- Org.nr.
- 916 788 517
- Telefon
- 69 10 44 30
- Adresse
- Tuneveien 97, 1712 Grålum
- Hovedeier
- Center-Revisjon Holding AS, 57,3 %
- Bransje
- Revisjon
Driftsresultat10 510 50328,2 % margin
EBITDA10 677 282før av- og nedskrivninger
Årsresultat8 494 08622,8 % margin
Egenkapital2 000 05713,3 % av eiendelene
Center Revisjon AS er et aksjeselskap innen revisjon, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 916 788 517
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 11.02.2016
- Registrert
- 23.02.2016
- Adresse
- Tuneveien 97, 1712 Grålum
- Telefon
- 69 10 44 30
- Postadresse
- Postboks 121
- Kommune
- Sarpsborg
- Næring
- 69.201 Revisjon
- Aksjekapital
- 32 470
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Center Revisjon AS916 795 114 · SARPSBORG17 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utføre revisjons tjenester med tilhørende økonomisk og regnskapsmessig rådgivning, deriblant lage årsregnskap for klienter, samt bistand knyttet til skatte og avgiftsmessige forhold.
Tidligere navn
- Andahlaas AS23.02.2016 til 31.01.2017
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 37 313 045 | 31 919 466 | 28 383 446 | 25 432 532 | 22 851 048 |
| Sum driftsinntekter | 37 313 045 | 31 919 466 | 28 383 446 | 25 432 532 | 22 851 048 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 12 320 128 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 154 042 |
| Lønnskostnad | 20 538 156 | 18 439 059 | 16 704 509 | 13 766 267 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 166 779 | 180 206 | 198 064 | 1 003 290 | - |
| Annen driftskostnad | 6 097 606 | 5 426 030 | 4 634 978 | 3 732 242 | 3 553 916 |
| Sum driftskostnader | 26 802 542 | 24 045 294 | 21 537 551 | 18 501 799 | 17 028 086 |
| Driftsresultat | 10 510 503 | 7 874 172 | 6 845 894 | 6 930 733 | 5 822 962 |
| Annen renteinntekt | 388 135 | 338 024 | 170 346 | 70 555 | 26 214 |
| Annen finansinntekt | 697 | 3 608 | 1 500 | - | - |
| Sum finansinntekter | 388 832 | 341 632 | 171 846 | 70 555 | 26 214 |
| Annen rentekostnad | 7 449 | 0 | 2 755 | 454 | 16 680 |
| Annen finanskostnad | 449 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 7 898 | 0 | 2 755 | 454 | 16 680 |
| Netto finans | 380 935 | 341 632 | 169 091 | 70 101 | 9 534 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 191 252 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 4 641 244 |
| Resultat før skatt | 10 891 437 | 8 215 804 | 7 014 985 | 7 000 834 | - |
| Skattekostnad | 2 397 351 | 1 806 683 | 1 543 903 | 1 540 284 | - |
| Årsresultat | 8 494 086 | 6 409 121 | 5 471 082 | 5 460 550 | 4 641 244 |
| Ordinært utbytte | 1 500 000 | 2 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 4 000 000 |
| Tilleggsutbytte | 1 400 000 | 0 | 1 400 000 | 1 500 000 | 1 000 000 |
| Ekstraordinært utbytte | 6 000 000 | 4 000 000 | 3 500 000 | 3 000 000 | - |
| Annen egenkapital | −405 914 | 409 121 | −428 918 | −39 450 | −358 756 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 5 471 082 | 5 460 550 | 4 641 244 |
| Utsatt skattefordel | 191 537 | 229 220 | 281 146 | 341 923 | 230 806 |
| Goodwill | - | - | - | - | 804 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 191 537 | 229 220 | 281 146 | 341 923 | 1 034 806 |
| Maskiner og anlegg | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 738 295 | 905 074 | 997 235 | 897 743 | 328 225 |
| Sum varige driftsmidler | 738 295 | 905 074 | 997 235 | - | 328 225 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 929 833 | 1 134 294 | 1 278 381 | 1 239 666 | 1 363 031 |
| Kundefordringer | 1 002 598 | 1 235 147 | 1 995 276 | 1 050 446 | 1 251 125 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 22 795 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | 3 535 | 13 327 | 120 883 | - |
| Konsernfordringer | 0 | 955 616 | - | - | 673 |
| Sum fordringer | 1 002 598 | 2 194 299 | 2 008 603 | 1 171 329 | 1 274 592 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 098 419 | 10 850 785 | 8 542 153 | 8 343 514 | 9 670 124 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 098 419 | 10 850 785 | 8 542 153 | 8 343 514 | 9 670 124 |
| Sum omløpsmidler | 14 101 017 | 13 045 084 | 10 550 756 | 9 514 843 | 10 944 716 |
| Sum eiendeler | 15 030 850 | 14 179 378 | 11 829 137 | 10 754 510 | 12 307 747 |
| Aksjekapital | 32 470 | 32 470 | 32 470 | 30 930 | - |
| Overkurs | 925 530 | 925 530 | 925 530 | 527 070 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 958 000 | 958 000 | 958 000 | 558 000 | 258 000 |
| Annen egenkapital | 1 042 057 | 1 447 971 | 1 038 850 | 1 467 768 | 1 507 218 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 042 057 | 1 447 971 | 1 038 850 | 1 467 768 | 1 507 218 |
| Sum egenkapital | 2 000 057 | 2 405 971 | 1 996 850 | 2 025 768 | 1 765 218 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 304 265 | 646 161 | 595 588 | 771 044 | 343 446 |
| Betalbar skatt | 2 359 669 | 1 754 757 | 1 483 126 | 1 651 401 | 1 422 058 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 523 253 | 2 441 467 | 2 175 715 | 1 535 101 | 1 853 464 |
| Utbytte | 1 500 000 | 2 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 4 000 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 1 129 354 | 0 | 1 044 882 | 868 505 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 214 251 | 4 931 023 | 3 532 978 | 2 902 691 | 2 923 561 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 030 793 | - | 9 832 288 | 8 728 742 | 10 542 529 |
| Sum gjeld | 13 030 793 | 11 773 408 | 9 832 288 | 8 728 742 | 10 542 529 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 030 850 | - | 11 829 137 | 10 754 510 | 12 307 747 |
| aksjer å kr 10,00) | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | 228 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,08▼ | 1,11 | 1,07 | 1,09 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,52▲ | 4,89 | 4,92 | 4,31 | 5,97 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 74,6 %▲ | 63,2 % | 62,1 % | 60,7 % | 47,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 28,2 %▲ | 24,7 % | 24,1 % | 27,3 % | 25,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 22,8 %▲ | 20,1 % | 19,3 % | 21,5 % | 20,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 13,3 %▼ | 17,0 % | 16,9 % | 18,8 % | 14,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 072 947
- Resultat per ansatt, kroner
- 583 917
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Center Revisjon AS28,2 %
37,3 mill. 18 ansatte 2025
0 %204060
ERNST & YOUNG AS2,3 % 4 139,1 mill.1 422 ansatte 2025
Pricewaterhousecoopers AS24,3 % 4 235,7 mill.1 917 ansatte 2025
Center Revisjon AS28,2 % 37,3 mill.18 ansatte 2025
BDO AS43,2 % 5 157,6 mill.1 300 ansatte 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 69.201.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jon Roger Andersen | 1966 |
| Styrets leder | Jon Roger Andersen | 1966 |
| Varamedlem | Lars Petter Markussen | 1985 |
| Varamedlem | Eileen Marie Lindh Hansen | 1980 |
| Revisor | AKTIVA REVISJON AS987 634 618 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Grålum · 1 860 ordinære aksjer
- Mavors Invest AS20,2 %Sarpsborg · 657 ordinære aksjer
- VILJE HOLDING AS10,2 %Halden · 330 ordinære aksjer
- LVD AS6,16 %Kråkerøy · 200 ordinære aksjer
- Gravnås Holding AS3,08 %Saltnes · 100 ordinære aksjer
- BENT JOAR WANG3,08 %f. 1969 · Halden · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Center-Revisjon Holding AS
- Trysil Eiendomsinvestering AS100,0 %
- Isfritt AS70,7 %
- Center Revisjon AS57,3 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.