- Org.nr.
- 921 403 739
- Adresse
- Bolterdalen 2, 9170 Longyearbyen
Driftsresultat19 4693,3 % margin
Årsresultat−44 561−7,6 % margin
Egenkapital−2 474−0,6 % av eiendelene
CAMP BOLTERDALEN AS er et aksjeselskap innen guide- og reiseledervirksomhet, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 403 739
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 01.08.2018
- Registrert
- 17.09.2018
- Adresse
- Bolterdalen 2, 9170 Longyearbyen
- Postadresse
- Postboks 237
- Kommune
- Svalbard
- Aksjekapital
- 40 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CAMP BOLTERDALEN AS922 695 431 · SVALBARD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tjenester i form av guidede turer, opplevelsesarrangementer og andre aktiviteter relatert til natur og friluftsliv på Svalbard.
Tidligere navn
- ASFV160 AS17.09.2018 til 30.04.2019
- Kjelleren 306 AS30.04.2019 til 22.10.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 15 500 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 84 249 |
| Sum driftsinntekter | 589 198 | 845 084 | 646 308 | 298 599 | 99 749 |
| Varekostnad | - | - | - | 28 470 | 299 377 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 39 271 | 8 948 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 71 588 | 56 700 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 356 161 | 223 636 |
| Sum driftskostnader | 569 728 | 1 623 914 | 884 013 | 495 490 | 588 661 |
| Driftsresultat | 19 469 | −778 830 | −237 704 | −196 890 | −488 912 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 7 |
| Sum finansinntekter | 27 117 | - | 0 | 483 | 7 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 34 686 |
| Sum finanskostnader | 34 554 | 54 649 | 35 269 | 40 431 | 34 686 |
| Netto finans | −7 437 | −54 649 | −35 269 | −39 948 | −34 680 |
| Resultat før skatt | 12 032 | −833 479 | −272 974 | −236 839 | −523 592 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −523 592 |
| Årsresultat | −44 561 | −833 479 | −272 974 | −236 839 | −523 592 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −523 592 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −523 592 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −523 589 |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | - | −3 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | −523 592 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 915 170 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 32 895 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 948 065 |
| Sum anleggsmidler | 504 964 | 237 926 | 42 722 | 76 477 | 948 065 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 25 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 22 459 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 47 459 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 315 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 315 |
| Sum omløpsmidler | −56 589 | 431 537 | 624 800 | 439 765 | 48 774 |
| Sum eiendeler | 448 375 | 669 463 | 667 522 | 516 242 | 996 839 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −7 541 |
| Sum innskutt egenkapital | 180 000 | 130 000 | 22 459 | 22 459 | 22 459 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 523 589 |
| Sum opptjent egenkapital | −182 474 | −637 913 | −1 033 401 | −760 428 | −523 589 |
| Sum egenkapital | −2 474 | −507 913 | −1 010 942 | −737 969 | −501 130 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 400 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 180 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 580 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 284 986 | 796 302 | 1 057 779 | 1 080 000 | 580 000 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 90 337 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 315 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 788 205 |
| Sum kortsiktig gjeld | 165 863 | 381 074 | 620 685 | 174 210 | 917 969 |
| Sum gjeld | 450 849 | 1 177 376 | 1 678 464 | 1 254 210 | 1 497 969 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 996 839 |
Nøkkeltall 2019 til 2023
| Nøkkeltall | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | −0,34▼ | 1,13 | 1,01 | 2,52 | 0,05 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −182,23▼ | −2,32 | −1,66 | −1,70 | −2,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 8,3 %▲ | −116,5 % | −40,2 % | −26,0 % | −49,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 3,3 %▲ | −92,2 % | −36,8 % | −65,9 % | −490,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −7,6 %▲ | −98,6 % | −42,2 % | −79,3 % | −524,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −0,6 %▲ | −75,9 % | −151,4 % | −143,0 % | −50,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CAMP BOLTERDALEN AS3,3 %
0,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2023
−10 %0102030
Uteguiden AS−0,8 % 43,3 mill.97 ansatte 2025
CAMP BOLTERDALEN AS3,3 % 0,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2023
GUIDED FJORD TOURS AS7,9 % 68,1 mill.17 ansatte 2025
Guidecompaniet AS21,3 % 54,7 mill.11 ansatte 2025
−10 %0102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 79.902.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Torjus Sundsdal | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Torjus Sundsdal62,5 %f. 1977 · Songe · 1 000 ordinære aksjer
- Jan-Petter Gurholt37,5 %f. 1971 · Siljan · 600 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.