- Org.nr.
- 992 017 368
- Adresse
- Hunsøya, 4700 Vennesla
- Bransje
- Treningssentervirksomhet
Driftsresultat1 768 11726,7 % margin
EBITDA2 248 630før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 407 53221,2 % margin
Egenkapital3 387 88766,8 % av eiendelene
CARDIO24 AS er et aksjeselskap innen treningssentervirksomhet, stiftet 2007.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 017 368
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 29.10.2007
- Registrert
- 04.12.2007
- Adresse
- Hunsøya, 4700 Vennesla
- Kommune
- Vennesla
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- CARDIO24 AS992 028 335 · VENNESLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av helsestudio samt alt som hermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- LØMSLAND GYM AS04.12.2007 til 31.12.2010
- SHAPES24 AS31.12.2010 til 24.02.2011
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 623 998 | 6 134 558 | 5 806 649 | 4 481 074 | 2 715 652 |
| Annen driftsinntekt | 10 461 | 30 000 | 30 004 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 634 459 | 6 164 558 | 5 836 653 | 4 481 074 | 2 715 652 |
| Varekostnad | 115 022 | 109 164 | 100 513 | 79 633 | 50 947 |
| Lønnskostnad | 2 049 590 | 1 744 573 | 2 598 641 | 1 739 909 | 1 209 472 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 202 225 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 480 513 | 369 471 | 378 379 | 300 814 | - |
| Annen driftskostnad | 2 221 217 | 2 261 025 | 1 965 372 | 1 716 188 | 1 214 104 |
| Sum driftskostnader | 4 866 342 | 4 484 233 | 5 042 904 | 3 836 544 | 2 676 749 |
| Driftsresultat | 1 768 117 | 1 680 324 | 793 749 | 644 531 | 38 903 |
| Annen renteinntekt | 36 410 | 3 938 | 2 941 | 1 688 | 41 |
| Sum finansinntekter | 36 410 | 3 938 | 2 941 | 1 688 | 41 |
| Annen rentekostnad | - | 41 | 15 552 | 57 160 | 24 550 |
| Sum finanskostnader | - | 41 | 15 552 | 57 160 | 24 550 |
| Netto finans | 36 410 | 3 897 | −12 612 | −55 471 | −24 508 |
| Resultat før skatt | - | - | 781 137 | 589 059 | 14 395 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 3 167 |
| Resultat før skattekostnad | 1 804 527 | 1 684 221 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 396 995 | 370 529 | 171 851 | 129 593 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 609 286 | 459 466 | 11 228 |
| Årsresultat | 1 407 532 | 1 313 692 | 609 286 | 459 466 | 11 228 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 407 532 | 1 313 692 | 609 286 | 459 466 | 11 228 |
| Overført annen egenkapital | - | - | - | - | 11 228 |
| Totalresultat | 1 407 532 | 1 313 692 | 609 286 | 459 466 | - |
| Tilleggsutbytte | 1 000 000 | 800 000 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 407 532 | 513 692 | 609 286 | 459 466 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 407 532 | 1 313 692 | 609 286 | 459 466 | 11 228 |
| Utsatt skattefordel | 44 680 | 47 598 | 66 822 | 65 066 | 76 607 |
| Sum immaterielle eiendeler | 44 680 | 47 598 | 66 822 | 65 066 | 76 607 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | - | 170 124 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | - | 1 569 517 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 2 131 734 | 2 229 315 | 1 893 460 | 2 189 695 | - |
| Sum varige driftsmidler | 2 131 734 | 2 229 315 | 1 893 460 | 2 189 695 | 1 739 641 |
| Sum anleggsmidler | 2 176 414 | 2 276 913 | 1 960 282 | 2 254 761 | 1 816 248 |
| Varer | - | - | - | - | 13 408 |
| Sum varer | 10 342 | 18 338 | 11 814 | 12 457 | 13 408 |
| Kundefordringer | 96 293 | 99 353 | 63 015 | 61 264 | 25 899 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 15 317 |
| Andre kortsiktige fordringer | 128 210 | 160 174 | 202 048 | 124 814 | - |
| Sum fordringer | 224 504 | 259 527 | 265 063 | 186 077 | 41 216 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 1 472 842 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 657 804 | 1 883 779 | 1 845 137 | 1 584 096 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 657 804 | 1 883 779 | 1 845 137 | 1 584 096 | 1 472 842 |
| Sum omløpsmidler | 2 892 649 | 2 161 644 | 2 122 014 | 1 782 631 | 1 527 465 |
| Sum eiendeler | 5 069 064 | 4 438 557 | 4 082 296 | 4 037 392 | 3 343 713 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen egenkapital | 3 087 887 | 2 680 355 | 2 166 663 | 1 557 377 | 1 097 911 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 087 887 | 2 680 355 | 2 166 663 | 1 557 377 | 1 097 911 |
| Sum egenkapital | 3 387 887 | 2 980 355 | 2 466 663 | 1 857 377 | 1 397 911 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 456 618 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 1 110 220 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 1 110 220 | 1 456 618 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - | 1 456 618 |
| Leverandørgjeld | 74 216 | 90 668 | 90 905 | 35 915 | 26 782 |
| Betalbar skatt | 394 077 | 351 305 | 173 607 | 118 052 | 5 102 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 74 051 |
| Skyldig offentlige avgifter | 361 921 | 142 963 | 525 894 | 239 709 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 850 963 | 873 265 | 825 226 | 676 120 | 383 251 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 681 177 | - | 1 615 632 | - | 489 185 |
| Sum gjeld | 1 681 177 | 1 458 201 | 1 615 632 | 2 180 015 | 1 945 802 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 069 064 | - | 4 082 296 | 4 037 392 | 3 343 713 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,72▲ | 1,48 | 1,31 | - | 3,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,50▲ | 0,49 | 0,65 | 1,17 | 1,39 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 38,0 %▼ | 39,5 % | 19,6 % | 17,5 % | 1,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 26,7 %▼ | 27,3 % | 13,6 % | 14,4 % | 1,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 21,2 %▼ | 21,3 % | 10,4 % | 10,3 % | 0,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,8 %▼ | 67,1 % | 60,4 % | 46,0 % | 41,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CARDIO24 AS26,7 %
6,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
Studentsamskipnaden på Vestlandet10,7 % 762,4 mill.538 ansatte 2025
SATS NORWAY AS23,3 % 1 616,5 mill.3 824 ansatte 2025
SPORTY NORGE AS24,0 % 568,8 mill.1 413 ansatte 2025
CARDIO24 AS26,7 % 6,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %102030
De tre andre er de største selskapene i næringskode 93.130.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jorunn Honoré Salvesen | 1965 |
| Styrets leder | Torfinn Salvesen | 1957 |
| Styremedlem | Jorunn Honoré Salvesen | 1965 |
| Regnskapsfører | REKO REGNSKAP & ØKONOMI AS980 412 105 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- JORUNN HONORÉ SALVESEN50,0 %f. 1965 · Vennesla · 1 500 ordinære aksjer
- Torfinn Salvesen50,0 %f. 1957 · Vennesla · 1 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.