- Org.nr.
- 989 282 255
- Adresse
- Solvikvegen 15, 2843 Eina
Driftsresultat−21 953ikke oppgitt
Årsresultat−5 661 962ikke oppgitt
Egenkapital24 476 41198,6 % av eiendelene
CEPA HOLDING AS er et aksjeselskap innen formidlingstjenester tilknyttet forretningsmessig tjenesteyting ikke nevnt annet sted, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 282 255
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 22.12.2005
- Registrert
- 25.01.2006
- Adresse
- Solvikvegen 15, 2843 Eina
- Kommune
- Vestre Toten
- Aksjekapital
- 500 040
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Finans- og eiendomsinvesteringer samt alt som står i forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 21 953 | 21 459 | 19 437 | 39 585 | 24 955 |
| Sum driftskostnader | 21 953 | 21 459 | 19 437 | 39 585 | 24 955 |
| Driftsresultat | −21 953 | −21 459 | −19 437 | −39 585 | −24 955 |
| Inntekt fra datterselskap | - | - | - | - | 291 315 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | 12 667 402 | 20 152 685 | - |
| Annen renteinntekt | 494 109 | 774 955 | 564 867 | 30 170 | - |
| Annen finansinntekt | 4 500 | 20 887 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 498 609 | 795 842 | 13 232 269 | 20 182 855 | 291 315 |
| Annen rentekostnad | - | 4 063 | 77 301 | 153 800 | 107 849 |
| Nedskrivning av andre finansielle anleggsmidler | 6 000 000 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 35 425 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 6 035 425 | 4 063 | 77 301 | 153 800 | 107 849 |
| Netto finans | −5 536 816 | 791 779 | 13 154 968 | 20 029 055 | 183 466 |
| Resultat før skatt | - | - | 13 135 532 | 19 989 470 | 158 511 |
| Resultat før skattekostnad | −5 558 769 | 770 320 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 103 193 | 165 769 | 173 168 | - | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 12 962 364 | 19 989 470 | 158 511 |
| Årsresultat | −5 661 962 | 604 551 | 12 962 364 | 19 989 470 | 158 511 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 661 962 | 604 551 | 12 962 364 | 19 989 470 | 158 511 |
| Totalresultat | −5 661 962 | 604 551 | 12 962 364 | 19 989 470 | 158 511 |
| Ekstraordinært utbytte | - | - | - | 5 000 000 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 604 551 | 12 962 364 | 14 989 470 | 158 511 |
| Ordinært utbytte | 280 000 | - | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −5 941 962 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 661 962 | 604 551 | 12 962 364 | 19 989 470 | 158 511 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 626 935 | 564 435 | 564 435 | 564 435 | - |
| Sum varige driftsmidler | 626 935 | 564 435 | 564 435 | 564 435 | - |
| Investering i datterselskap | 8 302 875 | 8 158 162 | 5 535 435 | 5 535 435 | 4 335 435 |
| Investering i aksjer | - | - | - | - | 903 732 |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 611 105 | 2 107 347 | 3 150 000 | 1 900 000 | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 278 177 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 903 732 | 903 732 | 903 732 | 903 732 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 095 889 | 11 169 241 | 9 589 167 | 8 339 167 | 5 239 167 |
| Sum anleggsmidler | 12 722 824 | 11 733 676 | 10 153 602 | 8 903 602 | 5 239 167 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 84 894 |
| Konsernfordringer | 2 313 835 | 2 838 122 | 2 923 965 | 84 894 | - |
| Sum fordringer | 2 313 835 | 2 838 122 | 2 923 965 | 84 894 | 84 894 |
| Bankinnskudd og kontanter | - | - | - | - | 800 |
| Markedsbaserte aksjer | 472 579 | 422 414 | - | - | - |
| Sum investeringer | 472 579 | 422 414 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 9 309 551 | 15 435 192 | 16 934 346 | 11 298 318 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 9 309 551 | 15 435 192 | 16 934 346 | 11 298 318 | 800 |
| Sum omløpsmidler | 12 095 966 | 18 695 727 | 19 858 311 | 11 383 212 | 85 694 |
| Sum eiendeler | 24 818 790 | 30 429 403 | 30 011 913 | 20 286 814 | 5 324 861 |
| Aksjekapital | 500 040 | 500 040 | 500 040 | 500 040 | 500 040 |
| Overkurs | 355 000 | 355 000 | 355 000 | 355 000 | 355 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 855 040 | 855 040 | 855 040 | 855 040 | 855 040 |
| Annen egenkapital | 23 621 371 | 29 563 333 | 28 958 782 | 15 996 419 | 1 006 949 |
| Sum opptjent egenkapital | 23 621 371 | 29 563 333 | 28 958 782 | 15 996 419 | 1 006 949 |
| Sum egenkapital | 24 476 411 | 30 418 373 | 29 813 822 | 16 851 459 | 1 861 989 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | 3 181 476 | 3 328 585 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 3 181 476 | 3 328 585 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 3 181 476 | 3 328 585 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | 10 873 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 194 456 | - |
| Betalbar skatt | 62 377 | - | 173 168 | - | - |
| Utbytte | 280 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 | 11 030 | 24 923 | 48 550 | 134 287 |
| Sum kortsiktig gjeld | 342 379 | 11 030 | 198 091 | 253 879 | 134 287 |
| Sum gjeld | 342 379 | 11 030 | 198 091 | 3 435 355 | 3 462 872 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 818 790 | 30 429 403 | 30 011 913 | 20 286 814 | 5 324 861 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 35,33▼ | 1 694,99 | 100,25 | 44,84 | 0,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01▲ | 0,00 | 0,01 | 0,20 | 1,86 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,7 %▼ | 2,6 % | 52,5 % | 157,3 % | 5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 %▼ | 100,0 % | 99,3 % | 83,1 % | 35,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Per Arne Jakobsen | 1970 |
| Styrets leder | Per Arne Jakobsen | 1970 |
| Varamedlem | Monica Knudsen Jakobsen | 1971 |
| Revisor | FIGURAS AS923 786 139 | - |
| Regnskapsfører | FRISIKT VEST AS991 606 823 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- PER ARNE JAKOBSEN85,3 %f. 1970 · Eina · 2 303 138 ordinære aksjer
- Monica Knudsen Jakobsen12,7 %f. 1971 · Eina · 342 862 ordinære aksjer
- SIMEN LØKKEN1,00 %f. 1984 · Raufoss · 27 000 ordinære aksjer
- TRÅLL AS1,00 %Gjøvik · 27 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- EINA SENTRUM AS100,0 %921 552 572 · 1 000 ordinære aksjer
- STORGATA 10 EINA AS100,0 %980 293 653 · 1 000 ordinære aksjer
- QUICK SYSTEMS HOLDING AS57,7 %928 050 297 · 175 423 ordinære aksjer
- EQ TIMING AS7,49 %912 208 680 · 6 952 ordinære aksjer
- 965 920 358 · 5 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.