- Org.nr.
- 925 610 623
- Adresse
- Vestre Skostredet 2, 5017 Bergen
- Hovedeier
- Folkeinvest AS, 100 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat255 11425,5 % margin
EBITDA260 173før av- og nedskrivninger
Årsresultat257 41425,7 % margin
Egenkapital5 172 00598,0 % av eiendelene
Caplist AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 610 623
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 21.08.2020
- Registrert
- 09.09.2020
- Adresse
- Vestre Skostredet 2, 5017 Bergen
- Kommune
- Bergen
- Aksjekapital
- 39 655
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Caplist AS925 739 421 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av programvare.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 983 428 | 607 193 | 1 069 226 | 805 016 | 276 160 |
| Annen driftsinntekt | 18 720 | - | 35 | 275 000 | 350 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 002 148 | 607 193 | 1 069 261 | 1 080 016 | 626 160 |
| Varekostnad | 81 737 | 503 429 | 3 039 | 45 292 | - |
| Lønnskostnad | - | - | 2 166 091 | 1 213 808 | 746 167 |
| Lønnskostnad Il, | 428 278 | 842 333 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 5 059 | 5 059 | 3 795 | - | - |
| Annen driftskostnad | 231 960 | 237 277 | 503 404 | 655 650 | 327 322 |
| Sum driftskostnader | 747 034 | 1 588 098 | 2 676 328 | 1 914 750 | 1 073 489 |
| Driftsresultat | 255 114 | −980 905 | −1 607 067 | −834 734 | −447 329 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −447 329 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −447 329 |
| Annen renteinntekt | 8 503 | 13 760 | 8 497 | - | - |
| Annen finansinntekt | 1 360 | 2 460 | 6 011 | 737 | - |
| Sum finansinntekter | 9 863 | 16 220 | 14 508 | 737 | - |
| Annen rentekostnad | 319 | 198 | 237 | 9 | - |
| Annen finanskostnad | 7 243 | 18 608 | 12 661 | 424 | - |
| Sum finanskostnader | 7 562 | 18 807 | 12 898 | 433 | - |
| Netto finans | 2 300 | −2 587 | 1 611 | 304 | - |
| Resultat før skattekostnad | 257 414 | −983 492 | −1 605 456 | −834 430 | - |
| Skattekostnad | 0 | 983 934 | −983 934 | 0 | - |
| Årsresultat | 257 414 | −1 967 426 | −621 523 | −834 430 | −447 329 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | −447 329 |
| Totalresultat | - | - | - | - | −447 329 |
| Udekket tap | 257 414 | 0 | −621 523 | −834 432 | −447 329 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −621 523 | −834 432 | −447 329 |
| Annen egenkapital | 0 | −1 967 426 | - | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 4 524 940 | 4 175 072 | 3 408 086 | 2 331 513 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 983 934 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 4 524 940 | 4 175 072 | 4 392 020 | 2 331 513 | 864 315 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 11 384 | 16 444 | 21 503 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 11 384 | 16 444 | 21 503 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 4 536 324 | 4 191 515 | 4 413 523 | 2 331 513 | 864 315 |
| Kundefordringer | 43 000 | 14 744 | 960 091 | 917 006 | 270 365 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 482 958 | - | - | 75 735 |
| Sum fordringer | 43 000 | 497 701 | 960 091 | 917 006 | 346 100 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 214 641 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 696 323 | 439 432 | 469 254 | 312 969 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 696 323 | 439 432 | 469 254 | 312 969 | 1 214 641 |
| Sum omløpsmidler | 739 323 | 937 134 | 1 429 345 | 1 229 975 | 1 560 740 |
| Sum eiendeler | 5 275 647 | 5 128 649 | 5 842 868 | 3 561 488 | 2 425 056 |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | - | - | 864 315 |
| Aksjekapital | 39 655 | 39 655 | 39 655 | 39 655 | 36 888 |
| Overkurs | 4 323 935 | 4 323 935 | 4 323 935 | 4 323 935 | 2 826 489 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 4 550 000 | 4 550 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 8 913 590 | 8 913 590 | 4 363 590 | 4 363 590 | 2 863 377 |
| Udekket tap | 3 741 585 | 3 998 999 | 2 031 573 | 1 410 050 | 575 618 |
| Sum opptjent egenkapital | −3 741 585 | −3 998 999 | −2 031 573 | −1 410 050 | −575 618 |
| Sum egenkapital | 5 172 005 | 4 914 591 | 2 332 017 | 2 953 540 | 2 287 758 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | 3 000 000 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 3 000 000 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 000 000 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 19 286 | 74 089 | 79 257 | 91 272 | 53 126 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 14 854 |
| Skyldige offentlige avgifter | 40 429 | 32 377 | 315 444 | 183 665 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 43 928 | 107 592 | 116 151 | 333 012 | 69 317 |
| Sum kortsiktig gjeld | 103 642 | 214 058 | 510 851 | 607 949 | 137 297 |
| Sum gjeld | 103 642 | 214 058 | 3 510 851 | 607 949 | 137 297 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 275 647 | 5 128 649 | 5 842 868 | 3 561 491 | 2 425 056 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 7,13▲ | 4,38 | 2,80 | 2,02 | 11,37 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,04 | 1,51 | 0,21 | 0,06 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | −17,6 % | −33,9 % | −27,9 % | −18,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 25,5 %▲ | −161,5 % | −150,3 % | −77,3 % | −71,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 25,7 %▲ | −324,0 % | −58,1 % | −77,3 % | −71,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,0 %▲ | 95,8 % | 39,9 % | 82,9 % | 94,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Caplist AS25,5 %
1,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Navtor AS5,9 % 1 585,3 mill.126 ansatte 2025
BOUVET NORGE AS12,4 % 3 837,2 mill.2 270 ansatte 2025
STØ AS15,6 % 1 636,1 mill.276 ansatte 2025
Caplist AS25,5 % 1,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 62.100.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Hans-Eirik Breyholtz-Mott | 2000 |
| Styremedlem | Lasse Gjellestad | 1997 |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Folkeinvest AS100,0 %Trondheim · 39 655 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Folkeinvest AS
- Caplist AS100,0 %
- Beefutures Holding SPV AS100,0 %
- Caplist AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Beefutures Holding SPV AS100,0 %935 467 691 · 3 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.