- Org.nr.
- 928 084 779
- Telefon
- 934 90 848
- Adresse
- Gulliveien 8, 3157 Barkåker
- Hovedeier
- Castel Eiendom AS, 100 %
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat76 5292,1 % margin
EBITDA113 442før av- og nedskrivninger
Årsresultat62 2881,7 % margin
Egenkapital424 27346,1 % av eiendelene
CASTEL BYGG AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 084 779
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 08.10.2021
- Registrert
- 08.11.2021
- Adresse
- Gulliveien 8, 3157 Barkåker
- Telefon
- 934 90 848
- Postadresse
- Gauterødveien 173
- Kommune
- Tønsberg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- castelbygg.no
Underenheter
1
- CASTEL BYGG AS928 119 106 · TØNSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Byggevirksomhet og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignede virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 3 620 796 | 4 097 697 | 9 045 753 | 9 052 126 | 412 522 |
| Sum driftsinntekter | 3 620 796 | 4 097 697 | 9 045 753 | 9 052 126 | 412 522 |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | - | - | - | - | 116 899 |
| Varekostnad | 2 180 206 | 1 875 405 | 4 301 129 | 3 955 259 | 48 709 |
| Lønnskostnad | 677 876 | 960 206 | 3 203 049 | 2 988 317 | 118 522 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 41 790 | 18 448 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 36 913 | 42 468 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 649 272 | 1 230 874 | 971 616 | 637 289 | 54 486 |
| Sum driftskostnader | 3 544 267 | 4 108 952 | 8 517 583 | 7 599 312 | 338 616 |
| Driftsresultat | 76 529 | −11 255 | 528 170 | 1 452 813 | 73 905 |
| Annen renteinntekt | 3 571 | 5 683 | 9 361 | 1 720 | - |
| Sum finansinntekter | 3 571 | 5 683 | 9 361 | 1 720 | 0 |
| Annen rentekostnad | 77 | - | 3 626 | 38 | - |
| Annen finanskostnad | 144 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 221 | 0 | 3 626 | 38 | 0 |
| Netto finans | 3 350 | 5 683 | 5 735 | 1 682 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | 533 905 | 1 454 495 | 73 905 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 16 259 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 118 257 | 319 997 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 415 648 | 1 134 498 | 57 646 |
| Resultat før skattekostnad | 79 878 | −5 573 | - | - | - |
| Skattekostnad | 17 590 | 236 | - | - | - |
| Årsresultat | 62 288 | −5 809 | 415 648 | 1 134 498 | 57 646 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 415 648 | 1 134 498 | - |
| Totalresultat | - | - | 415 648 | 1 134 498 | 57 646 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 600 000 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | 670 000 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −254 352 | 534 498 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 62 288 | −5 809 | - | - | 57 646 |
| Sum overføringer og disponeringer | 62 288 | −5 809 | 415 648 | 1 134 498 | 57 646 |
| Utsatt skattefordel | 12 014 | 11 603 | 8 068 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 12 014 | 11 603 | 8 068 | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 90 548 | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 68 966 | 46 606 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 68 966 | 46 606 | 57 674 | 111 317 | 0 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 84 722 | 134 722 | - |
| Andre fordringer | 0 | 12 500 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 12 500 | 84 722 | 134 722 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 80 980 | 70 709 | 150 464 | 246 039 | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 147 342 | 159 583 | 164 179 | 319 166 | 39 590 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 22 181 | 28 997 | - |
| Sum fordringer | 188 846 | 216 108 | 186 360 | 348 163 | 39 590 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 834 411 | 2 036 255 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 651 195 | 1 010 820 | - | - | 354 357 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 651 195 | 1 010 820 | 1 834 411 | 2 036 255 | 354 357 |
| Sum omløpsmidler | 840 040 | 1 226 928 | 2 020 771 | 2 384 418 | 393 947 |
| Sum eiendeler | 921 021 | 1 297 637 | 2 171 235 | 2 630 458 | 393 947 |
| Maskiner og anlegg | - | - | - | 20 769 | - |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 0 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 394 273 | 331 984 | 337 793 | 592 145 | 57 646 |
| Sum opptjent egenkapital | 394 273 | 331 984 | 337 793 | 592 145 | 57 646 |
| Sum egenkapital | 424 273 | 361 984 | 367 793 | 622 145 | 87 646 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 1 925 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 1 925 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 1 925 | 0 |
| Leverandørgjeld | 53 121 | 563 410 | 180 120 | 170 030 | 60 372 |
| Betalbar skatt | 18 001 | 3 771 | 128 250 | 318 072 | 16 259 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 365 873 | 498 386 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 600 000 | - |
| Utbytte | - | - | 670 000 | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 219 539 | 177 106 | - | - | 104 231 |
| Annen kortsiktig gjeld | 206 087 | 191 366 | 459 200 | 419 900 | 125 438 |
| Sum kortsiktig gjeld | 496 748 | 935 653 | 1 803 443 | 2 006 388 | 306 300 |
| Sum gjeld | 496 748 | 935 653 | 1 803 443 | 2 008 313 | 306 300 |
| Sum egenkapital og gjeld | 921 021 | 1 297 637 | 2 171 235 | 2 630 458 | 393 947 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,69▲ | 1,31 | 1,12 | 1,19 | 1,29 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,17▼ | 2,58 | 4,90 | 3,23 | 3,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▲ | −0,3 % | 22,4 % | 96,2 % | 18,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,1 %▲ | −0,3 % | 5,8 % | 16,0 % | 17,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 1,7 %▲ | −0,1 % | 4,6 % | 12,5 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 46,1 %▲ | 27,9 % | 16,9 % | 23,7 % | 22,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
CASTEL BYGG AS2,1 %
3,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %246
CASTEL BYGG AS2,1 % 3,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Christian Amundsen | 1983 |
| Styrets leder | Christian Amundsen | 1983 |
| Styremedlem | Kristin Eikebø | 1982 |
| Regnskapsfører | ALKAT REGNSKAP TEIEN OG KAMFJORD ANS970 474 773 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Castel Eiendom AS100,0 %Barkåker · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Castel Eiendom AS
- CASTEL BYGG AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.