- Org.nr.
- 920 137 253
- Adresse
- c/o CSC (Norway) AS, Bryggegata 6, 0250 Oslo
Driftsresultat321 3477,0 % margin
Årsresultat319 4757,0 % margin
Egenkapital2 321 09969,7 % av eiendelene
Ansatte1 til 4i Aa‑registeret
Camurus AS er et aksjeselskap innen engroshandel med apotekvarer og medisinske varer, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 137 253
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 01.09.2017
- Registrert
- 23.12.2017
- Adresse
- c/o CSC (Norway) AS, Bryggegata 6, 0250 Oslo
- Postadresse
- c/o CSC (Norway) AS, Postboks 2051 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 46.460 Engroshandel med apotekvarer og medisinske varerEngroshandel med apotekvarer og medisinske varer i Oslo (314)
- Aksjekapital
- 250 000
- Hjemmeside
- www.camurus.com
Underenheter
1
- Camurus AS820 279 522 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg og markedsføring av farmasøytiske produkter utviklet av Camurus AB.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 4 582 869 | 5 216 488 | 3 944 105 | 4 496 402 | 5 233 775 |
| Sum driftsinntekter | 4 582 869 | 5 216 488 | 3 944 105 | 4 496 402 | 5 233 775 |
| Lønnskostnad | 3 370 018 | 3 507 946 | 2 553 368 | 2 569 450 | 2 388 453 |
| Annen driftskostnad | 891 504 | 1 338 322 | 1 043 824 | 1 565 167 | 2 535 327 |
| Sum driftskostnader | 4 261 522 | 4 846 268 | 3 597 192 | 4 134 617 | 4 923 780 |
| Driftsresultat | 321 347 | 370 220 | 346 913 | 361 785 | 309 995 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 94 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 98 518 | 93 934 | 9 986 | - | - |
| Renteinntekt | 86 | 1 887 | 3 757 | 1 492 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 13 743 | 1 492 | - |
| Rentekostnad | 3 326 | 1 494 | 722 | 203 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 722 | 203 | 94 |
| Netto finans | 95 278 | 94 327 | 13 021 | 1 289 | −94 |
| Resultat før skatt | - | - | 359 934 | 363 074 | 309 901 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 69 645 |
| Skattekostnad | 97 150 | 106 710 | 83 037 | 80 482 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 276 897 | 282 592 | 240 256 |
| Årsresultat | 319 475 | 357 837 | 276 897 | 282 592 | 240 256 |
| Overføringer annen egenkapital | 319 475 | 357 837 | 276 897 | 282 592 | 240 256 |
| Sum overføringer og disponeringer | 319 475 | 357 837 | 276 897 | 282 592 | 240 256 |
| Utsatt skattefordel | 2 200 | 2 200 | 1 430 | 33 253 | 3 391 |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 200 | 2 200 | 1 430 | 33 253 | 3 391 |
| Sum anleggsmidler | 2 200 | 2 200 | 1 430 | 33 253 | 3 391 |
| Andre fordringer | 3 118 041 | 3 087 480 | 2 254 543 | 142 729 | 151 526 |
| Sum fordringer | 3 118 041 | 3 087 480 | 2 254 543 | 142 729 | 151 526 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 209 882 | 625 600 | 423 733 | 1 936 757 | 1 481 342 |
| Sum omløpsmidler | 3 327 923 | 3 713 080 | 2 678 276 | 2 079 486 | 1 632 868 |
| Sum eiendeler | 3 330 123 | 3 715 280 | 2 679 706 | 2 112 739 | 1 636 259 |
| Aksjekapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 | 250 000 |
| Annen egenkapital | 2 071 099 | 1 751 625 | 1 393 786 | 1 116 889 | 834 297 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 071 099 | 1 751 625 | 1 393 786 | 1 116 889 | 834 297 |
| Sum egenkapital | 2 321 099 | 2 001 625 | 1 643 786 | 1 366 889 | 1 084 297 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 84 876 | 194 086 | 78 443 | 10 957 | 20 188 |
| Betalbar skatt | 97 150 | 107 480 | 51 214 | 110 343 | 50 178 |
| Skyldige offentlige avgifter | 137 738 | 760 105 | 462 986 | 133 564 | 139 948 |
| Annen kortsiktig gjeld | 689 260 | 651 984 | 443 277 | 490 986 | 341 648 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 009 024 | 1 713 655 | 1 035 920 | 745 850 | 551 962 |
| Sum gjeld | 1 009 024 | 1 713 655 | 1 035 920 | 745 850 | 551 962 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 330 123 | 3 715 280 | 2 679 706 | 2 112 739 | 1 636 259 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,30▲ | 2,17 | 2,59 | 2,79 | 2,96 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,43▼ | 0,86 | 0,63 | 0,55 | 0,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,1 %▼ | 14,6 % | 15,1 % | 19,4 % | 18,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▼ | 7,1 % | 8,8 % | 8,0 % | 5,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 7,0 %▲ | 6,9 % | 7,0 % | 6,3 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 69,7 %▲ | 53,9 % | 61,3 % | 64,7 % | 66,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Camurus AS7,0 %
4,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−2 %02468
Sykehusapotekene HF−0,0 % 5 582,7 mill.1 218 ansatte 2025
ALLIANCE HEALTHCARE NORGE AS1,6 % 12 369,7 mill.170 ansatte 2025
NOVO NORDISK NORWAY AS3,5 % 3 470,9 mill.87 ansatte 2025
Camurus AS7,0 % 4,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
−2 %02468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.460.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sven Fredrik Tiberg | 1963 |
| Styremedlem | Richard Major Jameson | 1964 |
| Styremedlem | Anders Vadsholt | 1969 |
| Revisor | TELL NORGE AS834 836 912 | - |
| Regnskapsfører | ERNST & YOUNG COMPLIANCE SERVICES AS946 823 465 | - |
| Regnskapsfører | CSC ACCOUNTING (NORWAY) AS997 421 035 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Camurus AB100,0 %22484 , Lund · 250 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.