- Org.nr.
- 930 319 864
- Adresse
- Midtunhaugen 10, 5224 Nesttun
Driftsresultat−261 389−31,0 % margin
EBITDA−259 659før av- og nedskrivninger
Årsresultat−263 654−31,3 % margin
Egenkapital356 02173,9 % av eiendelene
Carcarebag AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 319 864
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 03.10.2022
- Registrert
- 28.11.2022
- Adresse
- Midtunhaugen 10, 5224 Nesttun
- Kommune
- Bergen
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Bergen (264)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Carcarebag AS930 363 324 · BERGEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, design og produksjon av bilrelaterte- og fritidsprodukter. Import, produksjon, vidersalg og eksport.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 841 405 | - | - |
| Annen driftsinntekt | 662 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 842 067 | 702 196 | 1 018 762 |
| Varekostnad | 610 974 | - | - |
| Lønnskostnad | 215 659 | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 1 730 | - | - |
| Annen driftskostnad | 275 093 | - | - |
| Sum driftskostnader | 1 103 456 | 385 157 | 946 438 |
| Driftsresultat | −261 389 | 317 039 | 72 324 |
| Annen renteinntekt | 8 | - | - |
| Annen finansinntekt | 43 | - | - |
| Sum finansinntekter | 51 | 1 388 | 29 |
| Annen rentekostnad | 941 | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 375 | - | - |
| Sum finanskostnader | 2 316 | 1 393 | 1 050 |
| Netto finans | −2 265 | −5 | −1 021 |
| Resultat før skatt | −263 654 | 317 034 | 71 303 |
| Skattekostnad | 0 | - | - |
| Årsresultat | −263 654 | 245 069 | 44 858 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −263 654 | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - |
| Totalresultat | −263 654 | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −263 654 | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −263 654 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 60 552 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 60 552 | - | - |
| Investering i datterselskap | 958 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 958 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 61 510 | 958 | 958 |
| Varelager | 86 000 | - | - |
| Sum varer | 86 000 | - | - |
| Kundefordringer | 10 700 | - | - |
| Sum fordringer | 10 700 | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 323 625 | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 323 625 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 420 325 | 810 777 | 560 882 |
| Sum eiendeler | 481 835 | 811 735 | 561 840 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 326 021 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 326 021 | 589 674 | 344 605 |
| Sum egenkapital | 356 021 | 619 674 | 374 605 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 3 730 | - | - |
| Betalbar skatt | 0 | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 83 253 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 38 831 | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 125 814 | 192 060 | 187 235 |
| Sum gjeld | 125 814 | 192 060 | 187 235 |
| Sum egenkapital og gjeld | 481 835 | - | - |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,34▼ | 4,22 | 3,00 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,35▲ | 0,31 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −40,4 %▼ | 46,4 % | 12,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −31,0 %▼ | 45,1 % | 7,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −31,3 %▼ | 34,9 % | 4,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 73,9 %▼ | 76,3 % | 66,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Carcarebag AS−31,0 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
Carcarebag AS−31,0 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−50 %050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Wanvik | 1970 |
| Styrets leder | Morten Wanvik | 1970 |
| Styremedlem | Espen Wanvik | 1968 |
| Styremedlem | John Roger Nesje | 1970 |
| Varamedlem | Kristin Sunde Wanvik | 1974 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Morten Wanvik100,0 %f. 1970 · Nesttun · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.