | - | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 45 692 | 24 205 | 38 293 | 2 354 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 792 228 | 1 018 663 | 51 602 | 15 475 | 11 183 |
| Sum gjeld | 8 712 148 | 12 343 480 | 1 419 813 | 1 365 475 | 1 361 183 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 517 773 | 12 887 468 | 1 523 527 | 1 379 976 | 1 347 662 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,91 | 0,91 | 27,47 | 9,11 | 4,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,81▼ | 22,69 | 13,69 | 94,16 | −100,67 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,4 %▼ | 14,5 % | 7,6 % | 3,2 % | 14,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 17,3 %▼ | 22,0 % | 11,5 % | 13,8 % | 35,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,8 %▼ | 9,2 % | 9,3 % | 8,9 % | 27,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,5 %▲ | 4,2 % | 6,8 % | 1,1 % | −1,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Henry Nyvoll | 1964 |
| Styrets leder | Henry Nyvoll | 1964 |
| Styremedlem | Bente Nyvoll | 1971 |
| Regnskapsfører | KONTOKUNST AS981 339 193 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Nyvoll Invest AS100,0 %Storslett · 60 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Nyvoll Invest AS
- Arctic Cykling AS100,0 %
- BEST ARCTIC HOLDING AS86,8 %
- CAMP ARCTIC AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.