- Org.nr.
- 948 046 997
- Telefon
- 66 79 70 41
- Adresse
- Vettreåsen 15, 1392 Vettre
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat1 722 1979,9 % margin
EBITDA1 839 476før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 080 2506,2 % margin
Egenkapital6 041 33825,6 % av eiendelene
Cebeen Invest AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 1988.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 948 046 997
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 30.08.2026
- Stiftet
- 21.04.1988
- Registrert
- 19.02.1995
- Adresse
- Vettreåsen 15, 1392 Vettre
- Telefon
- 66 79 70 41
- Kommune
- Asker
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Asker (267)
- Aksjekapital
- 560 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Cebeen Invest AS920 581 943 · ASKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet innenfor treningssenterbransjen samt foreta øvrige lønnsomme investeringer innenfor ulike bransjer/virksomheter.
Tidligere navn
- ASKER TRENINGSSENTER POWER HOUSE AS19.02.1995 til 21.03.2001
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 892 171 | 297 000 | - | - | 11 662 810 |
| Annen driftsinntekt | 513 843 | 693 356 | 443 969 | 1 820 401 | 352 862 |
| Sum driftsinntekter | 17 406 013 | 990 356 | 2 805 518 | 9 673 418 | 12 015 673 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 960 467 | 0 | - | - | - |
| Varekostnad | 13 447 330 | 111 333 | 652 684 | 1 257 173 | 1 164 743 |
| Lønnskostnad | 0 | 4 604 | 618 621 | 4 481 263 | 5 698 594 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 176 909 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 47 821 | 1 207 319 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 117 279 | 360 321 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 1 158 740 | 1 215 379 | 4 712 077 | 3 015 448 | 1 643 443 |
| Sum driftskostnader | 15 683 816 | 1 691 637 | 6 031 203 | 9 961 202 | 9 683 690 |
| Driftsresultat | 1 722 197 | −701 281 | −3 225 686 | −287 784 | 2 331 983 |
| Annen renteinntekt | 32 725 | 76 485 | 430 | 3 350 | 5 933 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 171 | - | 4 687 778 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 9 875 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 32 725 | 86 359 | 1 601 | 3 350 | 4 693 711 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler (0) | - | 15 000 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 392 929 | 478 595 | 713 334 | 305 618 | 693 770 |
| Annen finanskostnad | 281 743 | 475 003 | 388 563 | 519 363 | 2 293 |
| Sum finanskostnader | 674 672 | 968 598 | 1 101 897 | 824 981 | 696 062 |
| Netto finans | −641 948 | −882 239 | −1 100 296 | −821 631 | 3 997 649 |
| Resultat før skatt | - | - | −4 325 982 | −1 109 415 | 6 329 632 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 172 890 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | −208 067 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −4 325 982 | −901 348 | 6 156 742 |
| Resultat før skattekostnad | 1 080 250 | −1 583 520 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 080 250 | −1 583 520 | −4 325 982 | −901 348 | 6 156 742 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | −4 325 982 | −901 348 | - |
| Totalresultat | - | - | −4 325 982 | −901 348 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −4 325 982 | −901 348 | - |
| Annen egenkapital | 1 080 250 | −1 583 520 | - | - | 6 156 742 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 080 250 | −1 583 520 | −4 325 982 | −901 348 | 6 156 742 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 100 000 | 403 436 | - | - | 7 561 334 |
| Sum varige driftsmidler | 100 000 | 403 436 | 14 102 630 | 16 759 322 | 7 561 334 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 806 845 | 5 985 000 | 6 000 000 | 6 000 000 | 6 000 000 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 11 714 615 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 200 000 | 100 000 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 8 022 960 | 8 022 960 | 7 826 257 | 11 719 906 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 029 805 | 14 107 960 | 13 826 257 | 17 719 906 | 17 714 615 |
| Sum anleggsmidler | 13 129 805 | 14 511 396 | 27 928 887 | 34 479 227 | 25 275 949 |
| Varer | 8 799 021 | 12 958 358 | - | - | 121 695 |
| Sum varer | 8 799 021 | 12 958 358 | 9 614 | 248 067 | 121 695 |
| Kundefordringer | 949 656 | 0 | - | 1 680 688 | 3 331 137 |
| Andre kortsiktige fordringer | 229 182 | 3 373 | 4 621 395 | 3 879 128 | - |
| Konsernfordringer | 133 006 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 311 843 | 3 373 | 4 621 395 | 5 559 815 | 6 410 860 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 150 000 |
| Andre finansielle instrumenter | - | - | 100 000 | 150 000 | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 100 000 | 150 000 | 150 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 53 800 | 41 389 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 376 412 | 444 | - | - | 1 657 452 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 376 412 | 444 | 53 800 | 41 389 | 1 657 452 |
| Sum omløpsmidler | 10 487 276 | 12 962 175 | 4 784 809 | 5 999 271 | 8 340 006 |
| Sum eiendeler | 23 617 081 | 27 473 572 | 32 713 696 | 40 478 498 | 33 615 955 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 12 808 358 | 12 808 358 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 1 294 272 | 3 950 964 | - |
| Aksjekapital | 560 000 | 560 000 | 560 000 | 560 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 560 000 | 560 000 | 560 000 | 560 000 | 560 000 |
| Annen egenkapital | 5 481 338 | 4 401 089 | 5 984 608 | 10 310 590 | 11 211 939 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 481 338 | 4 401 089 | 5 984 608 | 10 310 590 | 11 211 939 |
| Sum egenkapital | 6 041 338 | 4 961 089 | 6 544 608 | 10 870 590 | 11 771 939 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 130 445 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | 130 445 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 10 266 379 | 12 901 587 | 20 607 579 | 20 916 438 | 16 428 932 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 266 379 | - | 20 607 579 | 20 916 438 | 16 428 932 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 266 379 | 12 901 587 | 20 607 579 | 20 916 438 | 16 559 377 |
| Leverandørgjeld | 1 799 350 | 2 657 279 | 3 363 360 | 4 037 842 | 1 401 016 |
| Betalbar skatt | - | - | - | −96 383 | 77 622 |
| Skyldig offentlige avgifter 442 O17 | - | - | - | 296 061 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 987 390 | 145 699 | - | - | 823 326 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | 180 462 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 522 625 | 6 627 165 | 1 756 132 | 4 453 950 | 2 982 675 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 309 365 | 9 610 896 | 5 561 509 | 8 691 471 | 5 284 639 |
| Sum gjeld | 17 575 744 | 22 512 483 | 26 169 088 | 29 607 908 | 21 844 016 |
| Sum egenkapital og gjeld | 23 617 082 | 27 473 572 | 32 713 696 | 40 478 498 | 33 615 955 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 560 000 |
Nøkkeltall 2020 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,43▲ | 0,02 | 0,86 | 0,69 | 1,58 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,91▼ | 4,54 | 4,00 | 2,72 | 1,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,9 %▲ | −2,0 % | −8,8 % | −0,8 % | 20,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,9 %▲ | −70,8 % | −115,0 % | −3,0 % | 19,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,2 %▲ | −159,9 % | −154,2 % | −9,3 % | 51,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 25,6 %▲ | 18,1 % | 20,0 % | 26,9 % | 35,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Cebeen Invest AS9,9 %
17,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
Cebeen Invest AS9,9 % 17,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Leif Nilsen | 1973 |
| Styrets leder | Leif Nilsen | 1973 |
| Styremedlem | Roald Nilsen | 1948 |
| Varamedlem | Janniche Bjørge Nilsen | 1975 |
| Revisor | INTER REVISOR AS988 502 790 | - |
| Regnskapsfører | VIEW GROUP AS987 260 335 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LEIF NILSEN91,1 %f. 1973 · Vettre · 5 100 B-aksjer
- LEIF NILSEN8,93 %f. 1973 · Vettre · 500 A-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sudndalen Eiendom AS100,0 %988 605 069 · 100 ordinære aksjer
- ASKER MUSIKKFESTIVAL AS10,0 %999 584 942 · 10 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.