- Org.nr.
- 915 755 992
- Adresse
- Johan Ohlsens gate 7, 3290 Stavern
Driftsresultat−121 423ikke oppgitt
Årsresultat1 113 668ikke oppgitt
Egenkapital21 058 936100,0 % av eiendelene
CDL AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 755 992
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.09.2026
- Stiftet
- 01.06.2015
- Registrert
- 11.08.2015
- Adresse
- Johan Ohlsens gate 7, 3290 Stavern
- Kommune
- Larvik
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Larvik (787)
- Aksjekapital
- 68 987
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Forvaltning av selskapets verdier, herunder investeringer av enhver art, utlån av selskapets verdier og deltakelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Annen driftskostnad Il, | - | - | 101 077 | 97 549 | - |
| Sum driftskostnader | 121 423 | 107 282 | 101 077 | 97 549 | 92 150 |
| Driftsresultat | −121 423 | −107 282 | −101 077 | −97 549 | −92 150 |
| Annen renteinntekt | - | - | 514 667 | 64 957 | 31 011 |
| Annen finansinntekt | - | - | 555 017 | 962 271 | 249 119 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 1 872 808 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 1 135 860 | 0 | - |
| Sum finansinntekter | 1 664 254 | 3 100 691 | 2 205 544 | 1 027 229 | 2 152 938 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 1 612 266 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 237 981 | 6 854 | - |
| Sum finanskostnader | 438 107 | 96 339 | 237 981 | 1 619 120 | - |
| Netto finans | 1 226 147 | 3 004 352 | 1 967 563 | −591 892 | 2 152 938 |
| Resultat før skatt | 1 104 724 | 2 897 070 | - | - | 2 060 788 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 13 467 | - | - | −1 683 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 2 062 471 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 1 866 486 | −689 441 | - |
| Skattekostnad | - | - | 64 558 | 0 | - |
| Årsresultat | 1 113 668 | 2 883 603 | 1 801 928 | −689 441 | 2 062 471 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 250 000 |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 | 1 375 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 1 801 928 | −2 064 441 | 1 812 471 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 801 928 | −689 441 | 2 062 471 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | - | 92 150 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | 1 036 789 | 1 036 789 | 1 036 789 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 1 036 789 | 1 036 789 | 1 036 789 |
| Sum anleggsmidler | 678 671 | 1 036 789 | 1 036 789 | 1 036 789 | 1 036 789 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 14 450 | 10 659 | - |
| Sum fordringer | - | - | 14 450 | 10 659 | - |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | 12 509 556 | 10 657 113 | 11 101 612 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 2 351 497 | 2 593 737 | 3 457 047 |
| Sum investeringer | - | - | 14 861 053 | 13 250 850 | 14 558 658 |
| Bankinnskudd | - | - | 1 213 931 | 2 336 438 | 1 729 429 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 213 931 | 2 336 438 | 1 729 429 |
| Sum omløpsmidler | 20 385 745 | 18 949 451 | 16 089 434 | 15 597 947 | 16 288 087 |
| Sum eiendeler | 21 064 416 | 19 986 240 | 17 126 222 | 16 634 736 | 17 324 876 |
| Aksjekapital | - | - | 68 987 | 68 987 | 68 987 |
| Overkurs | - | - | 9 750 312 | 9 750 312 | 11 125 312 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 819 299 | 9 819 299 | 9 819 299 | 9 819 299 | 11 194 299 |
| Annen egenkapital | - | - | 7 242 366 | 5 440 437 | 6 129 878 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 239 637 | 10 125 969 | 7 242 366 | 5 440 437 | 6 129 878 |
| Sum egenkapital | 21 058 936 | 19 945 267 | 17 061 664 | 15 259 736 | 17 324 177 |
| Utsatt skatt | - | - | 27 506 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 27 506 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 9 425 | 27 506 | 0 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 699 |
| Betalbar skatt | - | - | 37 052 | 0 | - |
| Utbytte | - | - | 0 | 1 375 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 480 | 31 548 | 37 052 | 1 375 000 | 699 |
| Sum gjeld | 5 480 | 40 973 | 64 558 | 1 375 000 | 699 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 17 126 222 | 16 634 736 | 17 324 876 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3 720,03▲ | 600,65 | 434,24 | 11,34 | 23 301,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,09 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,5 %▼ | 16,1 % | 12,5 % | 5,5 % | 11,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 100,0 %▲ | 99,8 % | 99,6 % | 91,7 % | 100,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Cathrine Due Lind | 1968 |
| Regnskapsfører | PKF REVISJON AS837 084 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CATHRINE DUE LIND83,3 %f. 1968 · Stavern · 10 B-aksjer
- CATHRINE DUE LIND16,7 %f. 1968 · Stavern · 2 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ØVRE SLOTTSGATE 17 AS6,64 %930 170 194 · 73 ordinære aksjer
- 935 473 543 · 2 500 ordinære aksjer
- 928 986 896 · 1 250 ordinære aksjer
- 927 236 761 · 39 062 ordinære aksjer
- 818 003 102 · 24 000 ordinære aksjer
- 921 532 059 · 24 000 ordinære aksjer
- ABAX INVEST AS0,01 %919 042 885 · 137 577 preferanse aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.