- Org.nr.
- 929 667 913
- Adresse
- Nordkappveien 2, 9750 Honningsvåg
- Hovedeier
- Conchilia AS, 80 %
Driftsresultat−101 246ikke oppgitt
Årsresultat238 137ikke oppgitt
Egenkapital4 556 70110,2 % av eiendelene
CAPE FISH AS er et aksjeselskap innen engroshandel med fisk, skalldyr og bløtdyr, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 667 913
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.09.2026
- Stiftet
- 08.08.2022
- Registrert
- 22.08.2022
- Adresse
- Nordkappveien 2, 9750 Honningsvåg
- Postadresse
- P.B 143
- Kommune
- Nordkapp
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investere i samt erverve eierandeler i selskaper som eier og forestå drift av fisk- og skalldyrforedlingsanlegg og fiskebåter og omsetning av fisk- og skalldyrprodukter, samt hva hermed står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 101 246 | - | - | 290 |
| Sum driftskostnader | 101 246 | 177 499 | 57 156 | 290 |
| Driftsresultat | −101 246 | −177 499 | −57 156 | −290 |
| Resultat før skatt | - | −270 104 | 622 844 | −290 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −290 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −290 |
| Totalresultat | - | - | - | −290 |
| Sum overføringer | - | - | - | −290 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 3 068 927 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 3 213 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 072 140 | - | 680 000 | - |
| Annen rentekostnad | 2 629 601 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 103 156 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 732 757 | 92 605 | - | - |
| Netto finans | 339 383 | −92 605 | 680 000 | - |
| Resultat før skattekostnad | 238 137 | - | - | - |
| Årsresultat | 238 137 | −270 104 | 622 844 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 238 137 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 238 137 | - | - | −290 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 2 174 000 | - | - | 2 174 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 906 176 | - | - | 1 906 176 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 080 176 | - | - | 4 080 176 |
| Sum anleggsmidler | 4 080 176 | 4 080 176 | 4 080 176 | 4 080 176 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 310 358 |
| Andre fordringer | 30 309 348 | - | - | - |
| Sum fordringer | 30 309 348 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 465 374 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 10 465 374 | - | - | 310 358 |
| Sum omløpsmidler | 40 774 722 | 46 515 571 | 709 556 | 310 358 |
| Sum eiendeler | 44 854 898 | 50 595 747 | 4 789 731 | 4 390 534 |
| Selskapskapital | 1 000 000 | - | - | - |
| Overkurs | 2 965 824 | - | - | 2 965 534 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 965 824 | 3 965 824 | 3 965 824 | 3 965 534 |
| Annen egenkapital | 590 877 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 590 877 | 352 740 | 622 844 | - |
| Sum egenkapital | 4 556 701 | 4 318 564 | 4 588 668 | 3 965 534 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 25 200 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 25 200 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 25 200 000 | 28 000 000 | 0 | 0 |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 400 000 |
| Leverandørgjeld | 463 018 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 635 179 | - | - | 25 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 098 197 | 18 277 183 | 201 063 | 425 000 |
| Sum gjeld | 40 298 197 | 46 277 183 | 201 063 | 425 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 854 898 | - | - | 4 390 534 |
| Utsatt skatt | 754 413 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 754 413 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 2 429 287 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 184 266 | - | - | - |
| Aksjekapital | - | - | - | 1 000 000 |
| Pantstillelser | 25 200 000 | - | - | - |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,70▲ | 2,55 | 3,53 | 0,73 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 8,84▼ | 10,72 | 0,04 | 0,11 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,2 %▲ | −0,6 % | 13,6 % | −0,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 10,2 %▲ | 8,5 % | 95,8 % | 90,3 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Anton Fjeldvær | 1958 |
| Styremedlem | Hanne Benjaminsen | 1984 |
| Styremedlem | Morten Bøklepp Mjøen | 1990 |
| Revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS AS987 009 713 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Conchilia AS80,0 %Ansnes · 800 ordinære aksjer
- CAPE FISH INVEST AS20,0 %Honningsvåg · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Kverva Industrier AS
- Conchilia AS82,8 %
- Hitramat Eiendom AS100,0 %
- Hitramat AS100,0 %
- Karmsund Næringsmiddelbygg AS100,0 %
- Seashell AS90,0 %
- CAPE FISH AS80,0 %
- Storbukt Fiskeindustri AS100,0 %
- CAPE FISH SALES AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Storbukt Fiskeindustri AS100,0 %961 773 202 · 5 000 ordinære aksjer
- CAPE FISH SALES AS100,0 %982 789 915 · 200 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.