- Org.nr.
- 927 076 942
- Telefon
- +4790783814
- Adresse
- Østre Tromøyvei 901, 4812 Kongshavn
- Hovedeier
- FLUØR HOLDING AS, 54,5 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−539 994
Årsresultat−606 890
Egenkapital597 38216,9 % av eiendelene
CASE CRAFTER AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 076 942
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 13.04.2021
- Registrert
- 06.05.2021
- Adresse
- Østre Tromøyvei 901, 4812 Kongshavn
- Telefon
- +4790783814
- Kommune
- Arendal
- Aksjekapital
- 84 034
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- casecrafter.com
Underenheter
1
- CASE CRAFTER AS927 099 284 · ARENDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling av programvare, samt deltagelse i andre selskaper og foretak.
Tidligere navn
- Timeline Systems AS06.05.2021 til 27.10.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 251 209 | 176 934 | 338 843 | 212 809 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | 135 489 | - | - |
| Sum driftsinntekter | 251 209 | 176 934 | 474 332 | 212 809 | 521 925 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 529 743 | 320 361 | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | −1 600 956 | −1 505 592 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 1 029 295 | 1 022 971 | - | - | 568 083 |
| Annen driftskostnad | 1 362 864 | 732 349 | 511 703 | 237 818 | 232 013 |
| Sum driftskostnader | 791 203 | 249 728 | 1 041 446 | 558 179 | 800 096 |
| Driftsresultat | −539 994 | −72 794 | −567 115 | −345 370 | −278 171 |
| Annen renteinntekt | 12 055 | 29 476 | 14 334 | 183 | - |
| Annen finansinntekt | 278 | 3 291 | 3 373 | 7 030 | - |
| Sum finansinntekter | 12 333 | 32 767 | 17 707 | 7 212 | 184 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | 507 | 1 677 | - |
| Annen rentekostnad | 47 095 | 0 | 24 728 | 56 983 | - |
| Annen finanskostnad | 32 133 | 12 538 | 5 454 | 1 219 | - |
| Sum finanskostnader | 79 229 | 12 538 | −30 689 | −59 879 | 32 639 |
| Netto finans | −66 896 | 20 229 | −12 983 | −52 666 | −32 455 |
| Resultat før skatt | −606 890 | −52 565 | −580 097 | −398 036 | −310 626 |
| Årsresultat | −606 890 | −52 565 | −580 097 | −398 036 | −310 626 |
| Overkurs | −606 890 | −52 565 | −580 097 | 0 | - |
| Udekket tap | - | - | 0 | −398 036 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −580 097 | −398 036 | - |
| Utvikling l, | 3 106 548 | 1 505 592 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 3 106 548 | 1 505 592 | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 3 106 548 | 1 505 592 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varer | - | - | 0 | 0 | - |
| Kundefordringer | 18 471 | 28 929 | 47 079 | 22 325 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 271 968 | 336 641 | 254 566 | 45 460 | - |
| Sum fordringer | 290 440 | 365 570 | 301 645 | 67 785 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 135 167 | 607 887 | 1 313 627 | 46 006 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 135 167 | 607 887 | 1 313 627 | 46 006 | - |
| Sum omløpsmidler | 425 606 | 973 457 | 1 615 272 | 113 791 | 799 387 |
| Sum eiendeler | 3 532 154 | 2 479 049 | 1 615 272 | 113 791 | 799 387 |
| Aksjekapital | 58 000 | 55 000 | 50 000 | 30 000 | - |
| Overkurs | 539 382 | 849 272 | 406 837 | 0 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 597 382 | 904 272 | 456 837 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 708 662 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | 0 | 0 | −708 662 | −310 626 |
| Sum egenkapital | 597 382 | 904 272 | 456 837 | −678 662 | −280 626 |
| Andre avsetninger for forpliktelser | 503 735 | 275 181 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 503 735 | 275 181 | 0 | 0 | - |
| Konvertible lån | 1 120 247 | 0 | 0 | 500 000 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 0 | - |
| Ansvarlig lånekapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | 0 | 189 236 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 140 247 | 1 020 000 | 1 020 000 | 709 236 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 1 020 000 | 709 236 | 552 639 |
| Leverandørgjeld | 24 388 | 6 836 | 9 341 | 2 426 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 56 918 | 56 625 | 64 152 | 17 006 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | 0 | 27 169 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 209 484 | 216 136 | 64 942 | 36 615 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 290 790 | 279 596 | 138 434 | 83 216 | 527 374 |
| Sum gjeld | 2 934 772 | 1 574 777 | 1 158 434 | 792 452 | 1 080 013 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 532 154 | 2 479 049 | 1 615 272 | 113 791 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,46▼ | 3,48 | 11,67 | 1,37 | 1,52 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 4,91▲ | 1,74 | 2,54 | −1,17 | −3,85 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −17,6 %▼ | −2,0 % | −63,5 % | −74,1 % | −34,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −215,0 %▼ | −41,1 % | −119,6 % | −162,3 % | −53,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −241,6 %▼ | −29,7 % | −122,3 % | −187,0 % | −59,5 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 16,9 %▼ | 36,5 % | 28,3 % | −596,4 % | −35,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tor Øyvind Tjentland Fluør | 1978 |
| Styrets leder | Per Øystein Fluør | 1956 |
| Styremedlem | Tor Øyvind Tjentland Fluør | 1978 |
| Styremedlem | Vebjørn Teigen Haugerud | 1980 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- FLUØR HOLDING AS54,5 %Kongshavn · 31 636 ordinære aksjer
- FROR AS22,7 %Kongshavn · 13 182 ordinære aksjer
- Storebjørn 2222 AS22,7 %Færvik · 13 182 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- FLUØR HOLDING AS
- Eduvia AS100,0 %
- CASE CRAFTER AS54,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.