- Org.nr.
- 912 109 712
- Adresse
- Grensen 19, 0159 Oslo
Driftsresultat−138 921ikke oppgitt
EBITDA−66 521før av- og nedskrivninger
Årsresultat17 999ikke oppgitt
Egenkapital4 690 42366,7 % av eiendelene
Centerbag AS er et aksjeselskap innen engroshandel med andre husholdningsvarer, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 109 712
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.09.2026
- Stiftet
- 20.05.2013
- Registrert
- 24.06.2013
- Adresse
- Grensen 19, 0159 Oslo
- Postadresse
- Postboks 506
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 46.490 Engroshandel med andre husholdningsvarerEngroshandel med andre husholdningsvarer i Oslo (480)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Centerbag AS893 632 182 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel og deltagelse i andre selskaper samt alt som faller naturlig innunder dette.
Tidligere navn
- Masiri AS24.06.2013 til 10.11.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 0 | - | - | 731 755 | 564 174 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 1 800 000 | 364 743 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 3 740 370 | 6 495 380 | 2 531 755 | 928 917 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | - | - | 0 | 0 |
| Varekostnad | 0 | - | - | 36 190 | 66 244 |
| Lønnskostnad | 12 731 | - | - | 920 407 | 262 947 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 72 400 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 53 790 | - | - | 492 297 | 408 626 |
| Sum driftskostnader | 138 921 | 1 339 163 | 2 389 550 | 1 448 894 | 737 817 |
| Driftsresultat | −138 921 | 2 401 207 | 4 105 830 | 1 082 861 | 191 100 |
| Inntekt på andre investeringer | −13 300 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 265 092 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 2 376 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 254 168 | 60 541 | 0 | 0 | 0 |
| Annen rentekostnad | 7 224 | - | - | 5 887 | 11 648 |
| Sum finanskostnader | 7 224 | 19 173 | 2 539 | 5 887 | 11 648 |
| Netto finans | 246 944 | 41 368 | −2 539 | −5 887 | −11 648 |
| Resultat før skatt | - | 2 442 575 | 4 103 291 | - | 179 452 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 179 452 |
| Resultat før skattekostnad | 108 023 | - | - | 1 076 974 | - |
| Skattekostnad | 90 024 | - | - | 315 | - |
| Årsresultat | 17 999 | 2 367 568 | 3 013 226 | 1 076 659 | 179 452 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 0 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 17 999 | - | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 17 999 | - | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 17 999 | - | - | 1 076 659 | 179 452 |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 999 | - | - | 1 076 659 | 179 452 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 190 033 | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 190 033 | - | - | 0 | - |
| Investering i datterselskap | 20 000 | - | - | 990 100 | 311 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 9 290 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 000 | - | - | 999 390 | 311 000 |
| Sum anleggsmidler | 210 033 | 282 433 | 2 027 933 | 999 390 | 311 000 |
| Varer | - | - | - | - | 921 014 |
| Varelager | 39 314 | - | - | 887 720 | - |
| Sum varer | 39 314 | - | - | 887 720 | 921 014 |
| Kundefordringer | - | - | - | 21 944 | 47 304 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 474 | - | - | 49 414 | - |
| Sum fordringer | 3 474 | - | - | 71 358 | 47 304 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 6 778 637 | - | - | 521 691 | 569 362 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 6 778 637 | - | - | 521 691 | 569 362 |
| Sum omløpsmidler | 6 821 425 | 7 357 388 | 5 613 850 | 1 480 769 | 1 537 680 |
| Sum eiendeler | 7 031 458 | 7 639 821 | 7 641 783 | 2 480 159 | 1 848 680 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 579 095 | - | - | 579 095 | 579 095 |
| Sum innskutt egenkapital | 609 095 | 609 095 | 609 095 | 609 095 | 609 095 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 249 124 |
| Annen egenkapital | 4 081 328 | - | - | 827 535 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 4 081 328 | 4 063 330 | 3 840 761 | 827 535 | −249 124 |
| Sum egenkapital | 4 690 423 | 4 672 425 | 4 449 856 | 1 436 630 | 359 971 |
| Utsatt skatt | 6 557 | - | - | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 557 | - | - | 0 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 92 649 | - | - | 83 350 | 283 342 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 92 649 | - | - | 83 350 | 283 342 |
| Sum langsiktig gjeld | 99 206 | 154 839 | 205 480 | 83 350 | 283 342 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | - | - | - | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 3 487 | - | - | 66 577 | 751 876 |
| Betalbar skatt | 28 601 | - | - | −185 585 | 0 |
| Skyldig offentlige avgifter | 0 | - | - | 3 000 | 8 968 |
| Kortsiktig konserngjeld | 2 158 300 | - | - | 845 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 51 441 | - | - | 231 188 | 444 522 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 241 829 | 2 812 558 | 2 986 447 | 960 180 | 1 205 366 |
| Sum gjeld | 2 341 035 | 2 967 397 | 3 191 927 | 1 043 530 | 1 488 708 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 031 458 | - | - | 2 480 160 | 1 848 679 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,04▲ | 2,62 | 1,88 | 1,54 | 1,28 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,50▼ | 0,64 | 0,72 | 0,73 | 4,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,6 %▼ | 32,2 % | 81,1 % | 50,0 % | 10,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | 64,2 % | 63,2 % | 42,8 % | 20,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | 63,3 % | 46,4 % | 42,5 % | 19,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 66,7 %▲ | 61,2 % | 58,2 % | 57,9 % | 19,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Yngvild Stamnes Daltveit | 1978 |
| Styrets leder | Britt Elin Vallestad | 1979 |
| Styremedlem | Yngvild Stamnes Daltveit | 1978 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BRITT ELIN VALLESTAD50,0 %f. 1979 · Bekkestua · 500 ordinære aksjer
- Yngvild Stamnes Daltveit50,0 %f. 1978 · Bekkestua · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VIA VICTORIA AS100,0 %990 223 645 · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.