- Org.nr.
- 998 878 403
- Adresse
- Kapellsanderveien 24, 1400 Ski
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−44 348
Årsresultat6 056 583
Egenkapital86 692 48799,9 % av eiendelene
CEMA INVEST AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2012.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 998 878 403
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.08.2026
- Stiftet
- 01.09.2012
- Registrert
- 26.09.2012
- Adresse
- Kapellsanderveien 24, 1400 Ski
- Kommune
- Nordre Follo
- Aksjekapital
- 110 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Være et privat investeringsselskap/holdingsselskap og andre aktiviteter som naturlig faller sammen med dette, herunder å eie aksjer i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 37 477 | - | - | 30 181 | 30 181 |
| Sum driftsinntekter | 37 477 | 30 181 | 30 181 | 30 181 | 30 181 |
| Annen driftskostnad | 81 825 | - | - | 18 863 | 11 895 |
| Sum driftskostnader | 81 825 | 41 394 | 33 585 | 18 863 | 11 895 |
| Driftsresultat | −44 348 | −11 213 | −3 404 | 11 318 | 18 286 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | - | - | - | 3 600 000 | 5 000 000 |
| Annen renteinntekt | 329 447 | - | - | 34 165 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 5 837 376 | - | - | - | 56 366 |
| Sum finansinntekter | 6 166 824 | 53 626 346 | 5 543 750 | 3 634 165 | 5 056 366 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 139 111 | - |
| Annen rentekostnad | 2 779 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 392 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 3 171 | 684 | - | 139 111 | - |
| Netto finans | 6 163 653 | 53 625 662 | 5 543 750 | 3 495 054 | 5 056 366 |
| Resultat før skatt | - | 53 614 449 | 5 540 346 | 3 506 372 | 5 074 652 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 37 023 |
| Resultat før skattekostnad | 6 119 305 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 62 722 | - | - | 33 766 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 3 472 606 | 5 037 629 |
| Årsresultat | 6 056 583 | 53 414 159 | 5 474 483 | 3 472 606 | 5 037 629 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 6 056 583 | - | - | 3 472 606 | 5 037 629 |
| Totalresultat | 6 056 583 | - | - | 3 472 606 | 5 037 629 |
| Avsatt til annen egenkapital | 6 056 583 | - | - | 3 472 606 | 5 037 629 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 056 583 | - | - | 3 472 606 | 5 037 629 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 3 486 470 | - | - | 3 486 470 | 3 486 470 |
| Sum varige driftsmidler | 3 486 470 | - | - | 3 486 470 | 3 486 470 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 1 250 000 | - | - | 14 183 336 | 14 183 336 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 17 297 260 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 547 260 | - | - | 14 183 336 | 14 183 336 |
| Sum anleggsmidler | 22 033 730 | 22 033 730 | 17 839 266 | 17 669 806 | 17 669 806 |
| Markedsbaserte verdipapirer | 63 280 088 | - | - | 3 420 255 | 1 456 366 |
| Sum investeringer | 63 280 088 | - | - | 3 420 255 | 1 456 366 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 441 391 | - | - | 5 690 968 | 4 185 508 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 441 391 | - | - | 5 690 968 | 4 185 508 |
| Sum omløpsmidler | 64 721 479 | 61 802 464 | 14 448 342 | 9 111 222 | 5 641 874 |
| Sum eiendeler | 86 755 209 | 83 836 194 | 32 287 608 | 26 781 028 | 23 311 680 |
| Aksjekapital | 110 000 | - | - | 110 000 | 110 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 | 110 000 |
| Annen egenkapital | 86 582 487 | - | - | 26 637 262 | 23 164 657 |
| Sum opptjent egenkapital | 86 582 487 | 83 525 904 | 32 111 745 | 26 637 262 | 23 164 657 |
| Sum egenkapital | 86 692 487 | 83 635 904 | 32 221 745 | 26 747 262 | 23 274 657 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | 62 722 | - | - | 33 766 | 37 023 |
| Sum kortsiktig gjeld | 62 722 | 200 290 | 65 863 | 33 766 | 37 023 |
| Sum gjeld | 62 722 | 200 290 | 65 863 | 33 766 | 37 023 |
| Sum egenkapital og gjeld | 86 755 209 | - | - | 26 781 028 | 23 311 680 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1 031,88▲ | 308,56 | 219,37 | 269,83 | 152,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,2 %▼ | 92,3 % | 18,8 % | 14,6 % | 21,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −118,3 %▼ | −37,2 % | −11,3 % | 37,5 % | 60,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16 160,8 %▼ | 176 979,4 % | 18 138,8 % | 11 505,9 % | 16 691,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,9 %▲ | 99,8 % | 99,8 % | 99,9 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marius Mæle | 1972 |
| Styremedlem | Cecilie Høgden Mæle | 1972 |
| Varamedlem | Didrik Lund | 1967 |
| Revisor | FORVIS MAZARS AS979 605 994 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MARIUS MÆLE50,0 %f. 1972 · Ski · 55 ordinære aksjer
- CECILIE HØGDEN MÆLE50,0 %f. 1972 · Ski · 55 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tintin Invest AS33,3 %997 497 902 · 800 ordinære aksjer
- INIVA HOLDING AS5,45 %932 435 853 · 171 278 B-aksjer
- REDE PEOPLE AS0,43 %929 830 849 · 400 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.