- Org.nr.
- 923 094 377
- Adresse
- Øvre Hunsdalsvei 482, 4534 Marnardal
Driftsresultat−6 262ikke oppgitt
Årsresultat493 739ikke oppgitt
Egenkapital774 64998,2 % av eiendelene
CELAR INVEST AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med blomster, planter, gjødsel og plantevernmidler, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 094 377
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.09.2026
- Stiftet
- 11.06.2019
- Registrert
- 16.07.2019
- Adresse
- Øvre Hunsdalsvei 482, 4534 Marnardal
- Kommune
- Lindesnes
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer og andeler og deltagelse i andre virksomheter samt alt hva som her står i forbindelse med.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 6 262 | - | - | 6 255 | 6 250 |
| Sum driftskostnader | 6 262 | 5 | 5 005 | 6 255 | 6 250 |
| Driftsresultat | −6 262 | −5 | −5 005 | −6 255 | −6 250 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 500 000 | - | - | 425 000 | 250 000 |
| Sum finansinntekter | 500 000 | 650 000 | 350 000 | 425 000 | 250 000 |
| Netto finans | 500 000 | 650 000 | 350 000 | 425 000 | 250 000 |
| Resultat før skatt | - | 649 995 | 344 995 | 418 745 | 243 750 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 418 745 | 243 750 |
| Resultat før skattekostnad | 493 739 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 493 739 | 649 995 | 344 995 | 418 745 | 243 750 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 493 739 | - | - | 418 745 | 243 750 |
| Totalresultat | 493 739 | - | - | 418 745 | 243 750 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 238 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 5 574 |
| Avsatt til annen egenkapital | 493 739 | - | - | 418 745 | 176 |
| Sum overføringer og disponeringer | 493 739 | - | - | 418 745 | 243 750 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 000 | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Sum anleggsmidler | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 15 000 | 15 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 12 000 | 250 000 |
| Konsernfordringer | 500 000 | - | - | 425 000 | - |
| Sum fordringer | 500 000 | - | - | 437 000 | 250 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 258 899 | - | - | 3 171 | 9 426 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 258 899 | - | - | 3 171 | 9 426 |
| Sum omløpsmidler | 758 899 | 665 161 | 372 166 | 440 171 | 259 426 |
| Sum eiendeler | 788 899 | 695 161 | 402 166 | 455 171 | 274 426 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | 15 000 | 15 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 744 649 | - | - | 418 921 | 176 |
| Sum opptjent egenkapital | 744 649 | 650 911 | 345 916 | 418 921 | 176 |
| Sum egenkapital | 774 649 | 680 911 | 375 916 | 448 921 | 30 176 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 6 250 |
| Utbytte | - | - | - | - | 238 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 14 250 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 250 | 14 250 | 26 250 | 6 250 | 244 250 |
| Sum gjeld | 14 250 | 14 250 | 26 250 | 6 250 | 244 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 788 899 | - | - | 455 171 | 274 426 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 53,26▲ | 46,68 | 14,18 | 70,43 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02 | 0,02 | 0,07 | 0,01 | 8,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 66,5 %▼ | 118,5 % | 80,5 % | 114,8 % | 88,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,2 %▲ | 98,0 % | 93,5 % | 98,6 % | 11,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Cecilie Larsen | 1978 |
| Revisor | VELLE REVISJON AS992 985 135 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Cecilie Larsen100,0 %f. 1978 · Marnardal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Mandal Blomster AS100,0 %923 171 398 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.