- Org.nr.
- 888 626 662
- Telefon
- 93062444
- Adresse
- Festningsveien 10A, 1368 Stabekk
Driftsresultat−204 185ikke oppgitt
Årsresultat102 448ikke oppgitt
Egenkapital22 518 06999,9 % av eiendelene
Celcas AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
Vedtektsfestet formål
Investeringer i aksjer og andre finansaktiva, herunder andeler i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 204 185 | - | - | 123 532 | 82 456 |
| Sum driftskostnader | 204 185 | 165 577 | 115 843 | 123 532 | 82 456 |
| Driftsresultat | −204 185 | −165 577 | −115 843 | −123 532 | −82 456 |
| Annen renteinntekt | 327 380 | - | - | 31 490 | 49 102 |
| Annen finansinntekt | 9 250 | - | - | 663 420 | 726 865 |
| Sum finansinntekter | 336 630 | 969 889 | 2 966 696 | 694 910 | 775 967 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | - | - | - | −35 400 | - |
| Annen rentekostnad | 859 | - | - | 45 157 | 57 243 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 9 000 |
| Sum finanskostnader | 859 | −26 091 | 193 722 | 9 757 | 66 243 |
| Netto finans | 335 771 | 995 980 | 2 772 974 | 685 153 | 709 724 |
| Resultat før skatt | - | 830 403 | 2 657 131 | 561 620 | 627 268 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 561 620 | 627 268 |
| Resultat før skattekostnad | 131 586 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 29 138 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 102 448 | 788 847 | 2 657 131 | 561 620 | 627 268 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 102 448 | - | - | 561 620 | 627 268 |
| Totalresultat | 102 448 | - | - | 561 620 | 627 268 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 500 000 | 500 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | 102 448 | - | - | 61 620 | 127 268 |
| Sum overføringer og disponeringer | 102 448 | - | - | 561 620 | 627 268 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 1 276 553 | - | - | 6 904 978 | 5 967 478 |
| Andre langsiktige fordringer | 60 000 | - | - | - | 2 208 695 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 336 553 | - | - | 6 904 978 | 8 176 173 |
| Sum anleggsmidler | 1 336 553 | 1 421 553 | 2 209 682 | 6 904 978 | 8 176 173 |
| Andre kortsiktige fordringer | 81 558 | - | - | 15 508 | - |
| Sum fordringer | 81 558 | - | - | 15 508 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 16 428 673 | - | - | 8 956 385 | 8 971 097 |
| Sum investeringer | 16 428 673 | - | - | 8 956 385 | 8 971 097 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 4 700 311 | - | - | 3 595 391 | 3 513 253 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 700 311 | - | - | 3 595 391 | 3 513 253 |
| Sum omløpsmidler | 21 210 542 | 21 035 960 | 19 416 605 | 12 567 283 | 12 484 350 |
| Sum eiendeler | 22 547 095 | 22 457 513 | 21 626 287 | 19 472 261 | 20 660 523 |
| Aksjekapital | 120 000 | - | - | 120 000 | 120 000 |
| Overkurs | 170 875 | - | - | 170 875 | 170 875 |
| Sum innskutt egenkapital | 290 875 | 290 875 | 290 875 | 290 875 | 290 875 |
| Annen egenkapital | 22 227 194 | - | - | 18 678 768 | 18 617 148 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 227 194 | 22 124 746 | 21 335 899 | 18 678 768 | 18 617 148 |
| Sum egenkapital | 22 518 069 | 22 415 621 | 21 626 774 | 18 969 643 | 18 908 023 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | 1 250 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 250 000 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 1 250 000 |
| Utbytte | - | - | - | - | 500 000 |
| Betalbar skatt | 29 138 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | −112 | - | - | 2 618 | 2 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 026 | 41 892 | −487 | 502 618 | 502 500 |
| Sum gjeld | 29 026 | 41 892 | −487 | 502 618 | 1 752 500 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 547 095 | - | - | 19 472 261 | 20 660 523 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 730,74▲ | 502,15 | −39 869,83 | 25,00 | 24,84 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | −0,00 | 0,03 | 0,09 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,6 %▼ | 3,6 % | 13,9 % | 2,8 % | 3,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 %▲ | 99,8 % | 100,0 % | 97,4 % | 91,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stig Kjenslie | 1958 |
| Styrets leder | Stig Kjenslie | 1958 |
| Varamedlem | Linda Britt Bergendahl Kjenslie | 1959 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | B-S REGNSKAP AS991 608 923 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STIG KJENSLIE100,0 %f. 1958 · Stabekk · 120 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Realia Eiendom AS50,0 %981 921 348 · 300 ordinære aksjer
- 989 331 930 · 62 500 ordinære aksjer
- Storage Solutions AS3,50 %928 164 764 · 35 ordinære aksjer
- Armada Enterprises AS2,95 %917 678 219 · 185 000 ordinære aksjer
- 926 887 823 · 1 500 ordinære aksjer
- 921 092 377 · 119 883 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.